שתף קטע נבחר

מורה זומנה לבירור לאחר שזרקה תפוח על נתניהו והשוותה אותו להיטלר

שר החינוך רפי פרץ הנחה את משרדו לזמן לבירור את המורה מעמק חפר בריניש זהבה בק, שזרקה במוצאי שבת תפוח לעבר ראש הממשלה בכנס בנתניה. אחר כך אמרה כי "הכנס הזכיר לי את היטלר" והתנצלה על האמירה

 

אסתר סטיב ()
ראש הממשלה נתניהו בכנס בנתניה

שר החינוך רפי פרץ הורה היום (ג') למשרדו לזמן לבירור את המורה בריניש זהבה בק, לאחר שזרקה במוצאי שבת תפוח לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בכנס בחירות בנתניה. לאחר האירוע אמרה בריאיון לחברת החדשות כי "יש קרע פנימי, ראיתי באופן חי אנשים שאמורים להוות דוגמה אישית שמסיתים. הכנס הזכיר לי את היטלר". היא התנצלה על האמירה עוד באותו השידור.

 

שר החינוך אמר: "כפי שאמרתי פעמים רבות, לא נקבל התנהגות אלימה במערכת החינוך, לא של תלמידים וקל וחומר לא של מורים המהווים דוגמה אישית. המורה שזרקה תפוח לעבר ראש הממשלה, והשוותה אותו בשידור חי להיטלר, חצתה קו אדום, גם מילולי וגם פיזי. יש גבול והוא עובר בדיוק כאן. הנחיתי את הדרג המקצועי במשרד להזמינה לבירור בהקדם".

 

 

 

במשרד ציינו כי "בהתנהגותה ובאמירותיה פעלה עובדת ההוראה בניגוד גמור לקוד ההתנהגות המצופה מאיש חינוך, ובניגוד גמור לנהלים החלים על עובד ציבור. השלכת התפוח לעבר ראש הממשלה והאמירות המשוות אותו להיטלר הן חמורות מאוד, פסולות ומגונות. המשרד מוביל מדיניות ברורה במאבק באלימות, ואין בכוונתו להתפשר, בטח כאשר מדובר בעובד הוראה, איש חינוך, שמהווה מודל בבואו לשנות דפוסים פסולים בחברה".

 

בהתאם להנחיית השר תזומן בהקדם המורה, המלמדת בחווה חקלאית בעמק חפר.

רפי פרץ בטקס ההכרזה על זוכי פרס קרן וולף בבית הנשיא (צילום: עמית שאבי)
שר החינוך פרץ(צילום: עמית שאבי)

על השאלה מדוע השליכה את התפוח לעברו של ראש הממשלה ענתה המורה בק: "אני מורה, אני פוגשת המון תלמידים, אני מעורבת חברתית, אני למעלה משמונה חודשים אחרי העבודה עוזבת את הילדים שלי, עומדת בצמתים, בגשם ואני זועקת מול היועץ המשפטי. הזדעזעתי בכנס, חשבתי שזה רק בטלוויזיה. בכנס של אנשים שאמורים להוביל אותנו, להוות לנו דוגמה אישית, כל מה שהם עשו שם זה היה מבצע של הסתה".

 

היא הוסיפה: "אני חושבת שעומד בראש המדינה הזאת אדם שהוא מאוד מנותק מהקרקע שבה אנחנו חיים. אני לא מנותקת, מהבוקר עד אחר הצהריים אני חיה את הקרקע. יש אנשים שחיים בבועה, אני מבינה שאנחנו בעידן של שפע, אבל יש קרע פנימי. אומרים על לוחמים ואנשים כמו בני גנץ, שבאים אחרי מסע של שנים שהם שירתו את המדינה, שהם הולכים לקושש קולות. אנחנו אנשים פשוטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים