שתף קטע נבחר

"דקרה יותר מ-50 פעם": אישום נגד רוצחת חברתה בכרמיאל

דינה זלוטניק, בת 30 מכרמיאל, נאשמת ברצח חברתה שושנה מנשירוב (32) בדירה בעיר לפני כחודש. על פי האישום, מנשירוב חשדה בחברתה שהיא מעוניינת בקשר עם גבר שהיה בן זוגה והשתיים התווכחו על כך. עוד עולה כי הנאשמת גרמה לעצמה שריטות וחתכים כדי שתוכל לטעון שהותקפה. עורך דינה: זו הייתה הגנה עצמית

 

 
 
 
 

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד דינה זלוטניק, בת 30 מכרמיאל, החשודה ברצח של חברתה שושנה מנשירוב (32) בדירה בעיר לפני כחודש. על פי האישום, זלוטניק הכתה ודקרה את מנשירוב עשרות פעמים וגרמה לה לחבלות קשות מאוד.

 

בנוסף, הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים, ממנה עולה כי זלוטניק גרמה לעצמה שריטות וחתכים ואף חתכה את בגדיה - ככל הנראה כדי לבסס טענה של הגנה עצמית. מחקירת המשטרה עולה גם כי מיד לאחר הרצח ניגשה הנאשמת לדירתו של השכן המתגורר מול דירתה של מנשירוב, דפקה בדלת ואמרה לו כי רצחה את חברתה.

 

על פי כתב האישום, הגיעה זלוטניק לבקר את חברתה מנשירוב, ששהתה באותה העת בדירה לבדה. הן שתו בירות, שוחחו, התקשרו לאנשים שונים והתכתבו עימם, ובין השאר שוחחו והתכתבו עם מספר גברים. מנשירוב חשדה בחברתה שהיא מעוניינת בקשר עם אחד הגברים שהיה בעבר בן זוגה של מנשירוב. הן התווכחו על כך מספר פעמים ואז החליטה זלוטניק, על פי כתב האישום, לגרום למותה של חברתה.

 

הגשת כתב אישום דינה זלוטניק מכרמיאל בגין רצח שושנה מנשירוב בכרמיאל (צילום: אחיה ראב
גרמה לעצמה חתכים, זלוטניק בבית המשפט(צילום: אחיה ראב"ד)

 

הגשת כתב אישום דינה זלוטניק מכרמיאל בגין רצח שושנה מנשירוב בכרמיאל (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד)

 

 

הסכין איתה דקרה דינה זלוטניק את שושנה מנשירוב ()
הסכין בה השתמשה זלוטניק

 

זירת הרצח בכרמיאל (צילום: אחיה ראב
זירת הרצח בכרמיאל(צילום: אחיה ראב"ד)

 

 

 

היא נטלה סכין שהייתה בדירה והחלה לתקוף את מנשירוב תוך שהיא מכה אותה בראשה, בפניה ובזרועותיה, ודוקרת אותה שוב ושוב עשרות פעמים בפניה, בצווארה, בכפות ידיה ובירכה, עד שגרמה למותה.

 

בין השאר היא גרמה למנשירוב לפחות 20 פצעי דקירה עמוקים בפנים, שלוש מהדקירות בלחי תוך חדירה לחלל הפה ואחת מהדקירות באף תוך חדירה לסחוס. בנוסף נגרמו למנוחה לפחות שבעה פצעי דקירה בסנטר, אחת מהן תוך גרימת חתך בקנה הנשימה. כן נגרמו לה לפחות 21 פצעי חתך בכפות הידיים ובחלק הקדמי של הירך, ושפכי דם תת-עוריים נרחבים באיזור הפנים, הצוואר, הזרועות, החזה וכפות הידיים. נגרמו לה גם דימומים בקרקפת.  

 

צילום: אביהו שפירא (צילום: אביהו שפירא)
עו"ד באסל פלאח(צילום: אביהו שפירא)

 

עו"ד באסל פלאח, סניגורה של זלוטניק, טען כי מדובר היה בהגנה עצמית מצד מרשתו. לדבריו, "גם הפרקליטות מודה כי לא היה מדובר באירוע מתוכנן. לא היה ביניהן שום סכסוך". על הטענה כי הנאשמת פצעה את עצמה, אמר כי "מדובר בחוות דעת בלבד, שסותרת את גרסתה של הנאשמת וראיות נוספות".  

 

מנשירוב, בת 32, נמצאה ללא רוח חיים בדירה ברחוב הגליל בכרמיאל, כשעל גופתה פצעי דקירה. זלוטניק, שנעצרה זמן קצר לאחר הרצח, מוכרת למשטרה מתחום הסמים. את החקירה ניהל מחלק הרצח בימ"ר צפון, בפיקודו של רפ"ק אריק לוגסי.

 

במקביל לכתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים, בה מפורטות הראיות ובהן עדותה של הנאשמת על השתלשלות האירוע, עדותו של השכן אותו הזעיקה הנאשמת, הסכין, תוצאות הנתיחה ועוד. בנוסף נטען כי החבלות והממצאים על גופה של זלוטניק, שטוענת כי הותקפה על ידי המנוחה, אינן תואמות לתקיפה אלא לפגיעה עצמית. בנוסף, על בגדיה היו קרעים במקומות שאינם תואמים את החבלות. "המשיבה-נאשמת גרמה לעצמה לשריטות וחתכים עם הסכין בה דקרה את המנוחה, וכן חתכה את בגדיה - הכל כדי לבסס רצף אירועים המקל עימה", נטען בבקשה.

 

מנשירוב התגוררה לבדה בדירה בקומה הרביעית של הבניין. אחת השכנות שלה סיפרה לאחר הרצח כי בשעות הבוקר המוקדמות שמעה דפיקות חזקות מהקומות העליונות. מכרים סיפרו כי המנוחה התגוררה עם אמה עד לא מזמן. "היא רק עברה להתגורר פה לבד לפני קרוב לחודש", סיפרה מכרה.

 

שכנה נוספת סיפרה כי יצאה מביתה סמוך לשעה 5:00 והבחינה באור דולק בדירה. "לא ראיתי מה בדיוק קורה שם, אבל מיד אחרי זה הגיעו ניידות ואמבולנס. נבהלתי כי חשבתי שקרה פיגוע. רק אחר כך הבנתי שזה רצח", אמרה השכנה.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
זלוטניק בבית המשפט, הבוקר
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים