שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ליברמן מקשיח עמדות בגיוס ותוקף: "הממסד החרדי מטיף לעבודה זרה"

  "לא יהיה יותר חוק גיוס עם מכסות", אומר יו"ר ישראל ביתנו, "נדרוש שירות חובה לכולם". העסקנים החרדים, לדבריו, "נלחמים על לימודי ליבה כדי להשאיר את הציבור שלהם בור ועני ולשלוט בו". הריאיון המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

  חוק הגיוס היה העילה הרשמית לתחילת הסחרור הפוליטי שלא נגמר כבר יותר משנה. כעת, יו"ר ישראל ביתנו שהתעקש על הצעת החוק שתקבע מכסות קשיחות לגיוס חרדים, משנה עמדה. "לא יהיה יותר חוק גיוס", הוא מצהיר בריאיון ל"ידיעות אחרונות". "בלי מכסות ובלי יעדים. אנחנו נדרוש בממשלה הבאה שירות חובה, או צבאי או לאומי, לכולם. מי שלא ירצה לשרת בצבא, שילך לשירות לאומי. גיוס חובה לכולם".

   

  בחירות 2020 - כל העדכונים במקום אחד: מתחם הבחירות של ynet

   

  ליברמן בריאיון באולפן    (צילום: משי בן עמי)

  ליברמן בריאיון באולפן    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד בריאיון, ליברמן תוקף את הממסד הרבני. "הכל אצלם פוליטי. אין שום קשר להלכה. כשרצו עכשיו להביא 400 מבני הפלשמורה לארץ אז עשו משלחת חשאית של רבנים, עשו להם תהליך מזורז, גיור מהיר, והם כבר פה במדינת ישראל. במדינה הזאת יש 40 אלף אנשים שהגיעו בגיל צעיר מאוד, עד גיל שבע, ששירתו בצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מיסים ומוציאים להם את הנשמה בטענה שהם לא יהודים.

   

  "זה הכל שיקול אלקטורלי. שום קשר להלכה. הממסד החרדי מטיף לעבודה זרה ולערכים אנטי־יהודיים. אין שום קשר ליהדות. מי אמר שאסור לעבוד וצריך רק לשבת בכולל וללמוד? אני מכיר שני הוגי דעות גדולים שכנראה הבינו לא פחות מגפני ודרעי: רמב"ם ורש"י. שניהם עבדו במשרה מלאה. הרמב"ם היה רופא. רש"י היה יצרן, סוחר יין. מי אמר שאסור להיות בצבא? יהושע בן נון היה לוחם וגם דוד המלך. מאיפה כל ההמצאות האלה? די, נמאס. מבחינתי, אחד שרק אבא שלו יהודי והוא שירת בצבא, עושה מילואים, עובד, משלם מיסים, הוא יותר יהודי מכל האברכים בכולל של הפלג הירושלמי פה בירושלים, הרבה יותר יהודי.

   

  "על מה הם מתאבדים כל העסקנים החרדים? על לימודי ליבה. למה? כי הם רוצים לשמור את הציבור שלהם בור, מסכן ועני. ככה הם שולטים בו. ברגע שכל הציבור הזה תלוי בקצבאות ובגמ"חים ובכל מיני תמיכות, הם שולטים בו גם כלכלית וגם פוליטית. ולכן הם לא מוכנים להכניס לימודי ליבה. אנחנו המדינה היחידה בעולם - לא צפון־קוריאה, לא ונצואלה ולא איראן - שמסבסדת במאות מיליונים מוסדות חינוך שאוסרים, מונעים מילדים ללמוד אנגלית, מתמטיקה, מחשב, מדעים מדויקים. אז על זה אנחנו נלחמים".

   

  הריאיון המלא - היום ב"ידיעות אחרונות" ב"מוסף לשבת"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים