שתף קטע נבחר

מדביר הרעיל למוות במזיד 11 חתולים וכלב

המשרד להגנת הסביבה שלל את רישיונו של המדביר, מאזור בית שמש, שהרעיל את בעלי החיים סמוך לביתו

מדביר מאזור בית שמש השתמש לכאורה בחומרי הדברה חקלאיים מסוג זרחן אורגני על מנת להרעיל במזיד חתולים וכלבים בסביבת ביתו. ממידע שהתקבל במשרד להגנת הסביבה עלה, כי 11 חתולים וכלב הורעלו למוות כתוצאה משימוש ברעל. בשל המעשה נשלל רשיונו של המדביר על ידי המשרד להגנת הסביבה.

 

כלב וחתול (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

במשרד להגנת הסביבה אמרו כי הרעלה מכוונת של חתולים וכלב בתכשיר זרחן אורגני גורמת לסבל רב ולמוות בייסורים של בעלי החיים, ומהווה התעללות אסורה בבעל חיים. "בשל חומרת המעשים, הסיכון שיצרו והנזק הגדול שנגרם מהתנהלותו הלא מקצועית והאסורה של המדביר, ובשל חשש ממשי לסיכון הציבור מהמשך עיסוקו בהדברה, המליצה הוועדה לבטל את רישיונו של המדביר, ורישיונו בוטל בפועל", נמסר מהמשרד להגנת הסביבה. משטרת ישראל חוקרת את האירוע.

 

בנוסף, הוועדה המייעצת לענייני מדבירים של המשרד להגנת הסביבה המליצה לבטל רישיון הוא של מדביר אחר, שהורשע בבית המשפט בשורה של עבירות הקשורות בעיסוקו בהדברה, ובהן שימוש בתכשיר הדברה בניגוד לתנאיו, הטעיה בקשר לעיסוק בהדברה, ניסיון להשתמש בתכשיר הדברה שאינו רשום, אחסון והובלה של תכשירי הדברה בניגוד לדין והעסקת עובדי הדברה בניגוד לדין.

 

עמדת הוועדה הייתה כי העבירות שבהן הורשע המדביר לפי הודאתו הן עבירות חמורות, רבות ועל-פני תקופה ממושכת ועל כן המליצה לבטל את רישיונו של המדביר, שבוטל בפועל.

 

בעניינו של מדביר שלישי, שביצע שורה של הפרות של החובות המוטלות עליו לפי חוק, המליצה הוועדה לבטל את רישיונו ולהתנות את חידושו במעבר בחינת הסמכה חדשה. ההפרה החמורה ביותר המיוחסת למדביר זה, היא פיזור של חומר הדברה מרוכז על-גבי כלים ומשטחים להכנת מזון. כתוצאה מפעולה רשלנית זו, עובדי החברה שבה בוצעה ההדברה נחשפו ככל הנראה לתכשיר. רישיונו של מדביר זה אינו בתוקף, ולכן אינו יכול לעבוד. כמו כן, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן דוד, הטיל על המדביר עיצום כספי בסך של כ-10,000 שקל.

 

במשרד להגנת הסביבה הדגישו כי אין לעסוק בהדברה ללא רישיון מתאים ומזכיר שהעיסוק בהדברה כמדביר בעל רישיון מחייב עמידה בכללים לפי חוק, ועבודה באופן מקצועי. הפרת חובות אלו יכולה להוביל להטלת עיצום כספי, לקיום הליך פלילי ואף לביטול רישיון המדביר או התלייתו - לפי חומרת הנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המדביר הרעיל במזיד
צילום: shutterstock
מומלצים