שתף קטע נבחר

מתנדבים בהילוך גבוה

לכל ילד מגיעה מכונית מרוץ" – זה המוטו של עמותת "פאראגרוטרלי", שמתנדביה בונים מכוניות לילדים עם צרכים מיוחדים ומספקים להם חוויות מדהימות. גם אתם רוצים לעזור לזולת? ב-‭24‬ במארס יתקיים "יום מעשים טובים"

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

הכל החל כשזיו לב, מורה בבית ספר תיכון, חיפש העשרה ערכית עבור תלמידיו. "אחרי מחשבה משותפת עם התלמידים החלטנו שאנחנו רוצים לעשות דברים למען ילדים עם מוגבלויות", הוא מספר. הם פנו לעיריית קרייתמלאכי, שם הוא מלמד, אך שם לא מצאו עבורם התנדבות. זיו ביקש מהתלמידים לחפש ילדים שזקוקים לעזרה, והמתין. בסוף הפתרון הגיע מהבית.

 

"בני, נח, שהיה אז בן חמש, פגש את אור, ילד מיוחד עם הרבה בעיות גופניות, ומהר מאוד הם נהיו חברים", הוא מספר. בשלב כלשהו זיו שאל את אור מה הוא היה רוצה שהכיתה תעשה בשבילו. אור לא ידע לה לומר, אבל נח הקטן אמר לפתע, 'אולי תבנו עבורו מכונית מרוץ?'".

תינה ללא מעצורים. פאראגרוטרלי (צילום: אייל מור)
תינה ללא מעצורים. פאראגרוטרלי(צילום: אייל מור)
 

זיו (48) אהב את הרעיון, בין היתר כי יש לו ניסיון בתחום: הוא חבר בקהילת גרוטראלי, שחבריה משפצים מכוניות זולות וישנות ומטיילים איתן בשטח. בהדרכתו בנו התלמידים מכונית מרוץ מאולתרת, והיא כל כך שימחה את אור שמיד הוחלט להרחיב את הפעילות.

 

"גייסתי את החבר'ה שלי מ'גרוטראלי', מצאנו ‭ 14‬ילדים שלכל אחד בעיה פיזית שונה, ובנינו ‭ 14‬ מכוניות ייחודיות, המותאמות אישית לכל ילד לפי מגבלותיו", הוא מספר. כך, למשל, יש מכונית שמותאמת לילד שיכול לנהוג רק עם רגל ימין, כזו שמותאמת ליד שמאל בלבד, כזו שניתן לנהוג בה בשכיבה וכדומה.

 

כיום הפרויקט בשנתו השנייה, ‭ 25‬ מכוניות מרוץ מיוחדות כבר נבנו והחברים אף הקימו עמותה: פאראגרוטרלי. "אנחנו נמצאים בתהליך של הקמת מרכזים חדשים על מנת להנגיש את הרכבים מבחינה גיאוגרפית לכמה שיותר ילדים, שנוכל לספק להם תחביב, חוויית נהיגה, הנאה ואתגר, שהילדים האלה ירגישו שגם להם מגיע. אין לתאר את רמת ההעצמה שהם מקבלים מהפרויקט הזה. בנוסף, אנחנו מכניסים מטפלים מקצועיים כדי להעניק לילדים מענה לכל מה שיצטרכו", מסביר זיו.

 

ליצירת קשר והצטרפות לפרויקט ניתן לשלוח מייל אל ‭paragrutarally@gmail.com

  

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

הכתבה פורסמה ב"ידיעות אחרונות"

 

בשיתוף עמותת רוח טובה

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים