שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו פרסם רמיזות בוטות כלפי צעירה שהצטלמה עם גנץ - ומאיים בתביעה

בנו של ראש הממשלה שלח מכתב התראה לפני תביעה לקובי כשדי, אביה של דנה כשדי שתמונתה נחשפה על ידי נתניהו הבן בטוויטר תוך רמיזה על קשר רומנטי עם יו"ר כחול לבן. נתניהו הבן דורש ממנו להסיר פוסט שפרסם, שבו כינה אותו "אנס"

יאיר נתניהו בבית המשפט (צילום: יריב כץ)
פרסם פוסט עם רמיזות בוטות, ומאיים בתביעה. יאיר נתניהו, ארכיון(צילום: יריב כץ)

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלח אתמול (שישי) מכתב התראה לפני תביעה לקובי כשדי, אביה של דנה כשדי - פעילה למען זכויות בעלי חיים שתמונתה פורסמה ביום ראשון בחשבון הטוויטר של נתניהו הבן יחד עם הציוץ "מישהו יודע מי זאת?". כשדי העלתה לפייסבוק שלה בשבוע שעבר תמונת סלפי עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, והציוץ רמז לכאורה על קשר רומנטי בין השניים וגרם לגל שמועות ברשתות החברתיות.

 

אתמול, חמישה ימים אחרי, פרסמה כשדי פוסט בעמוד הפייסבוק שלה והגיבה לחרושת השמועות: "בימים האחרונים הרשת מחפשת את 'המסתורית' של בני גנץ. כי כך החליט יאיר נתניהו. כדי לשוות לסיפור הדמיוני הזה איזה ניחוח של אמת, החליט יאיר נתניהו למנות אותי לתפקיד. הוא לא שאל אותי. הוא לא התייעץ. הוא פשוט החליט שאני מתאימה לתפקיד. 'היא תהיה מוניקה לוינסקי', הוא החליט. הכל מותר. הכבוד שלי, גם הוא מותר. 'אני עכשיו אקח את הספין הזה', הוא אמר, 'ואתן לו פרצוף'. הפרצוף שלי".

 

"יאיר נתניהו צייץ לגבייך בטוויטר, ראית?", מספרת כשדי בפוסט על האופן שבו גילתה על הציוץ של נתניהו. "כך שאלה אותי ורד בתגובה לאחד מהפוסטים שלי. אני לא מכירה אותה באופן אישי, הייתי בטוחה שהיא טועה. למה שהוא יצייץ לגביי? 'לגביי מי?', שאלתי אותה. היא העלתה שם צילום מסך של הציוץ שלו. טוב, של אחד מהם. והנה, תמונות שלי בטוויטר של בנו של ראש הממשלה.

 

"כך, בציוץ הראשון, עשה יאיר צילום מסך של פרופיל הפייסבוק שלי, וכתב 'מישהו יודע מי זאת?'". המשיכה כשדי. "הוא סקרן, הוא פתאום רוצה לדעת מי אני. דווקא אני. הציוץ הזה לא כל כך מעניין כשהוא לא בא בצמוד לציוץ קודם שלו, על 'המאהבות של בני גנץ'. אבל הוא כן בא בצמוד לציוץ שלו על 'המאהבות של בני גנץ'. במקרה, כן? לא בכוונה. בציוץ השני, עוד תמונה שלי, הפעם אני מצולמת עם בני גנץ, ואליה מצורף הכיתוב: 'כל אחד וכוס התה שלו'. אבל רגע. יש עוד. על גבי התמונה עצמה, הוטבע הכיתוב 'הוא הכין לי כוס תה וזה הדליק אותי'.

דנה קסידי (מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו)
הציוץ של יאיר נתניהו(מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו)

"בחור חכם, יאיר נתניהו. הוא יודע את העבודה. הוא יודע שהוא לא צריך לעשות הרבה. הוא גם יודע שהתומכים שלו ושל אביו יודעים את העבודה", כותבת כשדי בפוסט. "הוא יכול להעלות פרסום אחד על 'המאהבות של בני גנץ', אחר כך הוא יעלה עוד פרסום, עם תמונה של בחורה אנונימית, זו אני הפעם, אבל זו יכולה הייתה להיות גם את, או הבת שלך, והוא לא יכתוב הרבה, הוא רק ישאל מי זאת, וזהו. התומכים, הם כבר יקחו את זה משם. כלבי השמירה, הם יסתערו. הם מכירים את העבודה. ואז, בסוף, כדי לעשות וידוא הריגה, הוא יעלה תמונה שלי עם בני גנץ. אם יש איזה אחד או שניים שלא הבינו מה הוא רוצה להגיד, הנה, עכשיו הם הבינו.

 

"יש לך, או היה לך, רומן עם בני גנץ?", מתארת כשדי את ההתמודדות הקשה עם השמועות על הרומן שנחתו עליה בהפתעה - ושאלות כלי התקשורת שפנו אליה בעניין. "עכשיו - הנה, אנחנו נותנים לך הזדמנות, תפריכי. למה? למה אני צריכה עכשיו לעמוד בעמדת התגוננות? זה לא באמת רלוונטי לאף אחד, כן? נטל ההוכחה אצלי עכשיו, הוא עבר אליי, ועכשיו אני צריכה להפריך ובהצלחה לי.

 

"הכול מותר, יאיר? הכול?", פונה כשדי לנתניהו הבן בפוסט. "תסתכל מה עשית. הפעם, במקרה, נפלת על מישהי שמסוגלת להתמודד עם זה. זה לא עניין אותך כשעשית את זה. לא ידעת אם אהיה מסוגלת להתמודד עם זה, ובכל זאת עשית את זה. עשית את זה כי הייתי רק פרצוף שיכול היה לשרת את המטרה שלך, רק פרצוף, פרצוף בלי אדם, תמונה, שאין לה אמא, ואין לה אבא. אתה תשָּׁכַח, יאיר נתניהו. עוד קצת. רק עוד קצת, ואף אחד לא יזכור אותך, את הדברים שעשית. ישראל תתפנה ללקק את הפצעים, ואף אחד לא יזכור. אבל אני כן".

 

קובי כשדי, אביה של דנה, הגיב גם הוא לציוץ של נתניהו הבן והעלה פוסט בפייסבוק שבו פנה אישית לראש הממשלה: "אני רוצה לפנות אליך מכאן, אישית, לא כאזרח הפונה לראש הממשלה, אני רוצה לפנות אליך כאבא לאבא. הבן שלך, יאיר, מר נתניהו, אנס את הבת שלי. לא. לא אונס כהגדרתו בחוק העונשין. לא כזה הנעשה בסתר. במחשכים. אלא אונס לאור יום, ברבים. בכיכר העיר. הבן שלך, מר נתניהו, לקח את הילדה שלי, ואנס את כבודה. תוך ניצול מעמדו כבנו של ראש הממשלה, וכחלק מקמפיין דוחה בשבילך, מר נתניהו, בשבילך ולמענך, הוא הפך את הבת שלי למוניקה לוינסקי הישראלית.

 

"יאיר, בנך, הפך את דנה, בתי, ל'מאהבת המסתורית' של יריבך, מר בני גנץ. ובניצוחו, מר נתניהו, ובהשראתו, הפך כבודה של בתי למרמס בראש חוצות של כל מצורע וזב חוטם", הוסיף כשדי בפוסט. "קח רגע ותסתכל שם בטוויטר. תסתכל מה כותבים עליה. קרא בעצמך. אם זה לא אונס קבוצתי לאור יום – לא ידעתי אונס מהו.

 

"אני מבקש ממך, כאבא לאבא", ביקש כשדי מראש הממשלה בפוסט, "תגיד רק: 'זה דוחה בעיניי, זה מגעיל, זה לא על דעתי', תגיד רק: 'כאבא לאבא – סליחה, לא ידעתי, לא התכוונתי'. ואני יודע, ואתה יודע שאין סיכוי בעולם שתעשה זאת. כי שתיקתך היא שתיקה שבהסכמה. לכן, בעיניי, אתה שותף לפשע. לא מרמה והפרת אמונים. אלא לאונס כבודה של הבת שלי ברבים לאור יום ובראש חוצות. אתה. אתה עצמך. תתבייש".

מכתב התביעה של יאיר נתניהו לקובי קסדי ()
מכתב התביעה של יאיר נתניהו לקובי כשדי

בעקבות הפוסט, כאמור, מאיים נתניהו הבן לתבוע את כשדי. כשדי פרסם פוסט נוסף בעקבות זאת, וכתב: "שלח אליי יאיר נתניהו שני עורכי דין, שניים, ואיים עליי שאם לא אסיר את הפרסום שכתבתי בפייסבוק, הוא יתבע אותי על מיליון שקל. השם המקובל לזה הוא 'תביעת השתקה'".

 

הוא הוסיף: "האיש הזה, עם לשונו המשתלחת, אשר הפך את הבת שלי למוניקה לוינסקי הישראלית, דורש ממני לשתוק. לבלוע את עלבונה ועלבוני – ולשתוק. הוא יכפיש, הוא יתגולל על מי שהוא רוצה כמה שהוא רוצה. אבל אנחנו צריכים לשתוק, לספוג ולשתוק. חדשות לא טובות יאיר, לא טובות. אני לא אשתוק. תתבע. יאיר. תתבע".


פורסם לראשונה 28/02/2020 23:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו
הציוץ של יאיר נתניהו
מתוך דף הטוויטר של יאיר נתניהו
מומלצים