שתף קטע נבחר

התפרצות הקורונה: איטלקים שנחתו בישראל לא הורשו להיכנס

בהתאם להחלטת שר הפנים ומשרד הבריאות בשל התפרצות הקורונה באיטליה, סורבה כניסתם של 25 נוסעים זרים, 19 מהם איטלקים והיתר בעלי אזרחויות שונות, שהגיעו מברגמו לשדה התעופה רמון. בנוסף סורבה כניסתם של 23 נוסעים שנחתו בנתב"ג מוונציה וממילאנו

 

 

 

לאחר הודעת משרד הבריאות על חולה קורונה ראשון בישראל שהגיע מאיטליה, לא הורשו להיכנס 25 נוסעים זרים - 19 מהם איטלקים - שנחתו בטיסת "ריינאייר" שהמריאה מברגמו ונחתה ב-12:55 בשדה התעופה רמון. הנוסעים הישראלים ירדו מהמטוס וקיבלו הנחיות ממשרד הבריאות על בידוד ביתי.

 

המטוס ימריא חזרה לברגמו בקרוב ועליו 25 הנוסעים שנחתו ו-119 נוסעים אחרים היוצאים מישראל, רובם איטלקים. בנוסף, סורבה כניסתם של 23 נוסעים שנחתו בנתב"ג מוונציה וממילאנו בטיסת איזיג'ט. מרשות האוכלוסין נמסר כי הנוסעים יטוסו חזרה בקרוב. קודם לכן הודיע מנכ"ל משרד הבריאות כי הוא מעדכן את ההמלצות בנוגע לאיטליה כך שכל מי שהיה ב-14 הימים האחרונים במדינה צריך להיכנס לבידוד. 

 

נוסעים מטיסת ריינאייר (צילום: מאיר אוחיון )
נוסעים מטיסת ריינאייר מגיעים לשדה התעופה רמון(צילום: מאיר אוחיון )

נוסעים מטיסת ריינאייר (צילום: מאיר אוחיון )
סורבה כניסתם של עשרות נוסעים(צילום: מאיר אוחיון )
 

לפי הודעת רשות האוכלוסין היום, עליה סיפר שר הפנים אריה דרעי באולפן ynet, תימנע כניסתם של זרים מאיטליה "דרך מעברי הגבול האוויריים, היבשתיים והימיים. האיסור ייכנס לתוקף באופן מידי ועד להודעה חדשה. רשות האוכלוסין וההגירה תתן דעתה למציאת פתרונות מתאימים למצבים מיוחדים. צו זה מתווסף לצווים הקודמים המתייחסים למי ששהה בסין, בהונג קונג, במקאו, בתאילנד ובסינגפור, בדרום קוריאה וביפן .

 

היום בצהריים הודיע מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי אדם שחזר מאיטליה לפני ארבעה ימים אובחן כחולה בנגיף הקורונה. בר סימן טוב הודיע על ההתפתחות הדרמטית בתדרוך באגף החירום של משרד הבריאות בתל אביב. זהו חולה הקורונה הראשון בישראל, לאחר עד כה אובחנו בישראל שני נשאי קורונה ששבו מספינת ה"דיימונד פרינסס" אך הם לא הוגדרו חולים.

 

בר סימן טוב הוסיף: "הוא חש ברע ובוצעו לו בדיקות באמצעות המנגנון של המשרד עם הקופות ומד"א. נדאג להעביר אותו באמצעות מד"א לאשפוז בביה"ח שיבא במתקן הייעודי שנפתח שם. בית החולים יקח אחריות על הטיפול בו".

 
משה בר סימן טוב (צילום: מוטי קמחי )
בכירי משרד הבריאות(צילום: מוטי קמחי )

ראש שירותי הבריאות פרופ' סיגל סדצקי הסבירה: "החקירה הושלמה, כל מי שהיה איתו במגע ייכנס לבידוד בשעה הקרובה. מתקשרים אליהם בדקות אלה ומודיעים להם שעליהם להכנס לבידוד בית. הנחנו שיהיו מקרים בישראל. כבר מאתמול, מהרגע שהתברר לנו המצב באירופה הבנו שאנחנו בסיכון שונה ועלינו מדרגה. משרד הבריאות יפרסם את המידע בהמשך גם לגבי פרטי הטיסה ומי שבסיכון".

  

לגבי ההנחיות לחוזרים מאיטליה מבחינת שימוש בתחבורה ציבורית אמרו: "ביקשנו שאנשים ייסעו ברכב פרטי, אך כמובן שאנו לא יכולים לענות על כל מקרה ומקרה, לפעמים צריך גם להתפשר".

 

בר סימן טוב סיכם את התדרוך: "אנחנו מתחילים עכשיו פרק חדש בהתמודדות עם התחלואה בישראל. אם הציבור יענה ויפעל בהתאם להנחיות שלנו אנו נדע להתמודד בצורה טובה מאוד עם אירועי התקופה הקרובה. זה תלוי דבר ראשון בהיענות הציבור ובכך שכל מי שצריך להיות בבידוד יהיה בבידוד. לא לזלזל, לא לחשוב שזו רק מחלה קלה, לא לחשוב שבאופן פלאי לא נדביק אף אחד. זה לא עובד ככה. צריך להקפיד על ההוראות הקפדה יתרה וכך נוכל לעבור בצורה המיטבית ביותר את הפרק החדש שאנחנו מתחילים היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
נוסעים איטלקים בשדה התעופה רמון
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים