שתף קטע נבחר

המחבל הגרמני נשבע להשמיד את ישראל והאמין בחייזרים

המשטרה בגרמניה בוחנת אתר שבו פירט טוביאס ראתג'ן, שרצח 9 בני אדם בעיר הנאו, את עמדותיו הקיצוניות. הוא נשבע להשמיד "גרמנים טמאים" ומדינות שלמות, רובן במזרח התיכון, פרסם תיאוריות קונספירציה על חייזרים והאמין שהוא נתון למעקב ממשלתי. התביעה חוקרת אם מישהו סייע לו

 

 

בגרמניה נמשכת חקירת פיגוע הירי בעיר הנאו בלילה האחרון שבו נרצחו תשעה בני אדם. התובע הפדרלי, פיטר פרנק, אמר כי החקירה מתמקדת בשאלה האם מישהו ידע מראש על כוונתו של היורה, איש ימין קיצוני, או סייע לו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

היורה שזוהה כטוביאס ראתג'ן, גרמני בן 43, הרג את אמו לפני שהתאבד. הוא פרסם מניפסט ברשת כולל תיאוריות קונספירציה ודעות גזעניות. במניפסט הוא קרא "להשמדה מוחלטת" של "גזעים או תרבויות רבים בקרבנו". הוא טען שבארה"ב ישנם בסיסים צבאיים תת-קרקעיים שבהם אנשים סוגדים לשטן ומתעללים בילדים. הוא קרא לאנשים להסתער על המתחמים הללו.

טוביאס ראתג'ן  פיגוע  מחבל  ירי  גרמניה  הנאו  (צילום: AP)
"כדי לסיים את הסיוט הזה, תילחמו עכשיו". ראתג'ן(צילום: AP)

"זה המסר האישי שלי לכל האמריקנים. המדינה שלכם נמצאת תחת שליטה של חברות סודיות בלתי נראות. הן משתמשות בשיטות מרושעות לא ידועות כמו שליטה במחשבות", אמר ראתג'ן בסרטון שהשאיר אחריו. "תתעוררו. זו צורה אחת של המציאות במדינה שלכם. כבו את תקשורת המיינסטרים. אין להם מושג. כדי לסיים את הסיוט הזה, תילחמו עכשיו".

 

ראתג'ן פירט את עמדותיו הקיצוניות במניפסט בן 24 עמודים שפורסם באתר שכבר הוסר. בגרמניה דווח שהמשטרה בודקת את התכנים שהופיעו באתר. לפי ה"דיילי מייל", ראתג'ן נשבע להשמיד מדינות שלמות, רובן במזרח התיכון, כולל ישראל, איראן, סוריה וטורקיה, וכן "גרמנים טמאים". האתר שלו כלל קישורים לתיאורטיקני קונספירציה בולטים, כולל טענות לחטיפת אנשים על ידי חייזרים ואנשים שטוענים שערכו נתיחות שלאחר המוות על חייזרים. הוא טען גם שהוא נמצא תחת מעקב ממשלתי.

עצרת לזכר קורבנות פיגוע הירי ירי בעיר הנאו גרמניה (צילום: AP)
דגלי טורקיה ונרות. עצרת לזכר הקורבנות(צילום: AP)

עצרת לזכר קורבנות פיגוע הירי ירי בעיר הנאו גרמניה (צילום: AP)
(צילום: AP)

עצרת לזכר קורבנות פיגוע הירי ירי בעיר הנאו גרמניה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

עצרת לזכר קורבנות פיגוע הירי ירי בעיר הנאו גרמניה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

תשעה בני אדם נרצחו, רובם טורקים, ועוד ארבעה נפצעו בשני אירועי ירי בעיר הנאו שבדרום-מערב גרמניה, סמוך לפרנקפורט. הרוצח, איש ימין קיצוני, פתח באש בשני ברים המיועדים למעשני נרגילה. בתום מצוד לילי נמצאו ראתג'ן ואמו בת ה-72 מתים בבית באזור אחר של העיר, ועל שניהם נמצאו פצעי ירי. האקדח של ראתג'ן נמצא ליד גופתו.

 

אמש התאספו אנשים רבים סמוך לזירות הירי וערכו עצרת למען הקורבנות. חלק מהאנשים הניפו דגלי טורקיה. קדיר קוזה, שמנהל בית קפה ליד אחד הברים, סיפר שכששמע את הירייה הראשונה הוא חשב בהתחלה שמדובר בריב בין בני משפחה. "כששמעתי עוד יריות הבנתי שמדובר בפיגוע", אמר קוזה. הוא סיפר שמרביות ודקירות אינן נדירות באזור, "אבל זו רמה אחרת לגמרי. זה משהו שאנחנו שומעים עליו באמריקה".

גרמניה הנאו פיגוע ימין קיצוני ב ברי נרגילה כנראה נגד מוסלמים (צילום: MCT)
"כששמעתי יריות הבנתי שזה פיגוע". אחת מזירות הירי(צילום: MCT)

גרמניה הנאו פיגוע ימין קיצוני ב ברי נרגילה כנראה נגד מוסלמים (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

אירוע ירי בעיר הנאו שבמזרח גרמניה (צילום: AP)
(צילום: AP)

אירוע ירי בעיר הנאו שליד פרנקפורט (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

גרמניה הנאו פיגוע ימין קיצוני ב ברי נרגילה כנראה נגד מוסלמים קליע כדור קליעים כדורים (צילום: AP)
(צילום: AP)

דיטר הוג, אחד משכניו של ראתג'ן, סיפר שהביט מבעד לחלונו וראה 25 או 30 שוטרים עם כלבים שסורקים את האזור. "הם התרוצצו וחיפשו את החשוד", אמר הוג. הוא הוסיף כי אף שהוא גר בסמוך, לא הכיר את החשוד.

 

שר הפנים של מדינת המחוז הסה, פיטר בות, אמר כי "ניתוח ראשוני של דף האינטרנט של החשוד מעיד על מוטיבציה לשנאת זרים". עם זאת, הוא הוסיף כי לא נראה שראתג'ן היה מוכר לרשויות. הוא אמר שהתובעים הפדרליים מובילים את חקירת הפשע ומתייחסים אליו כאל מעשה טרור. "זו התקפה על החברה החופשית והשלווה שלנו", הוא אמר.

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה אתמול כי "הגזענות היא רעל, השנאה היא רעל, והרעל הזה קיים בחברה. הוא אשם בפשעים רבים". הקנצלרית הדגישה כי ממשלתה תעשה "כל שביכולתה" כדי לעמוד מול מי שמנסים לפלג את גרמניה. "איננו מבחינים בין אזרחים על בסיס מוצא ודת", אמרה מרקל.

פורסם לראשונה 20/02/2020 21:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP, MCT
ראתג'ן ואחת מזירות הירי
צילום: AP, MCT
מומלצים