שתף קטע נבחר

יממה לפני: נתניהו לצד "הרב שהקליט את היועץ"

היועץ ישראל בכר פוטר לאחר שהוקלט מכנה את יו"ר כחול לבן "סכנה לישראל". מקורביו אמרו שהרב גיא חבורה הוא שהקליט אותו בסתר, למטרות פוליטיות. שלשום נכח חבורה לצד נתניהו, בישיבת "תורה והוראה" בת"א. הליכוד: "עשרות רבנים נכחו בביקור"

ישיבת תורה והוראה תל אביב בנימין נתניהו הרב גיא חבורה ()
נתניהו לצד הרב גיא חבורה

ביום רביעי נתניהו והרב היו באותה ישיבה, ביום חמישי פורסמו ההקלטות שעוררו סערה - לאחר שלפי הטענות הודלפו על ידי אותו רב: בליכוד לא הכחישו כי בביקורו ביום רביעי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת "תורה והוראה" בתל אביב נכח גם הרב גיא חבורה, העומד בראשות ארגון "אורות של תקווה" למען ילדים חולי סרטן. ב-ynet פורסם לראשונה כי לפי מקורבי היועץ האסטרטגי ישראל בכר, הרב חבורה הוא שהקליט את בכר תוקף בחריפות את יו"ר כחול לבן בני גנץ. הבוקר פיטר גנץ את בכר.

 

בהקלטה נשמע בכר אומר כי גנץ הוא "סכנה לעם ישראל". לפי מקורבי היועץ בכר, חבורה הוליך אותו שולל ותכנן להפיל אותו למטרות פוליטיות. בבדיקה הפנימית בכחול לבן סיפר בכר כי היו לו שיחות אישיות עם הרב ושהוא הקליט אותו בסתר ללא ידיעתו. ההקלטה פורסמה אמש, יממה לאחר שחבורה היה בין הרבנים שהגיעו לישיבה בתל אביב, במהלך ביקורו של ראש הממשלה.

ישיבת תורה והוראה תל אביב בנימין נתניהו הרב גיא חבורה (באדיבות כיכר השבת)
נתניהו בישיבת "תורה והוראה"(באדיבות כיכר השבת)

אין זה הקשר היחיד המתועד בין נתניהו לרב. בהודעת לשכת ראש הממשלה מדצמבר האחרון נכתב כי ראש הממשלה ורעייתו נפגשו עם ילדה בת שבע המתמודדת עם מחלה נדירה, ואירחו אותה במעון ראש הממשלה בירושלים, לאחר שהתקבלה בלשכת ראש הממשלה פנייה מיוחדת מעמותת 'אורות של תקווה'". חבורה כאמור עומד בראש אותה עמותה.

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "מדובר בביקור פומבי שהיה מתועד מתחילתו ועד סופו בהשתתפות מאות תלמידים ועשרות רבנים, כחלק ממאמציו של ראש הממשלה נתניהו להוריד את אחוז ההצבעה של איתמר בן גביר. כל הספינים בנושא נועדו להסיט את תשומת הלב מדבריו החמורים של יועצו של גנץ, שחשף כי בני גנץ הוא סכנה לביטחון ישראל".

 

בהודעה מטעמו של גנץ נאמר כי הוא ערך בירור ראשוני ובדיקות נדרשות אודות הדברים שהושמעו בשמו של היועץ בכר: "מהבירור הראשוני עולה כי בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה - שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב. יחד עם זאת החליט גנץ לסיים לאלתר את עבודתו של בכר בקמפיין". גנץ הנחה גם את צוות הקמפיין להמשיך "בבירור יסודי של הדברים".

 

בהודעה נאמר כי גנץ שוחח גם עם ח"כ עומר ינקלביץ' מכחול לבן, שבהקלטה בכר ציטט אותה לכאורה. "היא אומרת שהוא טיפש והוא אפס מאופס, והיא אומרת שאסור שהוא יהיה ראש ממשלה", אמר בכר בהקלטה. לפי הודעת כחול לבן, ח"כ ינקלביץ' הדגישה בפני גנץ "כי מעולם לא אמרה דבר מהדברים שיוחסו לה. בעקבות זאת פירסמה ח"כ ינקלביץ' הבהרה חד משמעית מצידה בנושא".

 

"גם הבוקר חשוב לזכור - ביום שני, זה או כחול לבן או שלטון ארדואן", אמר גנץ בהתייחס לפרשה. בהמשך הגיב: "‏המאפיה כאן. הקלטות סתר, מעקבים וניסיונות חיסול פוליטיים. חייבים להתעורר כדי להציל את ישראל. ההקלטות בושלו באופן מכוון על ידי בעלי אינטרס שמטרתם אחת - להשאיר את נתניהו בשלטון לעוד שנים ארוכות".

 

בהקלטה נשמע שותפו לשיחה של בכר אומר לו: "הם הולכים להביא סכנה. כבד דיברתי איתך. סכנה גדולה מאוד, הם יגרמו לחוסר החלטה נכונה. השתדלות של בני אדם לתקוף בעולם את איראן - הם יעצרו את זה". בכר השיב "אני יודע". "ואז מה יכול לקרות אהוב שלי, אתה מבין?", שאל חברו של בכר, שהשיב: "סכנה לעם ישראל".

   

ראש הממשלה נתניהו שיתף את ההקלטות בעמוד הטוויטר שלו. הבוקר אמר: "אם ההקלטה של יועצו של גנץ מבושלת ושקרית (כדברי גנץ עכשיו), אז למה גנץ פיטר אותו? יועצו של גנץ פוטר בגלל שאמר את האמת שכולם יודעים: גנץ לא יכול להיות ראש ממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים