שתף קטע נבחר

רה"מ תקף את אשכנזי, שהגיב: "נתניהו הציע לי להיות שר ביטחון"

נתניהו אמר לפעילים במגדל העמק כי הרמטכ"ל לשעבר הוקלט בלשכתו כשהוא מדבר בגנות העדה הדרוזית. מספר 4 בכחול לבן תקף בחזרה וטען כי קיבל הצעה מרה"מ רק לאחרונה: "אם הוא לא מתבייש שהוא משקר, אני מתבייש בשבילו"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי) את חבר הכנסת גבי אשכנזי, וטען כי בהקלטות מלשכתו שתומללו במסגרת חקירת פרשת הרפז תועד אשכנזי מדבר נגד העדה הדרוזית. "אשכנזי אמר באותן הקלטות אמירות מזעזעות על אחינו הדרוזים, שקשרו את גורלם עם גורלנו", אמר רה"מ בכנס בחירות במגדל העמק.

 

חצי חצי ביבי נתניהו  גבי אשכנזי ()
נתניהו ואשכנזי

נתניהו המשיך לתקוף את מספר 4 בכחול לבן והוסיף כי "לשמוע רמטכ"ל אומר דברים מגונים נגד בני העדה זה דבר מקומם ומזעזע. אני אומר לבני גנץ ולגבי אשכנזי: תתביישו לכם, תגנו את הדברים מיד". עם זאת, נתניהו הבהיר כי "צו איסור הפרסום מונע ממני לפרט, אבל כל אזרח בישראל היה מתקומם".

 

בתגובה, אשכנזי תקף את נתניהו ואמר כי קיבל ממנו הצעה לתפקיד בכיר בממשלתו רק לאחרונה. "שמעתי הערב את שקריו של נתניהו", צייץ אשכנזי בטוויטר. "אני לא ארד לרמה שלו. אם הוא לא מתבייש שהוא משקר, אני מתבייש בשבילו". אשכנזי הוסיף כי "אם הוא חושב שאני לא יכול להישאר בפוליטיקה - למה נתניהו הציע לי רק לא מזמן להיות שר הביטחון של מדינת ישראל? מנהיגות צריכה להיות ערכית - תבחרו לאיזה נתניהו אתם רוצים להאמין".

 

מקורביו של אשכנזי אמרו ל-ynet כי מי שהעביר את ההצעה מטעם ראש הממשלה היה יו"ר ש"ס אריה דרעי. בליכוד השיבו לאשכנזי: "אם תמשיך לשקר נאלץ לפרסם את הניסיונות שלך להצטרף לליכוד ואת הסירובים שקיבלת בגלל הדברים הנוראיים שאמרת בהקלטות שלך. עזוב פוליטיקה, קודם תתנצל בפני בני העדה הדרוזית, אחינו ואהובינו. זאת אזהרה אחרונה".

 

גנץ על המימד החמישי: "אזמין את עצמי לחקירה"

באירוע אחר שקיים יו"ר כחול לבן ברמת גן, חזר גנץ על כוונתו למנות את אשכנזי לתפקיד שר הביטחון. "אתמול הייתי בדרום והודעתי שאשכנזי יהיה המועמד שלנו לתפקיד. הוא מכיר היטב את כל זירות הפעולה של צה"ל, ומכיר את מערכת ביטחון כי הוא היה גם מנכ"ל המשרד". יו"ר כחול לבן הבהיר כי בכוונתו "לחתור לשלום עם השכנים שלנו", ותיאר זאת כ"חובה מוסרית ולאומית".

 

עוד אמר גנץ כי "אנחנו נמצאים בשעה קריטית לדמוקרטיה, והסכנה של להפוך את השלטון בישראל ממצב של ממשלה למצב של שלטון, וממנו למצב של שליט. כך שבמקום ראש ממשלה יהיה ארדואן בנוסח ישראלי". גנץ טען כי אם נתניהו ירכיב את הממשלה משפטו ייאלץ להידחות בחודש, ובזמן הזה ידאג רה"מ לחוקק חוק שימנע את המשפט בסופו של דבר. "בחודש הזה ממציאים חוק שגורם לנתניהו להימנע מהמשפט עם חוק צרפתי, וכדי שזה לא יבוטל יעשו פסקת התבגרות. יעשו את זה בצ'יק צ'ק בכנסת, תוך חודש ימים, ויהיה לנו ראיס".

 

בני גנץ בכנס של מפלגת כחול לבן ברמת גן (צילום: מוטי קמחי)
בני גנץ ברמת גן, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

 

יו"ר כחול לבן התייחס לפרשת "המימד החמישי" שנחקרת כעת במשטרה, וציין כי "אני לא רוצה להילחם בבתי המשפט, במשטרה ובמערכת אכיפת החוק. אני הכי ישר היום במערכת הציבורית בישראל. אני אזמין את עצמי לחקירה, כי רק ככה אפשר לחיות במדינה דמוקרטית, על ידי גיבוי מערכת החוק". גנץ אינו חשוד בפרשה.

 

גנץ המשיך ב"שתיית המנדטים" מרשימת העבודה-גשר-מרצ ואמר כי "זה לא הזמן למפלגות קטנות, אלא למפלגה גדולה. רק ממשלה גדולה בראשות כחול לבן תוכל לפעול לשני ההיבטים - ממשלת אחדות שבה נחיה אחד עם השני ביחד, וממשלה גדולה שלא תצטרך לעשות פשרות". על האפשרות לשותפות פוליטית עם הרשימה המשותפת השיב גנץ כי "אנחנו לא נשב עם הרשימה המשותפת בממשלה. נפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית עם מפלגות ציוניות ודמוקרטיות. אנחנו רוצים לעבוד גם עבור האזרחים הערבים. הליכוד מנסה לעשות ספין של שקר כל הזמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים