שתף קטע נבחר

"אהרוג את הילדים שלך" וסרטוני השלכת מטענים: כך נסחטו בעלי עסקים

שני צעירים מאום אל-פחם מואשמים כי איימו וסחטו בעלי עסקים, כולל השלכת מטענים, ירי ואיומים על בני משפחתם. לבעל מוסך למשאיות התקשרו באמצע הלילה ואיימו: "אם לא תשלם נוריד לך את הראש"

  

 

"אם לא תשלם מאה אלף שקל, אני אשרוף את העסק שלך ואהרוג אותך ואת הילדים שלך" - זה רק אחד מבין שורת איומים שמותארים בכתב אישום הוגש נגד שני תושבי אום אל-פחם בשנות העשרים לחייהם, בגין סחיטת בעלי עסקים בצפון. מעשי הסחיטה כללו שימוש בירי והשלכת מטענים על בתי העסק, בתים פרטיים ורכבים.  

 

בין היתר השניים מואשמים כי שלחו איומים בפגיעה בבעלי העסקים ובילדיהם. זאת באמצעות שיחות טלפון ושליחת סרטונים שבהם הושמעו איומים על ידי רעולי פנים חמושים בכלי נשק שונים, נראו צילומים של השלכת מטענים על בתים. כן שולבו קטעי סרטים אכזריים עם אלימות קשה. נגד החשודים הוגש כתב אישום שהכיל 11 סעיפים שונים, ביניהם סחיטה באיומים, עבירות בנשק, חבלה בכוונה מחמירה, ירי מנשק חם ושוד.

 

 

 

 

 


פעולות סחיטה ואיומים נגד בעלי עסקים בצפון ()
מתוך הסרטונים המאיימים

פעולות סחיטה ואיומים נגד בעלי עסקים בצפון ()

בין היתר נסחט בעל חברה ליצור מזון לבעלי חיים, שקיבל מאחד הנאשמים שבע שיחות טלפון מאיימות. "אם לא תשלם מאה אלף שקל, אני אשרוף את העסק שלך ואהרוג אותך ואת הילדים שלך", נאמר בשיחה. בשיחה נוספת איים: "אתה רוצה שנפגע בבן שלך או שיפוצצו אותך ואת הבן שלך?". זאת, לאחר שיום קודם זרק הנאשם מטען חבלה לחצר ביתו של הקורבן וכתוצאה מכך נגרם נזק לביתו ולכלי רכב שחנו בסמוך.

 

במקרה אחר, בעל מוסך למשאיות נסחט על ידי אחד הנאשמים, שנהג להתקשר אליו פעמים רבות בשעות הלילה כשהוא מאיים עליו כי אם לא ישלם לו הוא ירצח אותו, יוריד את ראשו, יניח לו מטען חבלה מתחת לרכב ויירה על ביתו. במקרה נוסף הוא תיאר בפניו את מטען החבלה שנזרק לעבר ביתו של שכנו כי לא שילם לו כספים. הנאשם גם זרק בלילה מטען חבלה לעבר המוסך שלו וגרם נזק לרצפת המוסך.

חיפושים בבתיהם של החשודים בסחיטה ואיומים בצפון (צילום: דוברות המשטרה )
חיפושים בבתיהם של החשודים בסחיטה (צילום: דוברות המשטרה )

חיפושים בבתיהם של החשודים בסחיטה ואיומים בצפון (צילום: דוברות המשטרה )
(צילום: דוברות המשטרה )

החקירה החלה לאחר הגשת תלונה במשטרה שבעקבותיה צוות חקירה מיוחד החל בפעילות סמויה לגילו זהות החשודים. צוות החקירה קיים מארבים והשתמש באמצעים טכנולוגיים במשך שבועות. עם התקדמות החקירה התגלו קורבנות נוספים, חלקם הגישו תלונה וחלקם התגלו במהלך הפעילות הסמויה.

 

בין הנסחטים בעל מוסך למשאיות, בעל עסק ליצור מזון לבעלי חיים, בעל מאפייה, בעל עסק לעבודות זכוכית, קבלן, בעל מגרש מכוניות ובעלי עסקים ינוספים. בנוסף, נחשפו ראיות לביצוע ירי ועבירות נשק שונות שלא במסגרת אירועי הסחיטה.

 

לאחר שלושה חודשים של פעילות חקירה סמויה בליווי הפרקליטות ולאחר שגובשה תשתית ראייתית נגד החשודים, עצרו אותם השוטרים והוגשו נגדם בקשות למעצר עד תום ההליכים וכתב אישום על ידי פרקליטי מחוז צפון, רועי אלפסי ועמוס דניאל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים