שתף קטע נבחר

במרתון ובמחנה יהודה: המפלגות יוצאות לשטח

שלושה ימים נותרו עד ליום הבוחר ובמפלגות לא מתכוונים לבזבז את הסופ"ש האחרון של הבחירות. מהפעילות במרתון תל אביב, דרך סבבי ברים, גיוס מתנדבים, חלוקת נרות שבת ועד לביקור המסורתי בשווקים. כך המפלגות מנצלות את הרגעים האחרונים של הבחירות

שלטי חוצות של הליכוד וכחול לבן  (צילום: AFP)
שלטי חוצות של הליכוד וכחול לבן (צילום: AFP)

שלושה ימים בלבד נותרו עד ליום הבוחר, והרשימות השונות יצאו היום (ו') בכל הכוח אל רחובות הערים השונות במטרה לשכנע כמה שיותר אזרחים לתמוך בהן. מהפשיטה על הצמתים השונים ועד למפגשים השונים בשוק מחנה יהודה בירושלים. כך המפלגות מנצלות את סוף השבוע האחרון של הבחירות.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

כחול לבן במרתון תל אביב

בכחול לבן העלו הילוך בסוף השבוע הקרוב במטרה להמריץ את הבוחרים ולהגדיל את מעגלי התמיכה ברשימה. כל הח"כים של הסיעה יצאו הבוקר לפעילות שטח ברחבי ישראל, עבור מעיר לעיר, שוחחו עם אנשים והצטרפו לפרלמנטים עירוניים שונים.

 

פעילי המפלגה פשטו על יותר מ-100 צמתים, 50 גשרים ויותר מ-100 נקודות מפגש מרכזיות ברחבי הארץ ממותגים בסיסמת הבחירות "זה כחול לבן או ארדואן", ובעיקר עסקו בשכנוע מתלבטים. סיירת מיוחדת של הרשימה וצעירי כחול לבן ביצעו פעילות שטח במהלך מרתון תל אביב.

קמפיין בחירות 2020 פעילים כחול לבן בני גנץ תל אביב ()
יועז הנדל ופעילי כחול לבן במרתון תל אביב

קמפיין בחירות 2020 פעילים כחול לבן בני גנץ תל אביב ()
אשכנזי עם תומכי כחול לבן בתל אביב

כבר אתמול החלו סיורי השטח של המפלגה. יו"ר הרשימה בני גנץ סייר אמש עם פעילים בתל אביב, עבר בברים שונים ושוחח עם מצביעים ומתלבטים. "אנחנו ממשיכים לחתור קדימה להחלפת השלטון. לא משנה מה קורה אנחנו לא מורידים את העיניים שלנו מהדרך", אמר גנץ לפעילים.

 

גנץ ממשיך בבליץ ראיונות בתקשורת והוא צפוי להתראיין בכל ערוצי הטלוויזיה בישראל וגם בתחנות רדיו שונות. מחר בשעות הבוקר תתקיים פעילות עניפה של כחול לבן ב"דרום אדום" וחברי הכנסת של הרשימה ישתתפו בשבתות תרבות בכל רחבי הארץ. במצאי השבת ייערך כנס הבחירות המרכזי של כחול לבן בנמל תל אביב, שאליו צפויים להגיע מאות פעילים ובמהלכו ינאמו חברי הנהגת כחול לבן.

 

 

קמפיין בחירות 2020 פעילים כחול לבן בני גנץ תל אביב ()
גנץ אמש בתל אביב

 

הליכוד כבש את שוק מחנה יהודה

במפלגת הליכוד כבשו הבוקר את שוק מחנה יהודה בירושלים. בשעות הבוקר הגיעה למקום שרת התרבות והספורט מירי רגב, מלווה בעשרות תומכים. היא הצטלמה עם המוכרים והקונים ושוחחה עמם. מאוחר יותר, בסביבות 12:30 בצהריים הגיע לשוק ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהסתובב בין הדוכנים, התחבק עם הקונים ושוחח עם המוכרים במקום.

 

"אנחנו שני מנדטים מהניצחון, תצעו להצביע, תוציאו את החברים להצביע ליכוד ואנחנו מנצחים", אמר נתניהו לבאי השוק. "אם לא תוציאו להצביע נקבל בחירות רביעיות או ממשלת שמאל של גנץ ושל מרצ ופרץ. ממשלה שתהיה תלויה לחלוטין באחמד טיבי והרשימה המשותפת. אסור להמר על ביטחון ישראל, מצביעים ליכוד ואנחנו מנצחים. שמעתם מה שאמר יועצו הבכיר של גנץ, ישראל בכר, הוא נתן עדות מבפנים, הוא אמר שגנץ לא יתקוף באיראן, הוא מפחד, הוא סכנה לביטחון ישראל".

 
 
רה
נתניהו בשוק מחנה יהודה(צילום: רויטרס)

רה
(צילום: AP)

רה
 

הרשימה המשותפת: כנסים וחוגי בית ביישובים ערביים

את סוף השבוע האחרון מנצלת הרשימה המשותפת לעודד את הציבור הערבי לצאת ולהצביע. אירועים עממיים צפויים להתקיים במהלך הימים הקרובים ביישובים ערביים רבים, פעילי הרשימה ומועמדיה יגיעו אל האירועים ויקראו לציבור להגיע לקלפי יחד עם החברים והמשפחה.
 
"אנחנו ממשיכים במסע להעלאת שיעור המצביעים באמצעות כנסים, תהלוכות, ביקור במטות הרשימה ומעקב אחר ההכנות האחרונות", אמר ח"כ מנסור עבאס. "אנחנו נצא לרחובות ולשכונות ונדבר עם התושבים, גם עם אלו שלא הצביעו, ונסביר שההשתתפות בבחירות חשובה לכל החברה הערבית".
היבא יזבק בבסמת טבעון ()
ח"כ יזבק באירוע בחירות בבסמת טבעון

אחמד טיבי בחוג בית בזימר ()
אחמד טיבי בחוג בית בזמר

אום אל פחם ()
אירוע בחירות של הרשימה המשותפת באום אל-פחם
יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, אמר: "נקיים ביקורי שטח בטייבה, קלנסוואה וטירה, ביקורים בבתי קפה ונערוך גם חוג בית גדול בטייבה. נתניהו מפחד מהקולות של האזרחים הערבים ומהעלייה בכוח של המשותפת. אני אומר לאזרחים - תצאו להצביע, אבל בעיקר תשכנעו את מי שלא הצביע לצאת הפעם להצביע ולהשפיע".
 
גם הפעילים ממשיכים לפעול עד לרגע האחרון. חוסאם מחאמיד, תושב אום אל-פחם, סיפר: "ביומיים האחרונים אנחנו נישאר בכבישים ונדבר במיוחד עם האנשים שלא הצביעו, שיגיעו להצביע לרשימה המשותפת. יש לנו מאמצים אדירים ולא נרים את הידיים עד לרגע האחרון". 
 

ימינה: מגייסים מתנדבים וסבב ברים במחנה יהודה

קמפיין רשימת ימינה ממשיך עד הרגע האחרון עם הקו החיובי על כך שהניצחון נמצא בהישג יד. ליבת הקמפיין מתרכזת בפרויקט "ימינהמונים" שלטענת הרשימה ממשיך לתפוס תאוצה לקראת יום הבחירות וגייס עד כה יותר מ-6,000 מתנדבים.
 
יו"ר הרשימה נפתלי בנט ומועמדים נוספים יצאו אמש לסבב ברים בשוק מחנה יהודה, פגשו תומכים ושוחחו עם מתלבטים במטרה להגדיל את התמיכה ברשימה.
נבחרת ימינה ()
ראשי ימינה בישיבה הבוקר
נפתלי בנט וחברי רשימת ימינה בשוק מחנה יהודה (צילום: יואב דודקביץ)
בנט וחברי הרשימה מרימים כוסית במחנה יהודה(צילום: יואב דודקביץ)

נפתלי בנט וחברי רשימת ימינה בשוק מחנה יהודה (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)
 

העבודה-גשר-מרצ:תופסים צמתים, עולים לירושלים

מטה השטח של הרשימה פתח היום במה שהוגדר כמבצע הצמתים הגדול ביותר מאז בחירות 1999. בחמשת הימים הקרובים יתפסו פעילי המטות ותנועות הנוער כאלף צמתים וגשרים ברחבי הארץ במשמרות יום ולילה. בנוסף, מתכננת הרשימה לקיים מסיבות רחוב גדולות במרכזי ערים כדי להעלות את אחוז ההצבעה.
 
היום הגיע יו"ר הרשימה, ח"כ עמיר פרץ, אל מדרחוב בן יהודה בירושלים מלווה בעשרות פעילים ששרו ועודדו את הרשימה. במקביל, כ-200 בכירים ומפורסמים, בהם ראשי רשויות כמו ראש העיר תל אביב רון חולדאי וראש העיר גבעתיים רן קוניק, חתמו על עצומה שקוראת לאזרחי ישראל להצביע אמת בקלפי.
קמפיין בחירות 2020 העבודה גשר מרצ עמיר פרץ  ()
פרץ ופעילי העבודה-גשר-מרצ בירושלים

קמפיין בחירות 2020 העבודה גשר מרצ עמיר פרץ  ()
 

ישראל ביתנו: נוסעים בקווי השבת

פעילים רבים של מפלגת ישראל ביתנו יצאו הבוקר אל רחובות הערים, שוחחו עם תומכים ומתלבטים במטרה להגדיל את מעגלי התמיכה של המפלגה. בין היתר הגיעו הפעילים אל מרתון תל אביב ולערים נוספות ברחבי הארץ. בערב נמסר מהמפלגה כי בעקבות דבריו של משה גפני על חקיקת חוק האוסר על תחבורה ציבורית בשבת, נסעו חברי הכנסת אלי אבידר, יוליה מלינובסקי ואלכס קושניר בקווי השבת בגוש דן. לדברי מלינובסקי, "סמוטריץ', גפני ודרעי לא יעצרו אותנו בדרך לישראל ליברלית בעיקרון של חיה ותן לחיות".
ח
ח"כים של ישראל ביתנו בקווי השבת בגוש דן

קמפיין בחירות של ישראל ביתנו ()
פעילים של ישראל ביתנו בתל אביב

קמפיין בחירות של ישראל ביתנו ()
 

 

ש"ס: מחלקים נרות שבת

סוף השבוע האחרון של הבחירות במפלגת ש"ס החל אמש בכנסי בחירות גדולים בחולון, בטבריה ובצפת, ונמשך הבוקר בהעמדת כ-600 דוכני רחוב ברחבי הארץ שבהם חילקו פעילי השטח חומרי תעמולה ונרות שבת לעוברים ולשבים. רכבים עם מערכות כריזה נעו באזורים שנחשבים למעוזי המפלגה והשמיעו ג'ינגלים הקוראים להצביע עבורה. בנוסף, נשלחו הודעות קוליות ממוקדות לעשרות אלפי תומכים פוטנציאליים שבהן מפצירים רבנים בציבור לממש את זכותו בקלפי.
 
בשבת עצמה ימצאו עצמם המתפללים בבתי הכנסת קהל שבוי כאשר ש"ס תנצל את ההתכנסות לצרכי בחירות. "קבינט" המפלגה, הלא היא מועצת חכמי התורה, קיים שלשום ישיבה בביתו של המנהיג הרוחני שלה, הרב שלום כהן, יחד עם רבנים בכירים נוספים בציבור החרדי-ספרי ומשם יצאה הנחיה לרבני קהילות בכל הארץ להצטרף למאמץ. לשיטת מועצת החכמים, לא מדובר בפוליטיקה אלא בעניין דתי ולכן הציפייה מהרבנים היא להקדיש את דרשות השבת בבתי הכנסת למטרה זו ולהדגיש באוזני המתפללים את חשיבות ההצבעה לש"ס.
קמפיין בחירות 2020 ש
מחלקים נרות שבת וחומרי תעמולה
קמפיין בחירות 2020 ש

שלטי חוצות של ש
שלט חוצות של ש"ס(צילום: AFP)
במוצאי השבת ייערך בבית הכנסת "היזידים" בירושלים הכינוס שנועל את מערכת הבחירות. למעמד ולמקום יש ערך סנטימנטלי מבחינת תומכי המפלגה שכן בו מסר הרב עובדיה יוסף המנוח את שיעורו השבועי המפורסםבמשך עשרות שנים. כיום מתקיים בו השיעור של בנו, הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, וכמו בימי אביו - הדרשה מועברת בשידור חי למאות מוקדים וקהילות ברחבי הארץ. הרב יוסף, שמנוע מפעילות פוליטית, יפנה את הבמה לשעה קלה ובמקומו יתפסו אותה הרב שלום כהן ויו"ר המפלגה אריה דרעי שינצלו את הפלטפורמה לתעמולת בחירות לעיני רבבות הצופים.
 

יהדות התורה: פונים לציונות הדתית

ביהדות התורה פונים לקהלים חדשים כאילו אין בעיה ב"בייס" ומרכזים מאמץ בתוך הבייס כאילו אין שאיפה להגיע לקהלים חדשים. בבחירות האחרונות רשמה המפלגה החרדית-אשכנזית עלייה של כמעט 20 אלף קולות ביחס לבחירות אפריל 2019, אך בכל זאת ירדה במנדט אחד, וכעת מציבה לעצמה יעד גבוה יותר כדי להחזיר לידיה את המושב השמיני בכנסצ. עד לפתיחת הקלפיות מתכוונת יהדות התורה לירות לכל הכיוונים כדי לעמוד במשימה, כולל מטות ייעודיים לעדה הדרוזית, למגזר הערבי ולעולי ברית המועצות, אך את עיקר המאמץ היא משקיעה בקבוצות מתוך הציונות הדתית שאינן מוכנות להצביע ימינה או עוצמה יהודית וחיפשו בית פוליטי אחר.
בחירות 2020 יהדות התורה יעקב ליצמן תומכים דתיים לאומיים ציונות דתית ()
ליצמן ותומכים מהציונות הדתית
היו"ר, שר הבריאות יעקב ליצמן, נאלץ לבטל את הלו"ז הפוליטי שלו בסוף השבוע ולהקדיש את זמנו לענייני הקורונה, אבל במפלגה ממשיכים להיערך לבחירות והפעילות בשבת הקרובה מלמדת שהם תולים תקוות רבות באותן קהילות דתיות-לאומיות שהבטיחו את תמיכתן. רבנים נשלחו לנאום בבתי הכנסת שלהן ופעילים יחלקו למתפללים טפסי הצטרפות למאגר התומכים. פרטיהם יוזנו למערכת הממוחשבת שבאמצעותה עוקבת יהדות התורה אחרי המצביעים כדי לוודא שמימשו את זכותם ושלשלו ג' בקלפי.
 
"יש לנו שם וטלפון של כל אחד ואחד – ועכשיו גם מהציונות הדתית - כדי לעמוד איתו בקשר ביום הבחירות", הסביר בכיר במפלגה, "כל אחד מהם אומר לנו איפה הוא נמצא, איך אפשר להשיג איתו והאם יש לו איזושהי בעיה להגיע להצבעה. ברגע שאנחנו מוודאים שהוא בחר – השם שלו הופך אצלנו על המסך מאדום לירוק".
 

עוצמה יהודית: מסתערים על השטח

בעוצמה יהודית יתמקדו בסוף השבוע בהסתערות מסיבית על השטח. עשרות דוכנים יוקמו על ידי מאות פעילים ברחבי הארץ באזורים האסטרטגיים שבהם נוכחים מצביעי הימין. בין היתר בשוק מחנה יהודה, שוק הכרמל בתל אביב, השוק בראש העין ועוד. וכן באזורים מרכזיים ביהודה ושומרון, זאת במטרה לשכנע כמה שיותר מתלבטים ומצביעי ימין פוטנציאליים.
בחירות 2020 עוצמה יהודית איתמר בן גביר שוק מחנה יהודה ירושלים ()
בן גביר במחנה יהודה
בתדרוך לפעילי השטח הנחו מנהלי הקמפיין את הפעילים למקד את המסרים וההסברה בכך שהסיכויים להקמת ממשלת שמאל נמוכים מאוד וכי מדובר במסע הפחדה של הליכוד כדי לשתות את קולות הימין האידיאולוגי של עוצמה יהודית.
 
במוצאי השבת תערוך המפלגה את כנס הבחירות הגדול והמרכזי שלה בבת ים. בכנס צפויים להשתתף מאות תומכי המפלגה שיקבלו תדרוך לקראת היממה שנותרה ויירשמו לקראת הפעילות ביום הבחירות. בנוסף ישתתפו בכנס רבה של המפלגה הרב דב ליאור, ראשי עוצמה יהודית איתמר בן גביר, מיכאל בן ארי וברוך מרזל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מתכוננים לבחירות
צילום: AFP
מומלצים