שתף קטע נבחר

מכתב לוחמי הסיירת והשייטת: "לא לתת לנתניהו להרכיב ממשלה"

לאחר מכתבי הטייסים, המנכ"לים והפרופסורים, מצטרפים גם 314 לוחמים ומפקדים מסיירת מטכ"ל ושייטת 13 לדרישה שלא להטיל על נאשם בשוחד להרכיב את הממשלה. "סיכנו את חיינו בידיעה שמפקדינו נקיים משיקולים זרים"

מכתב נוסף נגד נתניהו: 314 לוחמים ומפקדים בסיירת מטכ"ל ושייטת 13 שיגרו היום (רביעי) מכתב לנשיא המדינה ראובן ריבלין, שבו ביקשו ממנו לא להטיל את המנדט להרכבת ממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות חמורות שיש עימן קלון.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו. עוד אין תרגום עברי ל
"שיקוליו אינם בהכרח נקיים". נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

ריבלין  בכנס של לשכת המסחר ישראל-אוסטרליה (צילום: AFP)
לא מכתב ראשון. ריבלין(צילום: AFP)

בין היתר, כתבו הלוחמים: "אנו, 314 החתומים מטה, ששירתנו בתפקידי לוחמים ומפקדים בסיירת מטכ"ל ושייטת 13 בחיל הים, ומייצגים את כלל גווני החברה הישראלית והקשת הפוליטית, פונים אליך בבקשה שלא להטיל את הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות חמורות שיש עמן קלון".

 

"כל אחד מאתנו בחר לשרת בתפקיד לוחם, לסכן את חייו, בידיעה ברורה שמפקדיו הם אנשים ישרי דרך, וששיקולי המנהיגים ששלחו אותנו למשימות לחימה נקיים משיקולים זרים", הוסיפו הלוחמים. "מי שיושב על ספסל הנאשמים בבית המשפט ונדרש להוכיח את חפותו, חזקה עליו ששיקוליו אינם בהכרח נקיים".

 

עוד נכתב: "אנחנו משוכנעים כי גם לדור ההמשך של הלוחמים המשרתים כיום, ולחברה הישראלית בכללותה, דרושים מנהיגים שהחלטותיהם בענייני המדינה - בענייני ביטחון או בכלל - נקיים משיקולים זרים".

תמיר פרדו בכנס דגן לביטחון ואסטרטגיה (צילום: שאול גולן)
הקשר של יוני נתניהו במבצע אנטבה. ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו(צילום: שאול גולן)

 

 

 

בין חותמי המכתב נמנים, בין היתר: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שהיה מפקד סיירת מטכ"ל ובהמשך גם רמטכ"ל, אלוף בדימוס עמירם לוין, שהיה מפקד הצוות של נתניהו בסיירת מטכ"ל ולימים גם משנה לראש המוסד, ראש השב"כ לשעבר עמי איילון וראש המוסד לשעבר תמיר פרדו, שהשתתף במבצע אנטבה כקשר של יוני נתניהו, אחיו של ראש הממשלה. 

 

המכתב מצטרף למכתבים דומים שנשלחו לאחרונה לנשיא המדינה: רק לפני מספר ימים פנו לריבלין 540 קציני חיל האוויר בגמלאות, בהם גם טייסי קרב ונווטים, וביקשו ממנו למנוע מנתניהו להרכיב את הממשלה הבאה. המכתב נשלח גם לחברי הכנסת. לדברי הקצינים, "במדינת ישראל לא יכול להיות מצב שבו אדם המואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ירכיב ממשלה וישלח את הצבא למבצעים ומלחמות - אלא אם כן יזוכה זיכוי מוחלט על ידי בית המשפט".

 

על "מכתב הטייסים" חתם מפקד חיל האוויר לשעבר, אלוף אביהו בן-נון, ויחד איתמו חתמו גם 39 תתי-אלופים, 66 אלופי-משנה, 221 סגני-אלופים, 190 רבי-סרנים ו-33 קצינים בדרגת סרן.

 

לפני כשבוע שוגר לריבלין ולחברי הכנסת מכתב דומה מטעם 120 בכירות ובכירים במשק. בפנייה נכתב כי "אנו, מאה ועשרים בכירים ובכירות בתעשייה ובמשק הישראלי, בעלי השקפות פוליטיות מגוונות, קוראים לנבחרות ונבחרי הציבור להנהיג נורמות אתיות החלות עלינו ולא לאפשר לנאשם בעבירות חמורות של שחיתות שלטונית לקבל מנדט לשלוט".

 

לפני כשבועיים הגיע לריבלין מכתב מטעם 120 פרופסורים וחתני ישראל, שטענו כי "כשם שלא יעלה על הדעת למנות נאשם בעבירות שיש עימן קלון לתפקיד של רופא, מורה, קצין בצה"ל, שר או רב של קהילה, כך לא יעלה על הדעת להטיל עליו להקים ממשלה". הפרופסורים פנו לחברי הכנסת וטענו כי "עליכם להוות דוגמה אזרחית וחינוכית לערכים של ניקיון כפים והוגנות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
"נדרש להוכיח את חפותו". נתניהו
צילום: שלו שלום
מומלצים