שתף קטע נבחר

ישראל היא גן עדן לפדופילים נמלטים

יותר מ-60 עברייני מין יהודים מארה"ב מצאו כאן מקלט הודות לחוק השבות. מלכה לייפר לא לבד. שמרו על הילדות ועל הילדים שלכם

 

מלכה לייפר (צילום: עמית שאבי)
מלכה לייפר(צילום: עמית שאבי)

ברוכים הבאים לגן עדן. נכון, יוקר המחיה, הבחירות הבלתי נגמרות, העומס בבתי החולים, איומי הקסאם בדרום - כל אלה לא בדיוק מרגישים כמו גן עדן. ובכל זאת, יש קהל מסוים של אנשים שבשבילם כאן זה גן עדן: ישראל היא מקלט לפושעים מכל הסוגים, שמנצלים את יהדותם ואת חוק השבות, ונמלטים מפני החוק בארצם. ובקהל הפושעים האלה, בין מעלימי המס למבריחים, מזדהרת לה קבוצה מחרידה במיוחד של פדופילים.

 

 

יותר מ-60 עברייני מין מהקהילות היהודיות בארה"ב, כך לפי תחקיר CBS שהתפרסם בשבוע שעבר, נמלטו אל הארץ המובטחת ומסתתרים מאז בעיקר בקהילות חרדיות ברחביה. רשויות החוק כושלות בטיפול בבעיה, ומותירות את השטח לארגונים אזרחיים כמו ה-JCW האמריקני, שמאתר את האנשים האלה כאן ומסייע למעצרם.

 

כך במקרה של יוסף קארו, עבריין מין מסוכן ומ-50 האנשים המבוקשים ביותר על ידי האינטרפול, שהסתתר בישראל ב-20 השנים האחרונות, לאחר שתקף ילדה בת תשע באורגון. מאז עלייתו, קארו הורשע במקרה נוסף של פדופיליה ואף ישב בכלא, אבל על המקרה באורגון מעולם לא נענש. רק כעת, בזכות אנשי ה-JCW, הוא סוף-סוף נעצר.

 

עבריין אחר, מרדכי יום טוב, שהורשע בארה"ב בשלושה מקרים של תקיפת ילדים והפר את תנאי השחרור שלו כדי להימלט לישראל בזהות בדויה, חי כאן את חייו חופשי ומאושר.

 

אבל למה לחפש רחוק? קחו את מלכה לייפר, שמבוקשת באוסטרליה בגין לא פחות מ-74 סעיפי אישום על תקיפה מינית ואונס שביצעה לכאורה בשמונה מתלמידות בית הספר שניהלה במלבורן. לאחר שנמלטה לישראל ב-2008, לייפר אמנם נעצרה, אך הצליחה לחמוק ממשפט בטענת אי-כשירות. רק בפברואר 2018 נעצרה שנית בחשד שהעמידה פנים כי היא לוקה בנפשה כדי להימנע מהסגרה. גם זה, אגב, קרה בזכות ארגון ה-JCW שתיעד אותה מנהלת חיים נורמטיביים.

 

קצת אחר כך קבע צוות פסיכיאטרים מומחים כי לייפר בת ה-54 אכן מתחזה, ובניגוד לטענתה, היא בהחלט כשירה לעמוד לדין. בזה אולי אמור היה העניין להסתיים, אבל נדמה שרשויות החוק בישראל עושות הכל כדי שזה לא יקרה. עובדה: בספטמבר האחרון הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למנות פאנל מומחים חדש שיכריע, שוב, אם לייפר אמנם כשירה לעמוד לדין, ובינואר השנה אישרה ועדת פסיכיאטרים חדשה פה אחד, שוב, שאכן לייפר ממש לגמרי סבבה מבחינה נפשית וכשירה לעמוד לדין.

 

אבל גם זה לא הספיק: בשבוע שעבר אישר בית המשפט לסנגוריה של לייפר לחקור גם את הפסיכיאטרים של הוועדה החדשה על חוות הדעת שנתנו. מי יודע, אולי ימנו ועדה שלישית שתוכל גם היא לקבוע שהנ"ל אכן באמת מתחזה וכשירה לדין, ואז אפשר יהיה לחקור על הדוכן גם את המומחים האלה, ואז למנות תחתיהם מומחים חדשים וכך עד אין קץ. בינתיים באוסטרליה ימשיכו להמתין להסגרה, והנפגעות, דסי ארליך, ניקול מאייר ואלי סאפר, ימשיכו להמתין לצדק.

 

ברקע כבר מתנהלת חקירה פלילית נגד שר הבריאות יעקב ליצמן בחשד שהשתמש בסמכויותיו כדי לסייע ללייפר, ובזמן שהמריחה המשפטית נמשכת, לייפר עצמה נשארת איתנו, בגן העדן לפושעים נמלטים שהוא המקום שבו אנחנו חיים.

 

כך נראה גן העדן הזה. יש בו איומי קסאם בדרום ועומס בבתי החולים, יש בו בחירות שלעולם אינן מוכרעות ויוקר המחיה מרקיע שחקים. בשבילנו הוא אולי לא משהו, אבל האנשים הכי רעים מוצאים בו חברים טובים ומקלט מפני החוק, מותירים מאחוריהם נפשות פגועות וחיים את חייהם כאילו כלום. שמרו על הילדות ועל הילדים שלכם.

 

  • תמר קפלנסקי היא עיתונאית "ידיעות אחרונות"

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
תמר קפלנסקי
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים