שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  צילום: מוטי קמחי, טל שחר

  בדיקת קורונה לפני ההמראה - ודיילים מבודדים: המבצע להחזרת הדרום-קוריאנים

  מ-16:00 ימריאו טיסות אל על וארקיע לסיאול שישיבו את התיירים שנותרו בישראל לארצם. הם יעברו בדיקות שעות לפני ההמראה, המזון יוצב על הכיסאות והדיילים יישבו במחלקת העסקים - רחוק מהנוסעים. אחד התיירים: "לא מבינים את היחס של ישראל כלפינו; אנחנו לא מצורעים"

   

   

  הרכבת האווירית מישראל לדרום קוריאה תצא בצהריים (שני) לדרך: ב-16:00 ימריאו המטוסים מנמל התעופה בן גוריון לסיאול כדי להחזיר את התיירים הדרום-קוריאנים השוהים בישראל. אחד מהם, שהעביר את הלילה באוהל ההמתנה בנתב"ג, אמר ל-ynet: "אנחנו לא מבינים את היחס של ישראל כלפינו. אנחנו יודעים שיש חששות ורוצים מאוד לחזור הביתה, אבל אנחנו לא מצורעים". לאחר תדלוק בן שעתיים בסיאול, אמורים המטוסים לחזור ריקים לישראל. באל על הבהירו לדיילים והדיילות כי עם שובם ארצה הם לא יצטרכו לשהות בבידוד. עד 22:00 תוציא אל על שלוש טיסות ישירות לסיאול במטוסי בואינג 777. עם שובם לארץ יעברו המטוסים חיטוי.

   

  לפי הערכות, נותרו בישראל כאלף דרום קוריאנים, מתוכם 200 שהיו אמורים להיכנס אתמול לבידוד בשל חשש להימצאות נגיף הקורונה בהר גילה ועוד מאות שבתי מלון סירבו לקבלם. לכן, את הלילה העבירו רבים מהם באוהל בחלקו המזרחי של אולם מקבלי הפנים בנתב"ג. 

   

  מרשות שדות התעופה נמסר כי "מאז אמש יצאו את ישראל 622 נוסעים אזרחי קוריאה. עשרות חברות תעופה הטיסו מראשית השבוע 879 תיירים שהגיעו מהמזרח ושבו לארצותיהם. על-פי מידע הקיים ברשותנו, מטיילים בישראל עוד כ-900 מטיילים מהמדינות שנמצאות בהנחיית משרד הבריאות. רשות שדות התעופה עושה מאמץ לסייע למטיילים ממדינות המזרח שנמצאים בישראל לשוב למדינתם ולא לשהות בישראל בבידוד. מרגע הגעת הנוסעים לנתב"ג שהגיעו מאתמול לנתב"ג מקבלים הנוסעים שרות מעובדי נמל התעופה - ממזון ועד לכל בקשה של הנוסעים ועושים מאמץ לרכוש עבורם טיסות ליעדים שונים במזרח".

   

   

  קוריאנים תקועים בנתב
  תיירים דרום-קוריאנים בנתב"ג(צילום: מוטי קמחי)

  קוריאנים תקועים בנתב
  (צילום: מוטי קמחי)

  קוריאנים תקועים בנתב
  (צילום: מוטי קמחי)

   אוהל הבידוד לתיירים הקוראנים בנתב
  (צילום: מוטי קמחי )

   

  את טיסות הצ'רטר יבצעו, כאמור, אל על וארקיע – שנענו לבקשת הדרג המדיני. התיירים יעברו בדיקה רפואית 8-6 שעות טרם ההמראה כדי לוודא שאינם נושאים את הנגיף. כמו כן, במהלך הטיסה לא יספקו הדיילים שירות לנוסעים והאוכל והשתייה יוכנו מראש על שקיות שיחוברו למושבי המטוס.

   

  "אנשי הצוות יישבו להמראה ולנחיתה ב'ג'אמפ-סיטס' ובמהלך כל הטיסה יהיו בחלק הקדמי של המטוס (מחלקת העסקים)", כתבה החברה לעובדים. "פעם בחצי שעה יעבור איש צוות בחלק האחורי לבדוק שהכול בסדר מבחינה בטיחותית. בסוף הטיסה תיאסף אשפה על-ידי הצוות בעגלות".

   

  אוהל הבידוד לתיירים הקוראנים בנתב
  (צילום: מוטי קמחי )

  אוהל הבידוד לתיירים הקוראנים בנתב
  (צילום: מוטי קמחי )

    

  בהודעה שנשלחה אתמול לדיילי אל על נכתב: "על הטיסה הלוך יהיו כ-200 נוסעים במחלקת תיירים והיא תחזור ריקה. מדובר בהעברת תיירים קוריאנים חזרה הביתה בעקבות ביטול הטיסות על-ידי החברה הקוריאנית".

   

  מכורח המציאות פעלו ברשות שדות התעופה כדי להקל על מצבם ובין היתר הביאו לתיירים מזרונים ושמיכות יחד עם ארוחת ערב שכללה כריכים ובקבוקי מים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  המבצע להחזרת התיירים הדרום-קוריאנים
  צילום: AP
  מומלצים