שתף קטע נבחר

המים פרצו את הסכר, הנזק לחקלאים - מיליונים

נזקי הגשמים: אגן מים של חברת מקורות עלה על גדותיו ליד זיקים וכרמיה שבעוטף עזה, והמים גרמו נזק רב לשדות חקלאיים ולחממות. אין נפגעים, כ-30 עובדים נלכדו וחולצו

 


נזקים של מיליוני שקלים: אגן מים של חברת מקורות, סמוך ליישובים זיקים וכרמיה, נפרץ הלילה (בין שישי לשבת) מרוב מים - והציף שטחים גדולים.

 

בשל כך, כמות מים גדולה זרמה לכיוון השטחים החקלאיים של שני היישובים שבעוטף עזה. מספר פועלים חולצו מהשטחים הסמוכים אשר הוצפו. הנזק המשוער עומד על כמיליוני שקלים.

אגן המים של חברת מקורות בדרום עלה על גדותיו ()
עובדים חולצו, אין נפגעים - אך הנזק רב. ההצפה בדרום

אגן המים של חברת מקורות בדרום עלה על גדותיו ()

אגן המים של חברת מקורות בדרום עלה על גדותיו ()

אגן המים של חברת מקורות בדרום עלה על גדותיו ()

אגן המים של חברת מקורות בדרום עלה על גדותיו ()

"כוחות כיבוי אש וכלים הנדסיים כבדים הוזעקו לטיפול בהצפה וכדי למנוע נזקים כבדים עוד יותר. שדות שלמים וחממות ניזוקו בהיקף של מיליונים", אמר גיל תימור, סגן ראש המועצה האזורית חוף אשקלון ותושב קיבוץ כרמיה.

 

בשעה שמונה בבוקר נקראו לוחמי האש לחילוץ לכודים בין זיקים לכרמיה. גובה המים לא היה ידוע בתחילת האירוע. כאשר לוחמי האש הגיעו למקום, הם זיהו כי מדובר בכ-30 פועלים חקלאים אשר עובדים ושוהים ב"משק מיכאלי".

מטיילים הגיעו לראות את מרבדי הפריחה בצפון ים המלח (צילום: אריאל כנר)
נחלים נסגרו עקב הגשמים. מרבדי הפריחה בצפון ים המלח(צילום: אריאל כנר)

בסריקה ראשונית נודע כי גובה המים הוא מעל שני מטרים ולמקום הוזנק צוות של היחידה לחילוצים מיוחדים (יל"מ). הצוותים ערכו סריקות נוספות באזור המגורים המרוחק יותר ולא אותרו לכודים נוספים. באמצעות טרקטור ועגלה שהיו במקום חולצו כל הלכודים למקום מבטחים, ללא אף נפגע.

 

בתוך כך, בעקבות מזג האוויר הגשום היום הודיעה רשות הטבע והגנים כי מסלול נחל ערוגות בשמורת עין גדי נסגר למטיילים. בנחל דוד שבשמורה פתוח רק המסלול הקצר. כל מסלולי הסנפלינג במדבר יהודה נסגרו גם הם.

 

גלעד כרמלי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים