שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שבוע לבחירות: חשש מפייק ניוז על קורונה בקלפיות

  גורמים בכחול לבן מזהירים מפני ידיעות כוזבות על נגיף הקורונה. גם ראש הממשלה והשר לביטחון הפנים התריעו מפני ניסיונות להשפיע על הבחירות בדרך זו

  מפלגת כחול לבן נערכת להתקפות פייק ניוז ביום הבחירות בעוד שבוע בדיוק שיתבטאו בדיווחים כוזבים על "התפשטות מאסיבית" של נגיף הקורונה בקלפיות המזוהות עם המפלגה. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאיום זה בדיון הערכת מצב שכינס אתמול (יום א') עם שר הבריאות יעקב ליצמן, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ובכירים נוספים. הוא הזהיר מפני ניסיונות של גורמים שונים לפגוע בטוהר הבחירות ואמר כי בכוונתו לערב בנושא את המשטרה ואת שב"כ.

   (צילום: shutterstock, טל שחר)
  בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: shutterstock, טל שחר)
   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  "אני מבקש לערב אפילו את משטרת ישראל בעניין הזה, גם את שב"כ. יכולים להיות כל מיני גורמים, לרבות גורמים זרים שיתערבו בדרך הזאת בבחירות. יש לנו עניין לעצור את זה", אמר נתניהו.

   

  השר ארדן אמר שביקש מהמשטרה להיערך בהתאם, "אנחנו נמצאים שבוע לפני יום הבחירות וכמובן יש חשש שיהיו השלכות לקורונה על יום הבחירות עצמו, על גורמים שינסו לפגוע בטוהר הבחירות. צריך להבין שמדובר בעבירה פלילית. יש היערכות מיוחדת במשטרת ישראל כדי למנוע שימוע לרעה בנגיף".

   

  מנגד, בכחול לבן מעריכים כי גורמים פוליטיים ינסו לשבש את ההצבעה בקלפיות המזוהות עם תמיכה גדולה של כחול לבן, כדי למנוע ממצביעי כחול לבן להגיע ולהצביע ביום הבחירות. יחד עם זאת, למטה הבחירות של כחול לבן אין מידע על כוונה כזו והיא נערכת לאפשרות של מתקפת פייק ניוז בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה.

   

   

  הערכת מצב בחמ"ל המיוחד שהוקם בגלל התפשטות הנגיף    (צילום: משי בן עמי)

  הערכת מצב בחמ"ל המיוחד שהוקם בגלל התפשטות הנגיף    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  נגיף הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet:

  אוסטריה הפסיקה את תנועת הרכבות מאיטליה

  נשא שני ורכבת אווירית לסיאול: הקורונה בישראל - תמונת מצב

  המרתון בתל אביב - לישראלים בלבד

  תיעוד: התעטשות ואצבע משולשת על פקחי משרד הבריאות

   

  בכיר במפלגה אמר אמש: "העברנו הנחייה לכל הפעילים בקלפיות שאם הם מקבלים דיווחים או ידיעות כוזבות על מתקפת קורונה הם מעדכנים אותנו באופן מיידי כדי שנוכל לפעול ולהתריע שמדובר בפייק ניוז". במקרים כאלה מתכוונת המפלגה להעביר מסרונים והודעות בזמן אמת למצביעי כחול לבן לצאת ולהצביע ולהסביר כי הם נחשפו ל"מתקפת פייק ניוז קורונה".

   

  בכירים בכחול לבן הביעו אמש דאגה מהסקרים הצמודים בין כחול לבן לליכוד, כולל נתונים דרמטיים שבהם הליכוד עובר לראשונה את כחול לבן. בכחול לבן העריכו, כי לקראת סיום הקמפיין כחול לבן תפתח פער מול הליכוד במטרה להיות המפלגה הגדולה ביותר בפער גדול.

   אוהל הבידוד לתיירים הקוראנים בנתב
  תיירים מדרום קוריאה באוהל הבידוד בנתב"ג(צילום: מוטי קמחי )

  אוהל הבידוד לתיירים הקוראנים בנתב
  תיירים מדרום קוריאה בנתב"ג(צילום: AP )

  אולם, גם בסקרים פנימיים של כחול לבן מתבטאת היחלשות מול הליכוד. הסקרים הפנימיים של המפלגה מצביעים על שוויון בין שתי המפלגות. "הגיע הזמן שהציבור שלנו יתעורר", אמר בכיר במפלגה. "ידענו שזה יגיע. הציבור שלנו אדיש". בכחול לבן הוחלט להעלות באופן מיידי קמפיין שלטי חוצות ברוח "געוואלד", שכותרתו: “צאו להצביע - או שביבי יכריע".

   

  ומה בעניין זכות ההצבעה של הישראלים שנתונים בבידוד ביתי? ועדת הבחירות המרכזית הבהירה אתמול כי צו מנכ"ל משרד הבריאות אוסר לפי שעה על השוהים בבידוד בית לצאת מביתם לכל צורך שהוא. המשרד האמון על שמירת בריאות הציבור הוא משרד הבריאות. לפיכך, על משרד הבריאות לקבל החלטה, האם ניתן לאפשר לאותם "מבודדי בית" לצאת מביתם לצורך הצבעה, ובאילו תנאים. היה וכך יוחלט - נדרש שינוי הצו הקיים של מנכ"ל משרד הבריאות. ועדת הבחירות המרכזית מכבדת את צו מנכ"ל משרד הבריאות כפי שהוא נכון לרגע זה, שלפיו אין לצאת מהבידוד.

   

  יחד עם זאת, מכוח היותה הגוף האמון על ביצוע הבחירות, ולוח הזמנים הקצר מאוד שנותר עד ליום הבחירות - בוחנת הוועדה היבטים שונים הקשורים לסוגיה, בהם הקמת קלפיות ייעודיות, גיוס צוותים ייעודיים שיסכימו לכהן בוועדות קלפי אלו ואיתור מקומות להצבת הקלפיות הייעודיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא, שאול גולן
  בני גנץ ובנימין נתניהו
  צילום: יאיר שגיא, שאול גולן
  מומלצים