שתף קטע נבחר

פותחים שנה: הפרסומת שלא הפסקנו לזמזם

הקמפיין לשירותי רפואה דחופה של מכבי כובש את טבלת מדד הפרסומות של יוטיוב ו-ynet לחודש ינואר, וגם: האתגר של יופלה, שוקו בטעם ספלנדיד, המיליונרים החדשים והסיפור המרגש של ברוך יוחאי הקטן. אלה הפרסומות שלא הצלחנו לדלג עליהן

בשיתוף YouTube

 

הדרך ליצירת קריאייטיב אפקטיבי בקמפיין מתחילה מלמידה ובחינה של מה שעובד הכי טוב עבור המותגים והצרכנים שלנו. בניית המסר צריכה להיעשות לכל אורך סרטון הפרסומת, כי הקהל צריך להבין מהתחלה למה בכלל כדאי לו להקשיב - ומה יוצא לו מזה בסוף. לכן, לא מומלץ לחכות עם ההנעה לפעולה עד לסופו של הסרטון, למקרה שהצופים יחליטו לנטוש עוד קודם. דוגמה טובה לתהליך כזה אפשר למצוא בקמפיין המוביל את מדד הפרסומות של יוטיוב ו-ynet לחודש ינואר - ספתח מעולה לשנת 2020.

 

מדד הפרסומות ()
 

אל המקום הראשון הגיע קמפיין שאין סיכוי שהצלחתם להפסיק לזמזם - לשירותי מכבי RED - רפואה דחופה. הניגוד בין קלילות והומוריסטיות המאפיינים את הקמפיין המאוייר, לבין הרצינות וה"כבדות" של הנושא, הם פיצוח של ממש. "ניסינו להציג פתרון לבעיה שאף פעם לא קל לדבר עליה", מסבירה נירית בן-קיש, מנהלת השיווק של מכבי שירותי בריאות. "'מיון' היא לא מילה פשוטה בעולם הפרסום. אבל מאחר והפתרון שאנחנו מביאים הוא חדשני ברמה עולמית, החלטנו להציג אותו בצורה הומוריסטית וקלילה. התאמנו את השפה הפרסומית לקלות והפשטות של הפתרון עצמו.

 

"הבחירה ביוטיוב כפלטפורמה נעשתה מכיוון שאנחנו יודעים שיוטיוב זה מקום שאליו נכנסים כדי לצרוך תכנים חיוביים ונעימים - ודווקא שם רצינו להיות, ולפגוש את הצרכנים. הקמפיין נעשה בתקציב מאוד לא גבוה, וברמת האפקטיביות אנחנו רואים עלייה של מאות ואלפי אחוזים בשימוש - שזה הדבר שאותנו הכי משמח. חברי מכבי מכירים את השירות עכשיו, והאמת שאני לא מפסיקה לשמוע אנשים שרים ומזמזים את השיר מהפרסומת. אבל הכי כיף לנו לדעת שבאמת חברי מכבי כבר לא ייתקעו במיון שלא לצורך".

 

 

את המקום השני בטבלה תפס הקמפיין של תנובה ליוגורט יופלה - שמבקש לענות על השאלה: למה ללכת כשאפשר לרקוד?. באמצעות חמישה משפיענים מובילים - שירלי לוי, אביב ראובן, עמנואל לוי, דניאלה דואק וגל זהבי, נוצר קמפיין צבעוני משולב באנימציה, שמציב את היופלה טו גו בסביבה טבעית ויומיומית. יופלה מעולם לא היה נראה צעיר ועכשווי יותר, והקמפיין הצליח לגרוף יותר מ-2.7 מיליון צפיות בסך הכל.

 

 

אל המקום השלישי התברג הקמפיין למוצר חדש מבית שוקו יטבתה - בטעם "ספלנדיד", מותג נוסף מבית שטראוס. מתברר שיש דבר כזה שוקו למבוגרים - הוא פשוט מבוסס על שוקולד מריר. עם שורת המחץ המדוייקת "כשתגדלי - תביני", הקמפיין של שוקו ספלנדיד החדש פונה לקהל יעד הפוך לחלוטין מצרכני השוקו הקלאסיים שהם ילדי ישראל. הקמפיין גרף כבר יותר מ-2.3 מיליון צפיות.

 

 

במקום הרביעי נמצא מפעל הפיס, עם עוד דרך מקורית לאתר את המיליונרים החדשים. הפעם זה קורה בתרחיש הטבעי והמוכר של שטיפת מכוניות, עם הבחירה מעוררת הפליאה בפוליש וקס, ואפילו בפחית ריח לאוטו במקום סתם עץ פשוט. החברים של בעל הרכב ממהרים להרים גבה, ושואלים את עצמם אם החבר הטוב שמאחורי ההגה הוא מיליונר חדש של הלוטו. גם הפעם במפעל הפיס משתמשים באותה שפה פרסומית ומחילים אותה על תרחיש שכל אחד יכול להזדהות איתו.

 

 

את המקום החמישי במדד החודשי תופס קמפיין פרו-בונו של עמותת "מעט מן האור". הקמפיין המרגש יועד לגיוס כספים עבור משפחת ממן, הכוללת חמישה ילדים, בהם ברוך יוחאי הקטן החולה בסרטן גזע המוח. הקריאה המרגשת של אם המשפחה להצלת הבן שלה הגיעה כבר לעיניהם של יותר מ-1.3 מיליון צופים, ובתוך 18 יום כבר גויס הסכום המבוקש במלואו.  

 

 

מדד הפרסומות של יוטיוב ו-ynet מבוסס על מדד עולמי של גוגל ויוטיוב, שמשקלל מספר קריטריונים, כדי לקבוע מהן הפרסומות הקריאייטיביות ביותר. הדירוג כולל רק את הפרסומות שעלו לאוויר בישראל, ובין הקריטריונים שנלקחים בחשבון - מספר הצפיות המשוקלל, משך הזמן מהסרט בו אנשים צפו ואחוז הצפיות האורגניות.

 

בשיתוף YouTube

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
מדד הפרסומות יוטיוב
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים