שתף קטע נבחר

שרן השכל: מי שאיבד את עבודתו בדרום יכול לשטוף כלים בת"א

בוויכוח בפאנל כלכלי על סבסוד המדינה של מפעלים כושלים הציעה הח"כית מהליכוד לאלו שאיבדו את מקור פרנסתם לחפש עבודה בת"א: "תלך לכל מסעדה פה, אפשר לעבוד כשוטף כלים תמורת 12 אלף שקל לחודש"

 

 

האמירה והסערה: ח"כ שרן השכל (הליכוד) שהופיעה בפאנל בכנס כלכלי של "פורום קהלת" עוררה ביקורת רבה לאחר שאמרה כי עובד מפעל קרמיקה מהדרום שמקום עבודתו נסגר יוכל לנסוע לתל אביב ולעבוד בשטיפת כלים עבור 12 אלף שקל בחודש ללא הכשרה.

 

את הדיון ניהלה השכל עם העיתונאי נדב איל ובמהלך ויכוח כלכלי על סבסוד המדינה של מפעלים כושלים שנסגרו אמרה: "עם כל הכבוד, אנחנו מסתכלים היום על מדינת ישראל. אדם גם בלי הכשרה, בסדר, נסגר מפעל של קרמיקה באזור הדרום, עם כל הכבוד תלך לכל מסעדה פה באזור, הוא יכול לעבוד כשוטף כלים ב-12 אלף שקל לחודש".

 

השכל הוסיפה כי "זה פי 2 משכר המינימום שהוא מקבל במפעל. אתה יכול לעבוד כפועל בניין ב-15 אלף שקל בחודש, בלי הכשרה ובלי כלום. אז עם כל הכבוד לכל מיני דברים קיצוניים, השוק כן יודע לטפל בזה".

שרן השכל באולפן ynet (צילום: אבי מועלם)
"12 אלף שקל לחודש. בלי הכשרה". השכל(צילום: אבי מועלם)

איל התקומם מההמלצה שנתנה לתושב הדרום לנסוע לתל אביב ולעבוד בשטיפת כלים והשיב: "את מציעה לאדם הזה שהוא בן 55 בדרום, שאיבד עבודה במפעל קרמיקה, שייסע לתל אביב ויעבוד פה במסעדה ב-15 אלף שקל בחודש?".

 

הוא הוסיף בביקורת: "תשובת השוק החופשי היא כזאת - אם האנשים היו רוצים לעשות את זה. זאת התשובה הליברטינית, הם היו עושים את זה. העובדה היא שאנחנו מעסיקים פה אנשים זרים היא משום שכנראה יש לזה ביקוש בתוך המסעדות האלה ויכול להיות שהם לא ייקחו את המובטל הזה בן ה-55. עובדה היא שאותם מובטלים מדימונה שאת נתת להם תיאור קצת מנוכר בלשון המעטה לא לוקחים את האוטובוס הזה ונוסעים לכאן. זה לא כי הם טיפשים".

 

השכל הגיבה בחשבון הטוויטר שלה וכתבה: "צופה בסרטון שהוצא מהקשרו על מדיניות של סבסוד ממשלתי מכספי מסים למפעלים שכשלו ונסגרו. לא נכון שהמדינה תסבסד מכספי המסים שלנו מפעלים שכשלו וסגרו. אין לזה תוחלת. שמחה שכל הצדדים מסכימים.

 

"נדב איל שאלת אותי אם אני מתכוונת שאדם בן 55 ישטוף כלים בתל אביב ועניתי בצורה ברורה שלא. בשום אופן לא רצוי שאדם כזה יגיע למצב שעליו לרחוץ כלים לפרנסתו. כולנו היינו רוצים למצוא פתרונות אחרים".

 

השכל פרסמה גם היא סרטון שבו היא מסבירה מדוע לא נכון לדעתה שהמדינה תסבסד מפעלים כושלים כשיושבי הפאנל הסכימו איתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים