שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סבב מינויים במטכ"ל: מפקד פיקוד העורף - לפיקוד המרכז

  את האלוף תמיר ידעי יחליף בפיקוד העורף תא"ל אורי גורדין. תא"ל טל קלמן יעלה לדרגת אלוף ויכהן כראש אגף אסטרטגיה ואיראן, תפקיד חדש שעליו הכריז הרמטכ"ל בתוכנית "תנופה". תא"ל תומר בר ימונה לראש אגף בניין הכוח

   

  אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי (צילום: דובר צה
  עובר לפיקוד מרכז. תמיר ידעי(צילום: דובר צה"ל)
   

  שר הביטחון נפתלי בנט אישר היום (שלישי) סבב מינויי בכירים במטכ"ל. בין המינויים הבולטים - מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, ימונה למפקד פיקוד מרכז, ותא"ל טל קלמן, שיועלה בדרגה ויכהן כראש אגף אסטרטגיה ואיראן, תפקיד שיאוייש לראשונה.

   

  על התפקיד הכריז הרמטכ"ל אביב כוכבי כחלק מהתוכנית הרב שנתית "תנופה", ובמסגרתו יעסוק קצין בדרגת אלוף אך ורק בסוגייה האיראנית על גרורותיה - מתוכנית הגרעין ועד להתפשטות הצבאית מול ישראל - יחד עם הגוף המקביל במוסד.

   

  בצה"ל הדגישו כי האגף החדש לא אמור להתעסק בלחימה בפועל, מאחר שהנושא יישאר במפקדות הראשיות. עוד הסבירו כי ההחלטה להקים את האגף הגיעה מתוך הבנה שהאיום האיראני הולך להטריד את ישראל גם בשנים הקרובות.

  יועלה לדרגת אלוף. טל קלמן (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
  יועלה לדרגת אלוף. טל קלמן(צילום: יואב זיתון)
   

  מינוי נוסף הוא של תא"ל תומר בר, ראש מטה חיל האוויר, שיעלה בדרגה ויכהן כראש אגף בניין הכוח. אגף התכנון צפוי לעבור שינוי גדול, עם הפיכתו למערך שמתמקד בבניין הכוח של הצבא בראייה מטכ"לית, ולא בסוגיות חוץ ואסטרטגיה כמו מו"מ להפסקות אש וקשרים דיפלומטיים עם צבאות זרים. המינויים מבטאים "הכחלה" של פורום מטכ"ל, עם זינוק בכמות בכירי חיל האוויר - תא"לים בר וקלמן יגדילו לשלושה את כמות בכירי זרוע האוויר במטה הכללי.

   

  ראש מטה זרוע היבשה, תא"ל אורי גורדין, יועלה לדרגת אלוף ויחליף את ידעי בפיקוד העורף. המינויים ייכנסו לתוקפם בחודשים הקרובים.

  מסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית בצה
  מסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית(צילום: דובר צה"ל)
   

  בתוך כך, השתתף היום הרמטכ"ל במסדר הקמה ליחידה הרב-ממדית. באירוע נכחו בין היתר גם מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, וראש אמ"ן, אלוף תמיר הימן.

   

  המסדר מהווה שיא בתהליך הקמת היחידה הכוללת יכולות ולוחמי חי"ר, הנדסה, נ"ט, ארטילריה, מודיעין ואוויר ותהווה גוף מתמרן רב זרועי הפועל בכל זירת הלחימה. היחידה תשמש כחלוץ ליחידות המתמרנות בשדה הקרב העתידי ולפיתוח שיטות לחימה.

   

  הלוחמים עתידים לעבור הכשרה ייחודית שהותאמה ללחימה בכל זירות המלחמה, לאיתור, לחשיפה ולהשמדת אויב תוך היותה בית לפיתוח ידע, תפיסות ושיטות לחימה רב זרועיות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים