שתף קטע נבחר

התגלה ירח זעיר, המקיף את כדור הארץ

קוטרו של 2020 CD3 הוא בין 190 ל-350 סנטימטרים והוא נכנס למסלול סביב כדור הארץ כבר לפני כשלוש שנים. בקרוב הוא יחשב מסלול מחדש

אסטרונומים מאוניברסיטת אריזונה הודיעו כי הם זיהו ירח זעיר, שמקיף את כדור הארץ כבר כמה שנים. הירח הזעיר, שזכה לכינוי 2020 CD3, צפוי להתנתק מהמסלול סביב כדור הארץ ולצאת בתקופה הקרובה אל החלל החיצון.

 

 

קספר וירצו'ק מאוניברסיטת אריזונה וממצפה הכוכבים קטלניה, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "חדשות גדולות,לכדור הארץ יש ככל הנראה ירח זעיר. בלילה של 15 בפברואר, חברי לצוות טדי פריון ואני מצאנו את העצם". וירצ'וק, שצירף סרטון קצר, המתעד את תנועתו של הירח הזעיר, הוסיף כי הוא ככל הנראה נלכד במסלול סביב כדור הארץ לפני כשלוש שנים.

 

וירצ'וק הוסיף כי קוטרו של הירח הזעיר הוא בין 190 ל-350 סנטימטרים בלבד. הוא ציין כי מדובר בירח הזעיר השני בלבד שהיה במסלול כדור הארץ. הראשון הוא 2006 RH120, שהתגלה גם הוא על ידי אותו מצפה כוכבים בעשור שעבר. 2006 RH120, שהקיף את כדור הארץ במשך 18 חודשים בשנים 2006 ו-2007, שינה מסלול אל החלל החיצון.

 

טוני דאן, מורה לאסטרופיזיקה מסן פרנסיסקו, המדמה את מסלולם של סלעי חלל, העריך כי הירח הזעיר ישנה מסלול בקרוב מאוד. בחשבון הטוויטר שלו הוא כתב כי כבר בחודש אפריל הירח הזעיר ייצא מהמסלול סביב כדור הארץ.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים