שתף קטע נבחר

תיעוד: בולדוזר צבאי דרדר סלעים לעבר פלסטינים שהתפרעו

אירוע חריג בשומרון: בולדוזר של צה"ל נסע במורד רחוב מרכזי בכפר קדום - ודחף סלעים שהיו על הכביש לעבר המתפרעים. צה"ל: "הסרטון ערוך, הנהג הותקף באבנים"

 

 

אירוע חריג בשומרון: בולדוזר של צה"ל תועד בצהריים (שישי) נוסע בפראות לעבר מפגינים בהתפרעויות השבועיות באחד הרחובות הראשיים כפר הפלסטיני קדום שבשומרון.

 

  ()
הבולדוזר מתקרב למפגינים בקדום
  ()

  ()

בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה הבולדוזר נוסע במהירות בירידה תוך שימוש בכף לפיזור הסלעים - שהידרדרו לעבר המפגינים. התקרית החריגה נגמרה בפציעה קלה בלבד. 

 

מדובר בהפגנה שמתקיימת מדי שבוע בצהרי שישי, שבמהלכה במתפרעים מבעירים צמיגים ומיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון. בצה"ל אמרו שלא היה שום ניסיון לפגוע בפלסטינים באופן מכוון, וכי הבולדוזר הגיע למקום כדי לפנות סלעים שהוצבו במקום - ולאחר שהמתפרעים התקרבו אליו ויידו לעברו אבנים, החליט הנהג לסגת מהמקום.

במהלך הנהיגה זיהה את הפלסטינים על הציר ובלם במהירות, מה שגרם לדרדור האבנים.

 

  ()
ההתפרעויות בקדום

  ()

למרות שההפגנות בקדום נחשבות לאלימות יותר משאר הפרות הסדר ביהודה ושומרון, עד כה לא פורסמו עדויות או צילומים לפעילות דומה של צה"ל בהתפרעויות מהסוג הזה.

 

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "בשעות הצהריים התנהלה הפרת סדר בהשתתפות כ-70 פלסטינים בכפר קדום, במהלכה הובערו צמיגים ויודו אבנים לעבר כוחות צה"ל שנכחו בנקודה. הכוחות שפעלו לפזר את הפרת הסדר, כמידי יום שישי, זיהו חסם אבנים שהונח בכניסה לכפר במטרה למנוע מהכוחות להגיע לנקודה וכדי לאפשר את הפרת הסדר ביישוב הסמוך. במטרה לפנות את האבנים מהציר נעשה שימוש בכלי הנדסי. במהלך הפינוי התבצע יידוי אבנים מסיבי.

 

"הסרטון מצולם בשיפוע חד ומואץ על ידי עריכה במהירות גדולה ממהירותו המקורית. הכלי היה מיועד להעביר את חסם האבנים לתוך הכפר ובעקבות יידוי האבנים לעברו הוחלט על ידי המפקדים להחזיר את הכלי ההנדסי לאחור. כתוצאה משינוי כיוון הכלי, האבנים שהרכיבו את החסם הוסטו לעבר מפרי הסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים