שתף קטע נבחר

ריבלין לראש ממשלת אוסטרליה בסוגיית מלכה לייפר: "לא נאפשר הימלטות מהחוק"

עניין בקשת ההסגרה לאוסטרליה של אשת החינוך שמואשמת בעבירות מין בתלמידות עלה במהלך פגישת נשיא המדינה עם מארחו סקוט מוריסון בפרלמנט בקנברה. ריבלין הבטיח: "נושאים באחריות לטיפול יעיל בנושא"

 

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פתח הבוקר (יום ד') את יומו האחרון בביקורו הממלכתי באוסטרליה בפגישת עבודה עם ראש הממשלה סקוט מוריסון. בפגישה בבניין הפרלמנט בבירה קנברה, הביע הנשיא בפני מארחו הערכה על הידידות והמחויבות של אוסטרליה למדינת ישראל ולקהילה היהודית. הנשיא הדגיש כי הקשר עם אוסטרליה הוא בין עמודי התווך של קשריה המדיניים של מדינת ישראל וכי הקשר בין העם האוסטרלי והישראלי עמוק וקרוב.

 

במענה לסוגיית מלכה לייפר, שהועלתה על ידי ראש ממשלת אוסטרליה, הבהיר הנשיא ריבלין כי הוא עומד בקשר עם הגורמים המטפלים בנושא בישראל. ריבלין אף מסר למוריסון דו"ח שהוכן לקראת ביקורו הממלכתי ומתאר את המצב בעניינה של אשת החינוך המואשמת באוסטרליה בעבירות מין בתלמידות.

 

ריבלין הדגיש בנושא כי "אנו חיים במדינת חוק וסדר, אעקוב אחר הנושא גם בשובי ארצה". הנשיא הוסיף כי הוא מבין היטב את התחושות הקשות של הרשויות והקהילה היהודית באוסטרליה וכי בכוונתו לשקפן לגורמים הרלוונטיים בישראל. "אנו נושאים באחריות לטיפול יעיל ומסודר בנושא, אדוני ראש הממשלה", אמר ריבלין. "מדינת ישראל לא תאפשר לאיש להשתמש במוסדותיה על מנת להימלט מהחוק". עניינה של לייפר הועלה גם בפגישה של הנשיא עם מנהיג האופוזיציה באוסטרליה וחברי הפרלמנט היהודים.

ריבלין וראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון (צילום: קובי גדעון, לע
הנשיא ריבלין וראש ממשלת אוסטרליה מוריסון בפגישתם בקנברה(צילום: קובי גדעון, לע"מ )

מלכה לייפר (צילום: עמית שאבי)
מלכה לייפר(צילום: עמית שאבי)

בנוסף, ריבלין הודה למוריסון על התמיכה האוסטרלית בפורומים בינלאומיים ובמיוחד על עמדה הנחרצת מול החלטת התובעת של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לבדוק אם בסמכותה לחקור חשד לפשעי מלחמה ביהודה ושומרון.

 

"חשוב לרתום מדינות נוספות להתנגדות למהלך מסוכן זה המהווה פוליטיזציה מסוכנת של בית הדין הבינלאומי". אמר הנשיא ריבלין למוריסון. "הצבא שלנו, צבא ההגנה לישראל, הוא ילדינו ונכדינו ואנו גאים בהם וביכולתו של הצבא שלנו, לפעול כנדרש על מנת להגן על אזרחי מדינת ישראל".

 

ראש ממשלת אוסטרליה אמר: "אני שמח לארח אותך כאן. זהו כבוד גדול, לא רק בשל תפקידך אלא גם לאור העשייה שלך בכנסת לאורך השנים והתרומה שלך בתחומים רבים נוספים. יש לנו הרבה נושאים לשוחח עליהם היום ואני מצפה לפגישתנו. אוסטרליה שמחה לעמוד לצד ישראל במוסדות הבינלאומיים והיחסים הדיפלומטיים בין המדינות לא פחות חשובים מהיחסים בין העמים שהם מצויינים וכך יישארו".

 

הנשיא ריבלין גם הדגיש במהלך הפגישה את הסכנה הטמונה בחדירה האיראנית לאזורנו, והבהיר כי "אנו לוקחים ברצינות רבה את האיומים אשר משמיעה ההנהגה האיראנית מעל כל במה ואין לנו כוונה לעמוד מנגד מול איומים שכאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון והנשיא ריבלין
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים