שתף קטע נבחר

ליברמן: נתניהו הולך לעסקת טיעון

יו"ר ישראל ביתנו טוען שרק תרחיש אחד ימנע עסקת טיעון - אם בלוק הימין ישיג 61 מנדטים. "ואז הוא יעביר מיד פסקת התגברות ואת החוק הצרפתי", אומר ליברמן. הליכוד: שטויות ללא בסיס

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בטוח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יחתור לעסקת טיעון במשפטו שאמור להיפתח כשבועיים אחרי הבחירות. "מהרגע הזה כל העניין המשפטי עובר מהפרקליטות לאחריותו של בית המשפט, ולכן נתניהו לא ייקח סיכון", כתב ליברמן הערב (שבת) בפייסבוק.

 

בחירות 2020: כל העדכונים במתחם הבחירות המיוחד של ynet

 

 

לפי ליברמן, "נתניהו הקמפיינר הכי טוב בעולם. איש חכם ומודע למצבו. מבחינתו ריצה בבחירות ב-2 במרץ זו לא ריצה לראשות הממשלה, אלא ניסיון לחזק את מעמדו במו"מ מול הפרקליטות. נתניהו יסגור עסקת טיעון בין 2 ל-17 במרץ כי הוא יודע היטב שעד 17 במרץ הפרקליטות רשאית לשנות סעיפים בכתב האישום מבלי להזדקק לאישור בית המשפט".

 

יו"ר ישראל ביתנו המשיך ותקף את נתניהו: "כפי שהוא עשה סיבוב על תושבי שדרות והדרום והבטיח למוטט את שלטון החמאס; כפי שהוא שעשה סיבוב על תושבי בקעת הירדן והבטיח לספח את הבקעה; כפי שהוא עשה סיבוב על תושבי יו"ש והבטיח להחיל ריבונות, היום הוא עושה סיבוב על בוחרי הליכוד ועל שותפיו לבלוק החרדי-משיחי".

 

לדבריו, "רק תרחיש אחד יכול למנוע עסקת טיעון והוא שהבלוק שלו יגיע ל-61 מנדטים. במקרה כזה הוא יעביר מיד את פסקת ההתגברות (שתאפשר חקיקה למרות התנגדות בג"ץ - מ"א) ולאחר מכן את החוק הצרפתי (שמונע הליכים משפטיים נגד ראש ממשלה מכהן - מ"א). לכן, נתניהו מחכה ל-3 במרץ, לראות מהן התוצאות הסופיות של הבחירות".

 

בליכוד כינו בתגובה את טענות ליברמן "שקריות", ומהמפלגה נמסר: "ליברמן במצוקה פוליטית ופולט שטויות שאין להן שום בסיס. העסקה היחידה שקיימת היא בין ליברמן לגנץ להקמת ממשלת שמאל בתמיכת אחמד טיבי והרשימה המשותפת בכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים