שתף קטע נבחר

תיעוד: ירי לאור יום לעבר אב וילדיו הקטנים

מצלמת אבטחה תיעדה ירי מרכב לעבר גבר וילדיו ברהט על רקע סכסוך בין שתי משפחות. המשטרה עצרה את היורה, שהואשם בחבלה בכוונה מחמירה

 

 

קרוב משפחה של ראש העיר רהט נאשם במעורבות בירי לעבר אב וילדיו הקטנים בתחילת החודש שתועד במצלמות אבטחה. לפי כתב האישום שהוגש בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האירוע התרחש ב-3 בפברואר על רקע סכסוך בית שתי משפחות.

 

רמי אבו סהיבן, תושב העיר בן 29, נהג ברכב יחד עם קרוב משפחה, וירה לאור יום מספר רב של כדורים לעבר בן המשפחה היריבה וילדיו הקטנים, כאשר במקום הולכי רגל תמימים. קליע אחד חדר למכנסיו של האב אך לא פגע בו. בתיעוד ממצלמת אבטחה נראים הילדים רצים מבוהלים.

 

ירי לאור יום לעבר אב וילדיו הקטינים ()
"הנאשם הוכיח כי הוא מסוכן לציבור". תיעוד ממצלמת האבטחה

משטרת רהט עצרה את אבו סהיבן לאחר שהאב זיהה אותו כמי שנהג ברכב. הוא מואשם בחבלה בכוונה מחמירה ובעבירות נשק. המשטרה מנסה לאתר את החשוד הנוסף שהיה ברכב. יחד עם כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז דרום בקשה לעצור את אבו סהיבן עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה נכתב כי "הנאשם הוכיח במעשיו כי הוא מסוכן עד מאוד לציבור, למתלונן ולבני משפחתו".

 

עוד נכתב כי "הנאשם ביצע ירי יחד עם אחר לעבר המתלונן, באמצע היום, ובמרכז מסחרי הומה אדם, כאשר במקום הולכי רגל תמימים וילדים קטנים. הירי בוצע ללא הבחנה, ורק בדרך נס לא קופדו חיי אדם וחייהם של חפים מפשע במקרה הזה".

ירי לאור יום לעבר אב וילדיו הקטינים ()
המשטרה מחפשת חשוד נוסף. מתוך התיעוד

ירי לאור יום לעבר אב וילדיו הקטינים ()

עוד ציינו בפרקליטות כי הירי בוצע לאור סכסוך קרקעות עקוב מדם בין משפחת המתלונן ומשפחתו של הנאשם, קרוב משפחה של ראש העיר רהט ואיש עסקים מוכר בעיר. הסכסוך בין משפחת אבו סהיבן למשפחת אזברגה, שרובה מתגוררת בלוד, החל לפני כשנה וחצי והגיע עד לבית המשפט, שפסק לטובת משפחת אזברגה.

 

הסכסוך הוליד אירועים פליליים רבים ומסוכנים. לפני כשלושה חודשים, במהלך חילופי ירי, נפגע אחיו של מהנדס העיר ומת. מאז סכסוך הקרקעות הפך לסכסוך דמים, והמשטרה נקראת לא אחת לשכונות במהלך אירועי ירי ויידויי אבנים. אחד משיאי היריבות היה קטטה המונית שפרצה בתחילת החודש, ובו ירו אלמונים לעבר רכבו של ראש העיר. שבעה שוטרים נפצעו באורח קל, רובם בעת שחילצו אזרחים מבית בוער.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים