שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יעלון: "גנץ מגמגם? גם משה רבנו. עדיף מהשקרים של נתניהו"

  מספר 3 בכחול לבן תקף באולפן ynet: "יש פה תרבות של שקר. אנשים מאמינים ששלושה רמטכ"לים הולכים עם המשותפת שקוראת להעמיד אותם לדין על פשעי מלחמה". על המימד החמישי והקלטות אשכנזי: "נתניהו ממציא ומנסה להפוך את כולם למושחתים כמוהו. זה כחול לבן או ארדואן והסולטן"

    

  משה יעלון באולפן ynet: "די לשקרים של נתניהו"    (צילום: אלי סגל)

  משה יעלון באולפן ynet: "די לשקרים של נתניהו"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מספר 3 בכחול לבן משה (בוגי) יעלון התייחס הבוקר (רביעי) באולפן ynet לטענות הליכוד בעניין כשירותו של גנץ, ול'סרטון הגמגומים' שהפיצו: "גם משה רבנו היה מגמגם אבל היה מנהיג שכולנו ראינו בו מופת. אני מעדיף מישהו שלא מדבר כל כך רהוט כמו נתניהו ומדבר אמת. נתניהו לצערי משקר באופן חופשי. יש אנשים שמאמינים שאנחנו הולכים עם המשותפת. שלושה רמטכ"לים שהמשותפת קוראת להעמיד לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג על פשעי מלחמה. אנחנו הולכים איתם? אבל אנשים מאמינים להרבה דברים, משום שהוא משקר. יש פה תרבות של שקר. מציון תצא תורה? תרבות השקרים יוצאת מכאן".

  משה יעלון (צילום: אבי מועלם)
  משה יעלון באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

   

  כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  אולי הציבור מאמין למה שנתניהו אומר עליכם ועל המשותפת כי הוא מבין את החשבון. הוא גם אומר שכמעט הקמתם ממשלה בתמיכת המשותפת.

  "בשום פנים ואופן לא. כמעט הקמנו ממשלה עם שניים מהגוש שלו. זה מה שיכל לקרות. בגלל זה הוא גם נתן לבנט את תפקיד שר הביטחון. הוא עכשיו מציג את זה בכנסים - איזה תרגיל עשה לגנץ כשנתן לבנט להיות שר ביטחון. גם ביטחון משעבדים לטובת ההישרדות הפוליטית שלו? הוא הולך למשפט ב-17 במרץ, עם כתבי אישום. איך התרגלנו לזה שהוא בכלל מתמודד לבחירות כשהוא מואשם בשוחד מרמה והפרת אמונים? זה בעצם להחליט, או כחול לבן, או ארדואן והסולטן".

   

  בנימין נתניהו (צילום: שלו שלום )
  "נתניהו לצערי משקר חופשי"(צילום: שלו שלום )

  אתה באמת מאמין שיו"ר הליכוד, רוה"מ, שהיית שר ביטחון שלו, הולך להפוך את ישראל לטורקיה?

  "הוא כבר עושה את זה. יש פה עיתונאים ופרקליטים שמסתובבים מאובטחים. טורקיה כבר כאן".

   

  יעלון התייחס לטענות נתניהו שחברו לרשימה גבי אשכנזי נשמע מזלזל בדרוזים, וכי אינו כשיר להיבחר לכנסת: "שקר וכזב. כמה אפשר לשקר? הוא רצה את אשכנזי כשר ביטחון, נניסה לפתות גם אותי להיות שר ביטחון אחרי הבחירות של אפריל".

   

  גבי אשכנזי (צילום: אבי רוקח )
  גבי אשכנזי. "נתניהו ממציא"(צילום: אבי רוקח )

  אתה יכול להגיד שאשכנזי מעולם לא אמר דברים בעיתיים על הדרוזים?

  "בשום פנים ואופן. שיביאו בבקשה ציטוט על אחינו הדרוזים".

   

  נתניהו ממציא מידע כזה?

  "נכון. אני משוכנע שממציא משום מקום. מכיר את גישתו של אשכנזי לדרוזים. אנחנו מסתובבים היום במגזר הדרוזי. זה להטיל בוץ באופן כזה שבסוף משהו יידבק. זה מה שקורה עכשיו בקמפיין. הקמפיין של הליכוד הוא קמפיין של שקרים".

   

  למה אתם נחלשים בסקרים?

  "התמודדנו עם שבועיים של שקרים. הוא מנסה להפוך את כולנו למושחתים כמוהו. מה אמר היועמ"ש ביום שישי על המימד החמישי? כמו שאמר מבקר המדינה לפני כן, בני גנץ לא חשוד".

   

  אומרים בליכוד שגנץ ייחקר ויהיה חשוד כשהחקירה תתממש.

  "החקירה נפתחה כי היועמ"ש אומר שגנץ לא חשוד - אין פה חשוד פוליטי. לכן תוך כדי מערכת הבחירות, הרי בדקו את המשטרה והמכרזים שלה מול חברות אחרות, על זה אפשר לפתוח בחקירה כי גנץ לא חשוד".

   

  בני גנץ בכנס של מפלגת כחול לבן ברמת גן (צילום: מוטי קמחי)
  גנץ. "נתניהו מנסה להפוך את כולנו למושחתים"(צילום: מוטי קמחי)

  אתה מאשים את מ"מ פרקליט המדינה בארומה פוליטית?

  "אני לא מאשים אותו. אני כן מאשים את שר המשפטים בהתנהגות שלו שאומר שאין צורך לציית לכל החלטת בג"ץ, ששיקוליו פוליטיים. זו התנהגות של שר משפטים? הוא שלשום אמר שיחוקקו מיד פסקת התגברות".

   

  מה רע בפסקת התגברות?

  "אני מוכן להיכנס לדיון מאוד רציני על שאלת האקטיביזם השיפוטי, אבל אם זו פסקת התגברות לצורך העניין שאומרת שביהמ"ש עליון רוצה לבטל חקיקה של הכנסת , הוא צריך להיות בהרכב מורחב, ואם הכנסת רוצה לבטל החלטת ביהמ"ש, גם אז זה חייב להיות רוב לפחות של 75, עם תמיכה של חלק מהאופוזיציה, אבל לא 61. הרי כל קואליציה יש לה 61 והיא יכולה לבטל החלטת בג"ץ. לזה נתניהו חותר".

   

  יעלון הוסיף: "יש עניין של איזונים ובלמים בין הרשויות, נתניהו טשטש לחלוטין את זה. הפרדת הרשויות בדמוקרטיה היא לא שלטון הרוב, היא עריצות הרוב. ואז מה, הוא יכול לקבל כל החלטה?".

   

  על אמירתה של חברת הכנסת מהליכוד שרן השכל כי "מי שאיבד את עבודתו בדרום יכול לשטוף כלים בת"א" אמר יעלון: "מפוטר במפעל קרמיקה בירוחם ייסע לתל אביב לשטוף כלים כי שם מקבלים 12 אלף שקל כמו שהיא טוענת? זה מצביע על ניתוק. מדינה צריכה לקחת אחריות על אזרחיה, נתניהו דואג לעצמו ואנחנו דואגים לאזרחים, זו לא סיסמא, אנחנו מתכוונים לזה".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים