שתף קטע נבחר

שקד: לא נתמוך ב"חוק צרפתי" אם יחול על נתניהו

שרת המשפטים לשעבר שללה אפשרות שמפלגתה תתמוך בחוק צרפתי שימנע את משפטו של ראש הממשלה נתניהו: "אם יהיה חוק לקציבת קדנציות - יהיה היגיון לחוק, אבל לא רטרואקטיבית"

איילת שקד  (צילום: אביגיל עוזי )
"חוק צרפתי - לא רטרואקטיבית". שקד(צילום: אביגיל עוזי )

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, אמרה בסוף השבוע כי מפלגתה לא תתמוך ב"חוק צרפתי", שימנע את משפטו של ראש ממשלה, אם הוא יהיה מיועד עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אם הולכים על חוק לקציבת קדנציות אז יש גם היגיון לעשות את החוק הצרפתי, אבל לא רטרואקטיבית", אמרה שקד באירוע "שישי-תרבות" בגבעתיים.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

שקד ציינה כי "גם אין כרגע הצעה להעביר את החוק הצרפתי". שקד נשאלה מה יקרה אם תהיה הצעה שכזו לאחר הבחירות מטעמו של נתניהו או מקורביו, והשיבה: "אנחנו לא מכירים הצעה כזו, לא דנים בזה ואף אחד לא פנה אלינו". עוד ציינה: "אנחנו לא בעד חקיקה רטרואקטיבית. חוק כזה, אם יהיה - לא יחול על נתניהו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו. עוד אין תרגום עברי ל
שקד: "חוק כזה, אם יהיה, לא יחול על נתניהו"(צילום: אלכס קולומויסקי)

בשבוע שעבר התייחס יו"ר מפלגתה של שקד, נפתלי בנט, למשפטו של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "המצב לא נוח לאף אחד". בנט ציין כי לא ילך עם גנץ, אף שהוא לדבריו, "איש נחמד", מאחר ש"המפלגה שמאלנית ואנטי-דתית, ואני ימני דתי".

 

משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנאשם בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ייפתח ב-17 במרץ בשעה 15:00. לפי לשון ההודעה, ראש הממשלה יגיע יחד עם הנאשמים הנוספים, שאול אלוביץ', איריס אלוביץ' ונוני מוזס, לבית המשפט המחוזי בירושלים למעמד הקראת כתב האישום - אולם ישנה אפשרות לבקש פטור מהתייצבות באולם.

 

דיון ההקראה הוא הדיון שפותח את המשפט, ובמהלכו מקריא השופט את כתב האישום ומוודא כי הנאשם מבין את תוכנו. הנאשם נדרש לענות אם הוא מקבל או כופר בעובדות כתב האישום, ויכול להעלות טענות מקדמיות.

 

אחרי הקראת כתב האישום יתחיל שלב הקדם-משפט, שבו הצדדים מנסים לצמצם את הדיונים, ולהסכים על עובדות ומסמכים שאינם שנויים במחלוקת. זה השלב בו רשימת העדים, שכוללת בתיקי נתניהו 333 עדים, בהם עשרות אנשי משטרה, צפויה להצטמצם באופן משמעותי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA, יואב דודקביץ
איילת שקד ובנימין נתניהו
צילום: EPA, יואב דודקביץ
מומלצים