שתף קטע נבחר

נתניהו הצהיר על בניית אלפי דירות ב"שכונה שהוקפאה"

8 שנים אחרי שממשלתו התכוונה להקים את שכונת גבעת המטוס שמעבר לקו הירוק בירושלים, כוונה שנבלמה על רקע לחץ בינלאומי כבד, הצהיר רה"מ, 10 ימים לפני הבחירות: "נבנה שם 3,000 יחידות דיור, ועוד 2,200 דירות בהר חומה ה'". בנוסף ייבנו אלף יחידות דיור לערבים בבית צפאפא

 

 

 

 

10 ימים לפני הבחירות, ראש הממשלה ממשיך את הקמפיין שלו ומצהיר על הקמת שכונה מעבר לקו הירוק בירושלים - לא פחות משמונה שנים לאחר הכוונה לאשר את אותה בנייה:  בכנס ראשי רשויות הר חומה הודיע היום (חמישי) בנימין נתניהו על בניית 3,000 יחידות דיור באזור גבעת המטוס שבדרום ירושלים.

 

"הסרנו את כל המגבלות ואני מודיע על כך שאנו הולכים לבנות את שכונת גבעת המטוס, לבנות 3,000 יחידות דיור שם", אמר נתניהו. "אנחנו מאשרים גם הקמה של אלף יחידות דיור להרחבת שכונת בית צפאפא. לתושבים הערבים יש שם מצוקת דיור שנביא לה פתרון. אלף יחידות דיור מאלו יובאו לשיווק מיידי בימים הקרובים על ידי מנכ"ל משרדי רונן פרץ".

 

בנימין נתניהו בסיור בהר חומה, מבטיח בנייה של אלפי יחידות דיור חדשות ()
נתניהו עם לוין וליאון בהר חומה

בנימין נתניהו בסיור בהר חומה, מבטיח בנייה של אלפי יחידות דיור חדשות ()

 

בנימין נתניהו בסיור בהר חומה, מבטיח בנייה של אלפי יחידות דיור חדשות ()

כבר ב-2011, עת היה נתניהו בשלטון, התכוונה ממשלתו לקדם בנייה באזור גבעת המטוס. זו הייתה אמורה להיות הפעם הראשונה שמוקמת למעשה שכונה חדשה מחוץ לקו הירוק, מאז הקמת הר חומה בשנת 1997. גם אז הייתה זו ממשלת נתניהו שהקימה את השכונה ועוררה סערה בעולם. אבל בכל אותן שנים הלחץ הבינלאומי עשה את שלו, והבנייה נדחתה.

 

הפעם, רגע לפני הבחירות, הצהיר נתניהו כי השכונה תקום. לצד זאת הוא הודיע על הקמת שכונת הר חומה ה'. "ב-1997, כשמשה ליאון היה מנכ"ל משרדי, קיבלתי החלטה להקים על הגבעה שהייתה כאן את שכונת הר חומה", אמר נתניהו, כשראש העיר ירושלים ליאון לצדו.

 

"היום בהר חומה יש 37 אלף תושבים והיום אני מודיע על הקמת הר חומה ה', ששכונה בה נקים 2,200 יחידות דיור, עוד כ-12 אלף תושבים. הר חומה תהיה שכונה של 50 אלף תושבים, זה כמו עיר בינונית בישראל. עשינו את זה מול התנגדות בינלאומית עזה, התגברנו על המכשולים ותראו מה עשינו לירושלים". ליאון אמר כי מדובר ב"בשורה משמחת מאוד לתושבי ירושלים, לזוגות הצעירים". השר יריב לוין הוסיף: "זה יום היסטורי לירושלים המאוחדת".  

 

בארגון שלום עכשיו תקפו את הודעת נתניהו וטענו כי "בנייה בגבעת המטוס היא מכה קשה לפתרון שתי המדינות. מדובר בנקודה האחרונה שיכולה לאפשר רצף טריטוריאלי בין בית לחם לירושלים המזרחית, ואם השכונה תיבנה לא תהיה אפשרות לחבר בין שני הערים".

 

עוד נמסר משלום עכשיו: "שינוי מדיניות כזה לא יכול לעבור בממשלת מעבר ללא מנדט מהציבור. זהו עוד תרגיל בחירות ציני של נתניהו אשר שש, בכל הזדמנות, לאגף את בן גביר מימין ולהעמיד את החנופה לבייס מעל לאינטרס של כלל אזרחי ישראל. נתניהו וטראמפ טוענים שהביאו 'תכנית שלום'  אבל מעשיו של נתניהו, כולל קידום הרחבת הבניה הזו, הם הוכחה ברורה לכך שהוא עושה הכל כדי לא להגיע לשלום ולא להוביל לפתרון הסכסוך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים