שתף קטע נבחר

העבירה סמים דרך החלון: עורכת דין נאשמת בהברחת סמים לכלא

לפי המשטרה, עורכת הדין שנעצרה בשבוע שעבר נפגשה לפני ביקור האסיר מכפר קאסם עם אדם אחר שהעביר לה מעטפות עם סמים. במקרה אחר מחודש ינואר, קיבלה בתמורה להברחה כ-3,000 שקל

 

המשטרה הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד עורכת דין מאזור המרכז בגין הברחת סמים לאסיר בן 23 בכלא רימונים, בעקבות שני מקרים שבהם תועדה. שמה של עורכת הדין לא הותר לפרסום.

 

עורכת דין מואשמת בהברחת סמים לאסיר בכלא רימונים (צילום: דוברות משטרת ישראל )
עורכת דין מואשמת בהברחת סמים לאסיר בכלא רימונים(צילום: דוברות משטרת ישראל )

עורכת הדין נאשמת בעבירות של סחר בסמים, פעולות בחפץ אסור/מסוכן בכלא ובקשירת קשר לפשע. למרות בקשת המשטרה להשאיר את עורכת הדין במעצר עד תום ההליכים, בית המשפט קבע כי יש לשחרר אותה בתנאים מגבילים. נציג המשטרה ביקש לעכב את ההחלטה על-מנת לערער לבית המשפט המחוזי - ובית המשפט קיבל את הבקשה, כך שעורכת הדין נותרה במעצר.

 

עורכת הדין נעצרה בשבוע שעבר בעקבות דיווח של שירות בתי הסוהר. בלשי יחידת דרור עצרו אותה במתחם הכלא בעקבות פעילות סמויה של חטיבת המודיעין של שב"ס. לפי המשטרה, עורכת הדין נפגשה לפני הגעתה לכלא עם אדם בכפר קאסם שהעביר לה מעטפה עם שתי אריזות: האחת עם 38 גרם חשיש, והשנייה עם כ-3.5 גרם קנבוס.

 

עורכת דין מואשמת בהברחת סמים לאסיר בכלא רימונים (צילום: דוברות משטרת ישראל )
(צילום: דוברות משטרת ישראל )

הסמים הועברו לאסיר במהלך פגישתו עם עורכת הדין דרך החלון שהפריד בינהם, והוא החביא אותם בתחתונים. בתום הביקור נתפסו הסמים בחיפוש שנערך על גופו. במשטרה מסרו כי החוקרים הצליחו לגלות העברה נוספת של סמים שבוצעה חודש לפני כן - אך כמות וסוג הסמים אינם ידועים לה.

 

לפי כתב האישום, גם במקרה הראשון נפגשה עורכת הדין עם אדם נוסף, שאמר כי הוא מעוניין להעביר לה כסף לאותו אסיר. השניים נפגשו בתל אביב, ועורכת הדין קיבלה את הסמים. עורכת הדין קיבלה באמצעות שירות של דואר ישראל 2,981 שקל שהופקדו עבורה. 

 

גם האסיר שקיבל את הסמים נעצר יחד עם עורכת הדין, ומחלקת התביעות של מחוז מרכז במשטרה הגישה נגדו היום הצהרת תובע, לקראת הגשת כתב אישום ובקשת מעצר נגדו. מעצרו הוארך בחמישה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרת ישראל
רגע ההברחה
צילום: דוברות משטרת ישראל
מומלצים