שתף קטע נבחר

ראש המוסד ואלוף פיקוד דרום ביקרו בקטאר ונפגשו עם השליח לעזה

יוסי כהן והרצי הלוי נפגשו בדוחא עם היועץ לביטחון לאומי של הנסיכות מוחמד בן אחמד אל-מסנד, ועם השליח לרצועת עזה מוחמד אל עמאדי. הנסיעה נחשפה על ידי שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן למרות שחלו עליה מגבלות צנזורה. במשרד רה"מ וצה"ל סירבו להתייחס

יוסי כהן ראש המוסד (צילום: אלכס קולומויסקי)
ראש המוסד יוסי כהן(צילום: אלכס קולומויסקי)

ראש המוסד יוסי כהן ואלוף פיקוד דרום הרצי הלוי ערכו ביקור חשאי בקטאר בתחילת החודש ונפגשו עם בכירים בנסיכות שבמפרץ הפרסי. שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן חשף את הנסיעה אמש (שבת) בתוכנית "פגוש את העיתונות" למרות שחלו עליה מגבלות צנזורה. במשרד ראש הממשלה ובדובר צה"ל סירבו להתייחס לנושא.

 

ועידת ידיעות אחרונות  (צילום: עמית שאבי)
אלוף פיקוד דרום הרצי הלוי(צילום: עמית שאבי)

ביום רביעי, 5 בפברואר, המריא מטוס פרטי מישראל שלקח את שני הבכירים הישראלי לדוחא הבירה, שם ערכו פגישות עם בכירים בנסיכות, בין היתר עם ראש שירותי המודיעין והיועץ לביטחון לאומי של הנסיכות מוחמד בן אחמד אל-מסנד ועם השליח לרצועת עזה מוחמד אל עמאדי. גורם ביטחוני אמר כי מי שיזם את הפגישה הוא ראש המוסד יוסי כהן שהציע לאלוף הלוי להצטרף אליו לנסיעה וזה הסכים.

 

 

מוחמד אל עמאדי ()
מוחמד אל עמאדי

המטוס, השייך לאיש עסקים ישראלי, ביצע עצירת ביניים בעמאן. בגלל שאין קשרים דיפלומטים בין המדינות, מטוסים ישראלים שטסים למפרץ נאלצים לבצע עצירה במדינה שלישית, כדי שהטיסה תיחשב כירדנית וכך לנחות בקטאר. השניים נחתו לקראת השעה שש בערב בדוחא, וקיימו סדרת פגישות עם בכירים מהנסיכות. לקראת השעה 12 בצהריים ביום שלמחרת, המריא המטוס בחזרה לישראל כשהוא שוב במצע עצירת ביניים בעמאן. המטוס נחת לקראת השעה 16:00 בנמל התעופה בן גוריון.

 

בעקבות הפרסומים על הנסיעה פנו אמש לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין השבוי בידי חמאס בעזה, לתא"ל אבי בלוט, מזכיר הצבאי של ראש הממשלה נתניהו, ולמתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, בדרישה לקיים פגישה דחופה עם ראש הממשלה נתניהו. ממשפחת גולדין נמסר כי "נתניהו התחייב ציבורית ואישית שלא תהיה הסדרה מבלי להשיב את הבנים מעזה. הפרסומים מעידים ששוב הוחמצה ההזדמנות להחזיר הביתה את הדר, אורון, אברה והישאם. על רקע הפרסומים הללו, ועל רקע ההרחבה של ההטבות הניתנות לחמאס והפרת ההתחייבות, אנו דורשים לפגוש את נתניהו".


פורסם לראשונה 22/02/2020 20:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ראש המוסד יוסי כהן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים