שתף קטע נבחר

נסגר: ליברמן שר תשתיות, גנדי שר התיירות

בליכוד אומרים ששרון מתכוון לסיים את המו"מ הקואליציוני עד תחילת השבוע, אולם עדיין יש קשיים בשיחות עם ש"ס

ראש הממשלה הנבחר, אריאל שרון, הנחה את יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ ראובן ריבלין, לבקש מיו"ר הכנסת, אברהם בורג, להיערך להכרזה על הממשלה ביום רביעי הבא. בליכוד אמרו כי שרון מתכוון לסיים את המו"מ הקואליציוני עד תחילת השבוע.
גורמים בליכוד העריכו כי הוראתו של שרון להיערך להכרזת הממשלה נועדה לדרבן את השותפות הקואליציוניות המיועדות להתגמש. בינתיים מתגלעים עדיין קשיים במו"מ עם חלק מהסיעות.
צוותי המו"מ של הליכוד וסיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו כבר הגיעו להסכם קואליציוני לפיו תקבל האיחוד הלאומי את תיקי התשתיות, התיירות וסגן שר. ח"כ אביגדור ליברמן יכהן כשר תשתיות, ח"כ רחבעם זאבי יכהן כשר התיירות. ח"כ בני אלון יכהן כראש ועדת החוקה, בתום כהונת נציג ישראל אחת, ככל הנראה ברוטציה עם ח"כ אופיר פינס מישראל אחת. טרם נקבע סגן השר מטעם הסיעה.

ש"ס: רוצים שר לעניינים חברתיים

בישיבה האחרונה של צוותי המו"מ של הליכוד וש"ס דרשה ש"ס כי בנוסף לארבעת התיקים שהובטחו לה, היא תקבל גם תפקיד שר לענייני פרוייקטים חברתיים במשרד ראש הממשלה "עם סמכויות ברורות וקבועות מראש".
קשיים נוספים עלו במשא ומתן בנושא חוק הבחירה הישירה. ש"ס מתנגדת לשינוי החוק, שעליו הסכימו הליכוד והעבודה. גם בעניין העברת חוק שיסדיר את שידורי ערוצי הרדיו הפיראטיים של ש"ס קיימת מחלוקת בין צוותי המו"מ. הצוותים סיכמו להעביר את הנקודות שבמחלוקת לדיון בין שרון לאלי ישי.
הפגישה עם המפד"ל שנועדה להתקיים אמש בוטלה, לאחר שלא הושגו הבנות עם המפלגה בנושא תביעותיה. המפד"ל עומדת על דרישתה לקבל את תיק החינוך, בעוד שהליכוד מעוניין לתת לה את תיק התחבורה. המפד"ל הביעה נכונות לוותר על תיק החינוך תמורת שר נוסף, אולם שרון מסרב ומוכן לתת למפד"ל סגן שר נוסף. לפי שעה, המפד"ל מתנגדת.
ישראל בעליה עומדת על דרישתה לקבל את תיק הפנים, אולם בליכוד מבהירים שהתיק מיועד לש"ס. לעת עתה ישראל בעליה מסרבת לקבל פיצוי תמורת התיק ועומדת על כך שהתיק יועבר לה.
בתחילת השבוע מתכוון שרון לשוחח עם חבריו בליכוד על חלוקת התיקים הפנימית במפלגה. לעת עתה מסתמן כי חלוקת התיקים בליכוד תהיה כזו: סילבן שלום – שר האוצר, מאיר שטרית – שר לביטחון פנים, לימור לבנת – שרת החינוך, ציפי לבני – שרת המשפטים ורובי ריבלין – שר התקשורת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
רוצה להכריז. שרון
משה שי
צילום: איי אף פי
רוצה תיק חברתי. ישי
צילום: איי אף פי
מומלצים