שתף קטע נבחר

העסקה נסגרה: סלקום רוכשת את גולן ב-600 מיליון שקל

המטרה של סלקום היתה להקדים את המיזוג האפשרי בין HOT לפרטנר, ובמקביל לגבור על הצעת הרכישה של בזק שעמדה על 710 מיליון שקל. סלקום תוותר על חוב של גולן טלקום בסכום של 130 מיליון שקל - כך ששווי התמורה הכוללת מגיע ל-720 מיליון שקל. מניית החברה זינקה ב-1.3% בבורסה בת"א

עסקת המכירה של גולן טלקום לחברת סלקום נחתמה. סלקום ואלקטרה צריכה אישרו הערב (ג') בדיווח לבורסה את עסקת גולן טלקום שנחשפה ב"כלכליסט", לפיה סלקום תשלם לגולן כ-600 מיליון שקל - שני שלישים במזומן, וכשליש בתשלום דחוי. לאחר פרסום העסקה, מניית החברה זינקה בבורסה בתל אביב ב-1.3%.

 

פלאפון הגישה הצעה לרכישת גולן טלקום ב-710 מיליון שקל

פרטנר וגולן טלקום בוחנות אפשרות מיזוג בין החברות

 סלקום במו"מ לרכישת גולן טלקום ב-600 מיליון שקל

 

המו"מ על העסקה בהיקף 600 מיליון שקל נחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט". בנוסף, תוותר סלקום על חוב של 130 מיליון שקל שחייבת לה גולן טלקום. סלקום תשלם 410 מיליון שקל במזומן ויתרת הסכום, כ-180 מיליון שקל בתשלומים על פני שלוש שנים. עובדה זו מסבירה חלק מההחלטה להעדיף את ההחלטה לבחור בסלקום על פני ההצעה של בזק. מבחינת אלקטרה צריכה מדובר למעשה בתמורה של 720 מיליון שקל תמורת גולן טלקום.

סלקום רוכשת את גולן טלקום ()
סלקום רוכשת את גולן טלקום

המטרה של סלקום בעסקה היא להקדים את המיזוג האפשרי בין HOT לפרטנר. יצויין כי ביום ראשון השבוע קיבלה אלקטרה צריכה, שבשליטת האחים מייק ודני זלקינד, הצעה מחברת בזק לרכושת את גולן במחיר גבוה יותר של 710 מיליון שקל - אולם ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון אלקטרה צריכה וגיל שרון, שמשמש שותף של החברה בגולן טלקום ומנכ"ל גולן, החליטו להתקדם עם סלקום, בשל הוודאות הרגולטורית הגבוהה בהרבה לעסקה זו מאשר מול בזק.

 

עבור מנכ"ל סלקום אבי גבאי, שנכנס לתפקידו בחודש שעבר, זהו מהלך משמעותי שני בחברה אחרי שחתם על הסכם חדש מול ועד העובדים. בדיווח לבורסה בירך גבאי על חתימת מזכר ההבנות לרכישת גולן טלקום מידי אלקטרה צריכה ומסר כי "רכישת גולן תאפשר לסלקום לבצע השקעות משמעותיות בעולם התקשורת לטובת הציבור הישראלי. המצב הקשה ששורר בשנים האחרונות בשוק התקשורת מחייב פעולה שתחזק את סלקום ואת שוק התקשורת כולו.

 

"אני סבור שחיזוקה של סלקום, בעקבות הרכישה, תאפשר לנו לחזק את מעמדנו כשחקן תחרותי בשוק ותשרת בסופו של יום את כלל הצרכנים בישראל. סלקום וגולן, אשר חולקים רשת משותפת, הינן שותפות טבעיות ואני בטוח שהחיבור בין שתי החברות יניב סינרגיה שתתרום לתחרות", אמר גבאי. 

אבי גבאי  (צילום: אבי מועלם)
אבי גבאי, מנכ"ל סלקום(צילום: אבי מועלם)
 

העסקה היא בשורה טובה גם לחברת דסקונט השקעות שבשליטת אדוארדו אלשטיין ואשר מנוהלת בידי ערן סער. מניית דסק"ש זינקה ב-30% בימים האחרונים גם לאור ציפיות לעסקה כזו, ומשפרת את מצבה הפיננסי של החברה. סער והיועץ המשפטי של איי.די.בי אהרון קאופמן היו שותפים למו"מ מול גולן.


פורסם לראשונה 18/02/2020 14:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלקום רוכשת את גולן טלקום
מומלצים