שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: שאול גולן

  שוחררו שלושה מארבעה ישראלים נשאי קורונה ביפן

  אחרי שובה של רחל ביטון לישראל התברר כי גם שמעון דהאן ורוחל'ה עופרים שוחררו מבתי החולים בטוקיו לאחר שנמצא שאינם נושאים את הנגיף. עודד, בעלה של רוחל'ה, עדיין מאושפז. אחד הנשאים בישראל בדרך להחלמה וכעת מחכים לבדיקה נוספת

   

   

  רחל ביטון, אחת מהנוסעות שהחלימו, שבה לישראל

  רחל ביטון, אחת מהנוסעות שהחלימו, שבה לישראל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שלושה מארבעה ישראלים שנדבקו בקורונה שוחררו עד כה מבית חולים צבאי ליד טוקיו. אחרי שובה של רחל ביטון לישראל התברר הבוקר (יום ה') כי גם שמעון דהאן ורוחל'ה עופרים שוחררו מבתי החולים בטוקיו לאחר שנמצא שאינם נושאים את הנגיף. עודד, בעלה של רוחל'ה, עדיין מאושפז. בדיקה שעבר בשיבא אחד משני הישראלים שנדבקו ביפן בנגיף הקורונה נמצאה שלילית הבוקר.

   

  תשובה ודאית לגבי החלמתו מהנגיף תתקבל רק לאחר ביצוע בדיקה נוספת במהלך היום. אם אכן תתקבל תשובה שלילית, הוא ישוחרר לביתו לפני תום תקופת הבידוד של 14 הימים. שאר הישראלים ששבו מיפן יישארו בבידוד עד תום התקופה מחשש להתפרצות מאוחרת של הנגיף. ישראלי נוסף שוחרר היום מבית החולים בטוקיו לאחר שאובחן שאינו נושא את הנגיף. 

    

  מתחילת התפרצות הנגיף בספינת ה"דיימונד פרינסס" ביפן נדבקו שישה ישראלים ששהו בספינה, ארבעה אובחנו ביפן טרם עזיבת הספינה ושניים אובחנו כשהגיעו ארצה במרכז הרפואי שיבא.

   

  רחל ביטון הישראלית מספינת הקורונה שבה לישראל ()
  רחל ביטון הישראלית מספינת הקורונה שבה לישראל

  רחל ביטון (74), הישראלית הראשונה שהבריאה ממחלת הקורונה, שבה אתמול לארץ. ביטון, כאמור אחת מארבעת הישראלים שאושפזו ביפן, התקבלה בנמל התעופה בן גוריון על ידי בני משפחתה. עם נחיתתה, שוחחה ביטון עם בעלה יצחק - אחד מ-11 נוסעי הספינה הישראלים ששוהים בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר.

    

  "מיד לאחר ששוחררתי מבית החולים בריאה ושלמה, הרב בנימין ואפרת אדרי מבית חב"ד בטוקיו אספו אותי לביתם ולאחר מכן דאגו שאעלה על הטיסה הביתה", סיפרה ביטון לאחר הגעתה לארץ לדובר המשפחות אליהו אליוביץ'. "הייתי יכולה להישאר לילה בטוקיו אבל החלטתי לא לחכות ולהתאחד עם המשפחה כמה שיותר מהר לאחר שלא נפגשנו בשבועות האחרונים בגלל החופשה ונגיף הקורונה".

   

  אחרי שבועיים בבידוד על ספינת התענוגות, אושפזו מלבד ביטון בבית חולים ביפן גם אחיה שמעון דהאן ממבשרת ציון ובני הזוג עודד ורוחל'ה עופרים מקיבוץ גבעת השלושה. כאמור, רק עודד עופרים נותר לאשפוז ואשתו ממתינה ביפן לשחרורו ותשוב עמו ארצה. שני דיפלומטים בכירים שליוו את הישראלים נמצאים בבידוד. 

   

  מהבידוד בחזרה לבית הספר: ריאיון לאולפן עם רוני תלמידת כיתה ט' מקריית חיים    (צילום: אלי סגל)

  מהבידוד בחזרה לבית הספר: ריאיון לאולפן עם רוני תלמידת כיתה ט' מקריית חיים    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היום ומחר יחזרו לספסל הלימודים 225 התלמידים שנשלחו לבידוד בשל חשיפתם לקבוצת הצליינים מדרום קוריאה, יחד עם 23 עובדי ההוראה משלושת בתי הספר ששהו אף הם בבידוד.

   

  לקראת חזרתם של התלמידים הפיץ משרד החינוך נהלים מיוחדים למנהלים של שלושת בתי הספר, לפיהם לא חלה עליהם חובה להביא אישור רפואי כל זמן שאין להם תסמינים. בנוסף, על המורים והתלמידים לא חלה חובה להוציא אישורי מחלה מרופאי המשפחה לקראת חזרתם למוסד החינוכי.

    

  רוני נחמיאס, תלמידת כיתה ט' מקריית חיים ששהתה בקרבת הצליינים ונשלחה לבידוד, סיפרה אתמול לאולפן ynet סיפרה שהיא מרגישה טוב, וכי גם חבריה לא סבלו מתסמיני המחלה. "היה בסדר", סיפרה נחמיאס על חוויותיה בבידוד. "הייתי בבית כל הזמן. השתתפתי בשיעורים המקוונים שנתנו לנו, ועשיתי את השיעורים. אנחנו מתנהלים כרגיל".


  פורסם לראשונה 27/02/2020 09:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים