שתף קטע נבחר

מייק "המשוגע" נהרג בהתרסקות טיל שבנה

הלילה (שעון ישראל) עלה האיש שרצה להוכיח שכדור הארץ שטוח על טיל בקליפורניה. כעבור כמה שניות הטיל התרסק. בן 64 היה במותו

מייק "המשוגע" יוז, בן 64 מקליפורניה, שרצה להוכיח ש"כדור הארץ שטוח", נהרג הלילה (שעון ישראל, יום א') בהתרסקות טיל שבנה יחד עם חברו בשטח מדברי בקליפורניה.

 

 

בסרטון, שצולם ליד העיר ברסטו שבמחוז סן ברנרדינו שבמדינת קליפורניה, נראה שיגור הטיל. כשנייה לאחר שיגור הטיל התנתק ממנו המצנח, שהיה אמור לסייע בנחיתה. אחרי כמה שניות נוספות נראה הטיל פוגע בקרקע בעוצמה. ערוץ המדע בארצות הברית, שמפיק סדרה בשם "אסטרונאוטים תוצרת בית", תיעד את האסון.

 

בהודעה שפרסם ערוץ המדע האמריקני בטוויטר נכתב: "מייק 'המשוגע' יוז הלך לעולמו היום באופו טראגי, במהלך ניסיון לשגר את הרקטה תוצרת בית שלו. זה תמיד היה החלום שלו וערוץ המדע היה כדי לתעד את מסעו".

 

מייק
מייק "המשוגע" יוז עם טיל שבנה ב-2018(צילום: AP)

 

יוז עם הטיל הקודם שבנה (צילום: AP) (צילום: AP)
יוז עם הטיל הקודם שבנה(צילום: AP)

 

 

וולדו סטייקס, שותפו של יוז לבניית הטיל, אישר כי יוז נהרג. "זה היה שיגור בלתי מוצלח", הוא אמר. "הוא נהרג".

 

במהלך הניסוי הנוכחי היא אמור יוז להגיע לגובה של כ-1,500 מטרים. כעבור כמה שניות המצנח, שהיה מחובר לטיל, אמור היה להנחית את הטיל במרחק של כמה מאות מטרים מאתר השיגור. אבל, כאמור, בשל תקלה המצנח התנתק במהלך השיגור, הטיל התרסק ויוז נהרג במקום. 

 

במרץ 2018 יוז ערך ניסוי דומה, אלא שאז הוא שרד. לפני שנתיים, הטיל הגיע לגובה של כ-570 מטרים ו"נחת" בעזרת מצנח במרחק של כ-500 מטרים ממקום השיגור. יוז נזקק אז לטיפול רפואי לאחר שהטיל נחצה לשניים בזמן הנחיתה. לפני כשנה הוא רצה לערוך ניסוי דומה, אך בשל כמה קשיים התוכנית נדחתה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים