שתף קטע נבחר

חיה פוליטית: ארדן דואג לפנסיה של סוסי המשטרה

השר לביטחון הפנים דורש להעביר סוסים שמסיימים שירות במערך הפרשים לחוות שיקומיות ולא למכור אותם לסוחרים: "ראויים לתנאי שירות הולמים"

 

שוטרים מאבטחים את שער שכם (צילום: אוהד צויגנברג)
ארכיון(צילום: אוהד צויגנברג)

הם עוזרים בפיזורי הפגנות, דואגים שלא יהיו נפגעים באירועים רבי-משתתפים, נושאים בנטל ובמשקל הרוכבים. אולם כשסוסי המשטרה כבר לא כשירים לשירות הם נמכרים למרבה במחיר וממשיכים להיות מועסקים, פעמים רבות בתנאים קשים מאוד. עכשיו דורש השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "הוציאו את סוסי המשטרה לפנסיה מכובדת".

 

במערך הפרשים במשטרת ישראל משרתים כ־66 סוסים. הם נרכשים בחו"ל, ויחד עם הטסתם לישראל והכשרתם לתפקיד העלות של כל אחד מהם היא כ־70 אלף שקלים. הסוסים משרתים לרוב כעשר שנים, ולאחר מכן הם יוצאים מכשירות מבצעית. מבדיקות שערכו במשטרה עולה כי בממוצע נותרות להם עוד עשר שנות חיים בשלב זה.

 

גלעד ארדן (צילום: לע
השר ארדן(צילום: לע"מ )

 

ארדן, המקורב לארגוני בעלי החיים, ביקש לדעת מה קורה איתם בתום השירות. הוא גילה שהם נמכרים לסוחרים במחיר שנע בין 3,000 ל־12,000 שקלים, וממשיכים לעבוד - פעמים רבות בשירות המשטרה הפלסטינית - למרות שמצבם הגופני כבר לא טוב מספיק.

 

"אני מאמין שבעלי חיים המשרתים את משטרת ישראל ראויים לתנאי שירות הולמים. אל לנו להתייחס אליהם כאל חלק מהרכש הממשלתי", כתב ארדן למ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, "יש לנו מחויבות לתנאי מחייתם גם לאחר תום שירותם הקשה".

 

ארדן הציע לכהן מספר אופציות: להציע אותם למכירה במחיר מופחת לחוות שיקומיות בתחומי מדינת ישראל אשר עוסקות בשיקום סוסים או ברכיבה טיפולית; להציע אותם למכירה לפרשי המשטרה, במחיר מופחת, בדומה לדרך שבה כלבנים במשטרה ובצבא מאמצים את הכלבים שלהם בסוף השירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ארכיון
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים