שתף קטע נבחר

ועדת הכספים אישרה: עלייה של 66 מיליון שקל בתקציב ועדת הבחירות

כ-402 מיליון שקל יועברו לתקציב ועדת הבחירות המרכזית לשנה הנוכחית. אנשי מד"א יעבדו בקלפיות שמיועדות לשוהים בבידוד בגלל נגיף הקורונה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה הבוקר (יום ג') את תקציב ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23 ולשנת 2020. התקציב יעמוד על כ-402 מיליון שקל. מדובר בעלייה של 66 מיליון שקל לעומת התקציב של הוועדה לבחירות לכנסת ה-22 שנערכו בספטמבר האחרון.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

התקציב השוטף של ועדת הבחירות ל-2020, ללא ההוצאות על הבחירות לכנסת ה-23, מוערך בכ-25 מיליון שקלים. מדובר בתקציב לתקופה שתיוותר עד תום השנה לאחר קיום הבחירות.

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר: "היות ואנחנו עובדים ערב הבחירות, צריך לאשר את התקציב. זה עצוב מאוד, אך מכיוון שיש עוד בחירות זה נחוץ. יחד עם זאת, מבקשת כאן הוועדה גם תקציב שוטף, מעבר לתקציב הבחירות. תהיה על כך ביקורת ציבורית, על כך שאנחנו מעבירים תקציב, ובמשרדים ולצרכים דחופים אחרים, כמו ילדים בסיכון, אין די, נוכח היעדר תקציב ואחד חלקי 12.

 

"הגשנו כוועדה בקשות לצרכים השונים בתחנונים, לחלק קיבלנו תקציב ולרוב הדברים לא קיבלנו. לכן חשבנו שנכון לאשר את תקציב הבחירות עצמן, ואת יתר התקציב השוטף של הוועדה לאחר הבחירות".

ועדת הבחירות המרכזית (צילום: EPA)
ארכיון(צילום: EPA)

במקביל, מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס עדכנה בדיון בוועדת הכספים כי העובדים בקלפיות לאנשים ששוהים בבידוד ביתי, לאחר ששבו ממדינות שחלה בהן התפרצות של נגיף הקורונה, יהיו אנשי מגן דוד אדום.

 

לדברי עדס, "מנכ"ל מד"א מתגייס לכך ומגייס לנו עובדים. אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם".

 

בתשובה לשאלה שהפנה אליה בנושא ח"כ גפני, אמרה עדס כי "אנחנו מנסים לייצר מהלך של 12 עד 15 קלפיות ייעודיות שאנחנו מקימים ברחבי הארץ לצורך כך. המספרים משתנים מדי יום, אנשים נכנסים ויוצאים מבידוד, ואנחנו עוקבים.

 

"המבודדים ייכנסו עם כפפות ומסכות ויהיו אמצעי מיגון לסדרנים. אני מאוד מקווה שלא נגיע לעלויות כבדות, ושנוכל לצמצם בדברים אחרים, כדי שלא נצטרך תקציב נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים