שתף קטע נבחר

חוששים מפיצוץ: תושבי כפר יפונו ל-10 שנים

שווייץ מודאגת ממחסן נשק ממלחמת העולם השנייה, שחלק ממנו קרס בפיצוץ ב-1947 ונקבר תחת סלעים. בגלל חשש מפיצוץ נוסף הוחלט לפנות את המחסן ואת היישוב בקרבתו, לתקופה שעלולה להימשך יותר מעשור

תושבי כפר בשווייץ יידרשו להתפנות מבתיהם לתקופה ארוכה, שעלולה להימשך כעשור ואף יותר. הם יעזבו את הבתים בגלל פינוי של מחסן תחמושת ממלחמת העולם השנייה שנמצא ליד הכפר. במחסן התת-קרקעי במיטהולץ יש אמצעי לחימה במשקל 3,500 טונות. חלק מהמחסן קרס, וחומרי נפץ רבים נמצאים כיום מתחת לסלעים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

כמחצית מארסנל הנשק במחסן במיטהולץ התפוצץ ב-1947. תשעה בני אדם נהרגו בפיצוץ. משרד ההגנה בשווייץ אמר שבמשך עשרות שנים המדינה טעתה בהערכותיה ולא נערכה כראוי לסכנה של פיצוץ נוסף במחסן. המשרד, שהשבוע פתח בהתייעצויות על הפינוי, מסר שהסכנה הפכה כעת לבלתי מקובלת, והפתרון הטוב ביותר הוא "פינוי מוחלט".

  ()
 

"התושבים יכולים לצפות לפינוי שיימשך עד יותר מעשר שנים, תלוי איך העבודה תתפתח", נמסר ממשרד ההגנה, שם הוסיפו שחומרי הנפץ לא יפונו מהמקום עד 2031 לכל המוקדם. המשרד גם אמר שיהיה שינוי במסלולו של כביש ראשי שעובר בכפר, ושמסילת הרכבת תושבת. המשרד הוסיף שההשבתה היא צעד הכרחי, לפחות כרגע.

 

ההתייעצויות במשרד ההגנה השווייצרי יימשכו לפחות עד 17 באפריל. במשרד ציינו שאם הפינוי "ייצור בעיות שלא נוכל להתגבר עליהן" קיימת אפשרות לכסות את כל מחסן התחמושת בסלעים, וכך להפחית משמעותית את הסכנה. משרד ההגנה מסר שבכמה אגמים בשווייץ יש אלפי טונות של תחמושת, אך מכיוון שחומרי הנפץ לא בריכוז גבוה כמו במחסן במיטהולץ הסכנה נמוכה בהרבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוששים מפיצוץ: תושבי כפר יפונו למשך עשור
מומלצים