שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרץ: "נדרוש מינוי שר ערבי כחלק מהמו"מ הקואליציוני"

  יו"ר העבודה-גשר-מרצ אמר במסיבת עיתונאים בתל אביב: "אנו רוצים שמינוי שר ערבי בממשלה יהיה דבר מובן מאליו. אנו מעמידים את פרופ' עליאן אלקרינאוי לתפקיד". פרופ' אלקרינאוי: "עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית"

   

   

  פרץ: "נדרוש מינוי שר ערבי"    (צילום: עמית הובר)

  פרץ: "נדרוש מינוי שר ערבי"    (צילום: עמית הובר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ דורש מינוי שר ערבי כתנאי להצטרפות לממשלה: "אנו רוצים שמינוי שר ערבי בממשלה יהיה דבר מובן מאליו. לכן, נדרוש במו"מ הקואליציוני מכחול לבן כי בממשלה החדשה יכהן שר ערבי. אנחנו מעמידים את פרופ' עליאן אלקרינאוי שהסכים לקחת על עצמו את התפקיד".

   

  "פרופ' אלקרינאוי יהיה שר של יהודים וערבים כאחד", המשיך פרץ שדיבר הבוקר (יום ה') בבית העיתונאים בתל אביב. "הוא לא יהיה אצלנו השר הממונה על מיעוטים. ביום שבו אלקמאווי יוביל רפורמות למען הרוב - תהיה זו תעודת כבוד שדווקא נציג המיעוט עושה זאת בישראל"

   

  עמיר פרץ ועיסאווי פריג (צילום: מוטי קמחי )
  עמיר פרץ(צילום: מוטי קמחי )

  בתחילת דבריו אמר פרץ: "לא הסכמתי לקחת חלק במסיבות השנאה כלפי החרדים ונציגיהם בכנסת ולא כלפי הערבים ונציגיהם בכנסת. 20 אחוזים מאזרחי ישראל הם שותפים לגיטימיים לממשלת השינוי שאנו רוצים להוביל יחד עם גנץ. ניהלתי אמש שיחה ידידותית אך נוקבת עם בני גנץ ואמרתי לו שככה לא מחליפים שלטון".

   

  פרופ' אלקרינאוי אמר: "אחרי 24 שנים של עשייה אקדמית, אני בוחר לקחת על עצמי תפקיד פוליטי ולהיות השר הבדואי הראשון בישראל. אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית של ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות".

   

  עליאן קרינאוי ועמיר פרץ (צילום: מוטי קמחי )
  עליאן אלקרינאוי ועמיר פרץ(צילום: מוטי קמחי )

   

  בימים האחרונים מנהלת מפלגת כחול-לבן קמפיין שמטרתו "לשתות קולות" ממפלגתו של פרץ, ויאיר לפיד אף קרא מפורשות להצביע לכחול לבן ולא לעבודה. פרץ התייחס לדברים באולפן ynet הבוקר, והסביר את האיחוד עם גשר ומרצ. "אני מעריך שהשלם יהיה קטן מסך חלקיו, אבל כדי למנוע זליגה ובריחה של קולות מהגוש, הסכמתי לעשות את המהלך הזה. אני מאוד מצטער שהחברים שלי בכחול-לבן לא מרגישים את האחריות שלקחתי על עצמי".

   

   

  כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  "החלטתי להיות המבוגר האחראי, ולא איגרר לרפש הזה. זה בושה וחרפה", הבהיר פרץ. "אנחנו לא אוהבים כאלה שיורים בתוך הנגמ"ש, ולא אוהבים פניקה. שוחחתי עם בני גנץ, ואמרתי לו – תשמע, זה בושה שאתם יורדים כל כך נמוך. הוא טען שהוא לא ראה את הסרטונים. אמרתו לו שזו בושה וחרפה. זו ירידה לרמה שאנחנו לא רגילים במחנה שלנו. כחול לבן צריכים לדעת שככה לא מקימים ממשלה".

   

   

  צילום: שמוליק דודפור

  צילום: שמוליק דודפור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  "לפיד צריך לדעת לאן הוא הולך ועם מי. אנחנו מתחייבים שכל המנדטים שלנו יהיו לטובת גנץ, להקים את הממשלה החדש", אמר. "אני לא בטוח שכל החברים שלו בתוך כחול לבן מתחייבים לזה. אני שומע את השרה לשעבר שקד, אומרת שהם כבר מדברים עם הנדל והאוזר. היא אמרה שהיא בטוחה שהם ישלימו להם את ה-61. אז אני מציע לגנץ לסמוך עלינו. אנחנו הנאמנים הכי גדולים של הגוש".

   

  כשנשאל אם יישב עם נתניהו בממשלה, הבהיר – "הוא לא יכול לשמש דוגמה לילדים שלי, ובזה נגמר העניין. אם הוא לא יכול לשמש דוגמה לילדים שלי, הוא לא ראוי להיות ראש ממשלה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  עמיר פרץ ועליאן אלקרינאוי
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים