שתף קטע נבחר

מ"מ המפכ"ל השעה חוקרים שלעגו לעצור יוצא אתיופיה

השלושה, בהם קצין חקירות מתחנת קריית מלאכי, הוצאו לחופשה כפויה. העצור צולם בעודו מדמם, אז נכתב עליו בקבוצת הוואטסאפ שהוא נראה "מדהים" ו"צבעוני". ניצב כהן: "לבדוק את התנהלות מפקדי התחנה"

 

ארכיון (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
ארכיון(צילום: יאיר שגיא)

ממלא מקום המפכ"ל, מוטי כהן, קיבל היום (רביעי) את ממצאי הבדיקה במחוז הדרום באשר להתבטאויות השוטרים והקצינים בתחנת קריית מלאכי כלפי בני העדה האתיופית.

 

הבדיקה נפתחה בעקבות התכתבות פנימית בין שוטרי התחנה שפורסמה השבוע בכאן 11, לפיה קצינים וחוקרים התבדחו על עצור יוצא אתיופיה שנפצע במהלך המעצר. לאחר שנשלחה תמונה של העצור מדמם כתבה חוקרת בתחנה כי הוא "נראה מדהים", קצין החקירות השיב: "כן, צבעוני כזה".

 

לפי הפרסום, קצין החקירות ביקש תמונה נוספת של הצעיר הפצוע, ואחת החוקרת שאלה אותו אם הוא רוצה לתלות במשרד "למקרה שיתגעגע". חוקר אחר כתב בקבוצה כי "העצור לא מוכן להצטלם, בחור ביישן", אז כינה אותו קצין החקירות "צנוע".

 

מוטי כהן  (צילום: מוטי קמחי)
מ"מ המפכ"ל כהן: "לא מאפיין את המשטרה"(צילום: מוטי קמחי)
 

בהתכתבות נוספת, בתקופה שבה מחו יוצאי אתיופיה על הריגתו של סלומון טקה, שוחחו על צעיר שנעצר בחשד להפיכת ניידות ושוחרר על-ידי שופט שקבע כי הוא חף מפשע. קצין החקירות כתב בקבוצה הפנימית "הוא זבל, זבל. מי שיביא אותו על משהו רציני יקבל ממני פרס".

 

מפקד מחוז הדרום יורם סופר המליץ לניצב כהן על פתיחת הליך משמעתי כנגד שלושת המעורבים - ומ"מ המפכ"ל קיבל את המלצותיו. בין היתר המליץ ניצב סופר על הוצאתם לחופשה כפויה בגין התנהגות שאינה הולמת איש משטרה.  

 

כהן ציין כי הוא "רואה בחומרה כל התבטאות מעין זו, שאינה מייצגת את ערכי הארגון ואינה מאפיינת את שוטרי משטרת ישראל". בנוסף ניצב כהן הנחה למצות את ההליך המשמעתי ולהמשיך את הבדיקה המקיפה לגבי נורמות ההתנהלות בתחנה כולה, לרבות דרגי הפיקוד, זאת לנוכח חומרת האירוע. הוא הדגיש כי "המפקדים אחראים לנורמות הערכיות ביחידתם ולתרבות השיח במשטרה כולה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים