שתף קטע נבחר

  • משבר האקלים

ג'ף בזוס: אתרום 10 מיליארד ד' למאבק בשינויי האקלים

מייסד אמזון כתב כי "שינוי האקלים הוא האיום הגדול ביותר לכוכב הלכת שלנו". לפי ההצהרה, הכספים יועברו החל מהקיץ למדענים וארגונים

האיש העשיר בעולם, מייסד ומנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, הודיע אמש (יום ב') כי הוא מתחייב לתרום 10 מיליארד דולר כדי לממן פעילות של מדענים, פעילים וארגונים הנאבקים לשמירה על הסביבה - הנאבקים נגד שינויי האקלים.

 

ג'ף בזוס לורן סאנצ'ז (צילום: Gettyimages)
ג'ף בזוס(צילום: Gettyimages)

 

בזוס כתב בחשבון האינסטגרם שלו: "שינוי האקלים הוא האיום הגדול ביותר לכוכב הלכת שלנו". מייסד אמזון מצטרף בכך לרשימה של מיליארדרים שהצהירו כי יתרמו כספים למאבק בהתחממות כדור הארץ. "אני רוצה לעבוד לצד אחרים - הן כדי להעצים דרכים מוכרות והן לחקור דרכים חדשות על מנת להילחם בהשפעה ההרסנית של שינוי האקלים על כדור הארץ, שכולנו חולקים".

 

מייסד אמזון כתב עוד כי "אנחנו יכולים להציל את כדור הארץ". לדבריו, "אנו ננקוט בפעולה קולקטיבית יחד עם חברות גדולות, חברות קטנות, מדינות לאום, ארגונים גלובליים ואנשים פרטיים". על פי ההודעה של בזוס, את הכספים למדענים ולארגונים הוא יחל להעביר בקיץ הקרוב.

 

     (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

לפני כמה חודשים הכריז מנכ"ל אמזון של החברה למלחמה בשינוי האקלים, והתחייב שהחברה תעמוד ביעדי הסכם האקלים בפריז עשר שנים לפני לוח הזמנים של התוכנית. בזוס ציין אז כי בעוד שכיום כ-40% מהאנרגיה של החברה מבוססת על מקורות מתחדשים, הוא צופה כי ב-2024 המספר יעלה ל-80% ויגיע ל-100% עד לשנת 2030. הוא גם הצהיר שאמזון צריכה ויכולה להשתמש בגודל שלה כדי להוביל מהלך בתחום ברמה הבינלאומית.

 

פרופ' עדי וולפסון כתב על המהלך הקודם של חברת הענק, בטור ב-ynet: "הצעדים של אמזון מבורכים וחשובים, אך בכוחה של אמזון, המשמשת כמתווכת בין הספקים לצרכנים, להשפיע על כלל מחזור החיים של כל מוצר, מהפקת חומרי הגלם ותהליך הייצור, דרך אופן האריזה והשילוח ועד לשימוש נכון ויעיל במוצר".

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים