שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הג'יהאד האיסלאמי ממשיך לירות, המעברים לעזה נסגרו לחלוטין

  ירי הרקטות נמשך למרות איתותים על נוסחה לנצירת האש. הג'יהאד האיסלאמי האשים את ישראל בהמשך התקיפות בעזה וירה מטחים לעבר שדרות ואזור אשכול. צה"ל תקף מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ומתחמי אימונים ברצועה. ישראל ביטלה את כל מרחב הדיג

  כמה שעות לאחר שהודיע על "השלמת התגובה" נגד ישראל, חידש הערב (יום ב') הג'יהאד האיסלאמי את ירי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה. אזעקה נשמעה בעין השלושה באזור אשכול ולאחר מכן בכיסופים, בנירים, בשדרות ובעוד יישובים. בישראל הגיבו בביטול ההקלות לתושבי הרצועה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע על סגירת כל מעברי הגבול בין ישראל לרצועת עזה מהלילה ועד להודעה חדשה.

   

  מעבר כרם שלום ייסגר למעט כניסת ציוד הומניטרי וחיוני. מעבר ארז נסגר למעט מקרים הומניטריים חריגים. בנוסף, מרחב הדיג ברצועת עזה נסגר לחלוטין. 

    

  תקיפת עמדת שיגור של הג'יהאד האיסלאמי בעזה    (צילום: דובר צה"ל)

  תקיפת עמדת שיגור של הג'יהאד האיסלאמי בעזה    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הסלמה בדרום - סיקור נרחב ב-ynet:

  תושבי העוטף מתוסכלים: "משחקים בנו, הג'יהאד עלה על פטנט"

  הרמטכ"ל: לא ברור אם האירוע בעזה הולך להסלמה או לדעיכה

  חמאס רוצה הסדרה, אך הגופה על הדחפור שינתה את כללי המשחק / רון בן ישי

  הקלות חסרות תקדים לצד אפס הבטחות מחמאס: ככה לא בונים הסדרה / אליאור לוי

   

  מאתמול אחר הצהריים ועד לחידוש הירי הערב זוהו כ-80 שיגורים לעבר יישובי העוטף - והירי התרחב עד לאשקלון, נתיבות ושדרות. שני בני אדם נפצעו באורח קל בדרכם למרחב מוגן. מצה"ל נמסר כי שיעור היירוטים של כיפת ברזל עומד על כ-90%. 

   

  בטרם חידוש הירי נפוצו דיווחים על הפסקת אש, בין היתר בעקבות הודעת הג'יהאד האיסלאמי. מקור פלסטיני מסר כי לפי נוסחה שגיבשו מצרים וקטאר, ישראל והג'יהאד האיסלאמי ינצרו אש בחצות. במקביל דיווח כלי תקשורת פלסטיני כי הפסקת האש תיכנס לתוקפה בשעה 22:00. הג'יהאד האיסלאמי הכחיש דיווח זה בטענה שצה"ל ממשיך לתקוף ברצועה. לדברי המקור הפלסטיני, חמאס ניסה לאכוף על הג'יהאד האיסלאמי להתחייב להפסקת האש בשעה שנקבעה. בכלי תקשורת הפלסטיניים דווח גם כי משלחת של חמאס, הג'יהאד האיסלאמי, ופתח תגיע למצרים ביום חמישי כדי לדון ברגיעה מול ישראל.

   

  אחר כך דווח כי הפלגים בעזה נותנים הזדמנות לניסיונות התיווך לרגיעה ועוקבים בשטח אחר מידת המחויבות של ישראל לרגיעה. חמאס מסר מצדו כי "המגעים עם המתווכים המצרים נמשכים. אנו מברכים על כל מאמץ לעצור את התוקפנות כלפי עמנו הפלסטיני".

  תקיפה תקיפות רצועת עזה צה
  תקיפת צה"ל ברצועת עזה. הג'יהאד: "אנחנו נקבע את המשוואה"(צילום: AFP)

  תקיפה תקיפות רצועת עזה צה
  תקיפת צה"ל ברצועת עזה(צילום: AFP)

  מוקדם יותר הודיעה הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי על "השלמת התגובה הצבאית" לגרירת גופת המחבל שהטמין מטען בגדר באזור חאן יונס, שהחלה את ההסלמה האחרונה בדרום. בהודעה נמסר כי הזרוע הצבאית "מבטיחה לעם הפלסטיני ולאומה שהיא תמשיך בדרך הג'יהאד ותגיב על כל ניסיון של ישראל לפגוע בבני העם הפלסטיני ובאדמתו". לאחר הודעת הג'יהאד, הודיע צה"ל על תקיפת שורת יעדים ברצועת עזה, ובתגובה שוגרה רקטה לעבר קיבוץ כיסופים שבעוטף.

   

  גורם ביטחוני אמר בתגובה להודעת הג'יהאד כי "התקבלו מסרים מדרגים שונים של ארגון הג'יהאד האיסלאמי בדבר רצון להפסקת אש מיידית. אנו סקפטיים. צה"ל ימשיך לפעול עד להשבת השקט בדרום. בתכנון מדרגה נוספת וחזקה הרבה יותר. רק המעשים בשטח הם שיקבעו".

   

  לאחר שצה"ל תקף ברצועה גם לאחר הודעת הג'יהאד האיסאלמי, מסר הארגון: "הודענו על השלמת התגובה הצבאית שלנו, אך ישראל לא התחייבה לכך והפציצה את עמדותינו ואת לוחמינו. לפיכך אנו מודיעים כי הגבנו כדי להדגיש את משוואת 'תגובה תיענה בתגובה'. אנו מוסרים לישראל: אל תבחנו אותנו, אנחנו נקבע את המשוואה 'תגובה תיענה בתגובה', ואיומיכם לא יפחידו אותנו".

   

   

  הרמטכ"ל: לא ברור אם המצב יסלים או ידעך    (צילום: שחר גולדשטיין )

  הרמטכ"ל: לא ברור אם המצב יסלים או ידעך    (צילום: שחר גולדשטיין )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אביב כוכבי (צילום: שאול גולן)
  "נעשההכול כדי להגן על תושבי עוטף עזה". הרמטכ"ל(צילום: שאול גולן)

  הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, אמר באירוע הוקרה למערך המילואים שהתקיים בחולון כי הוא "לא יודע להגיד אם האירוע הוא בעיצומו או בסיומו, או אם הוא הולך להסלמה או לדעיכה". לדבריו, "נדמה לי שגם ברורה השבריריות שבה אנו נמצאים והמהירות שבה הגבולות שלנו יכולים להיפרץ, שהסכנות יכולות להתרגש, והמהירות שבה אנחנו יכולים להימצא בתוך מבצע".

   

  "אין לי שום כוונה להפחיד אתכם, אני לא צופה שלשם אנו הולכים, לא ב-24 השעות הקרובות ולא יותר מזה, בשום צורה ודרך", הוסיף כוכבי. "אבל חלק לא קטן מהמבצעים בעשרים שנה האחרונות, אפילו מהמלחמות, התחילו באופן הזה, דרך הסלמה שהתפתחה לכדי משהו הרבה יותר גדול - והחיוניות הזאת של צה"ל והחיוניות של הכשירות שלו ובכלל זה מערך המילואים רק מודגמת פעם אחר פעם לצערי בתדירות גבוהה מדי". עוד אמר כי "נעשה הכול כדי להגן על אזרחי עוטף עזה ולמנוע מהם את תחושת חוסר הביטחון".

   

  ראש הממשלה בדיון הערכת מצב בקריה    (צילום: איתי בית און לע"מ )

  ראש הממשלה בדיון הערכת מצב בקריה    (צילום: איתי בית און לע"מ )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הערכת מצב של שר הביטחון בנט בקריה (צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)
  השר בנט בהערכת מצב בקריה(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)

  רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל (צילום: EPA)
  שיגור רקטות מהרצועה לשטח ישראל(צילום: EPA)

  נפילה של רקטה בגן שעשועים בשדרות (צילום: אבי רוקח)
  נפילת רקטה בגן שעשועים בשדרות(צילום: אבי רוקח)

   

  ההסלמה הנוכחית החלה לאחר שבשעות הבוקר של אתמול חיסל צה"ל מחבל שניסה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הרצועה מזרחית לחאן יונס. במקום התפתח עימות כשצה"ל מנע את פינוי המחבל מהמקום. גופתו של המחבל, שהגיע לגדר יחד עם מחבל נוסף, פונתה בסופו של דבר על-ידי דחפור צבאי, דבר שעורר זעם ברצועה. הג'יהאד האיסלאמי הגיב בשיגור רקטות נרחב לעבר יישובי הדרום, ומסר: "זו התגובה להרג הפעיל שלנו הבוקר. נגיב על כל פעולה ישראלית".

   

  בתגובה לשיגור הרקטות, תקף צה"ל לאורך היום ובלילה מטרות רבות של הג'יהאד האיסלאמי בסוריה וברחבי רצועת עזה. בין היתר הותקפו בסוריה אתרים לפיתוח אמצעי לחימה ולייצור דלק רקטות. הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי שניים מפעיליו, זיאד מנסור בן ה-24 וסלים אחמד סלים בן ה-23, נהרגו בתקיפה סוריה. הארגון לא חשף את תפקידיהם של הפעילים, והבטיח "לנקום בישראל על הפשע המכוער". כ-12 שעות לאחר התקיפה בסוריה, חידש הג'יהאד האיסלאמי את ירי הרקטות לעבר ישראל, עד להודעתו על "השלמת התגובה". כעת כאמור חודש פעם נוספת ירי הרקטות.


  פורסם לראשונה 24/02/2020 21:27

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים