שתף קטע נבחר

מינויה סוכל למועצה להשכלה גבוהה: "אמרו שרפי פרץ שוביניסט"

נשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר פרופ' רבקה כרמי תקפה במילים חריפות את שר החינוך על טרפוד מינויה לוועדה לתכנון ולתקצוב: "הבעיה העיקרית לדעתי זה שהוא קצת עלה נידף. הלחץ של 'אם תרצו' היה גדול מאוד"

פרופ' רבקה כרמי, שכיהנה כנשיאת אוניברסיטת בן גוריון, תקפה היום (שבת) בחריפות את שר החינוך רפי פרץ, שסיכל את מועמדותה לוועדת התכנון והתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה: "אנשים אמרו שהבנאדם הוא שוביניסט. אם הוא יכול למנוע מאישה להגיע לתפקיד בכיר, הוא יעשה זאת". היא דיברה בשבתרבות בבאר שבע.

 

 

"הבעיה העיקרית לדעתי זה שהוא קצת עלה נידף. הלחץ של 'אם תרצו' היה גדול מאוד. אנשים שסיפרו שאני טראבל מייקר. ואני יכולה להיות טראבל מייקר, כי אם אני חושבת שדברים לא נעשים - אני עומדת על דעתי". לדבריה, "יש מעורבות פוליטית באקדמיה. אני לא נבהלת מלומר שהמצב הוא לא טוב".

rivka carmi (דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
"המצב לא טוב". פרופ' רבקה כרמי נגד שר החינוך(דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון)
 

פרופ' כרמי סומנה כאחת המועמדות המובילות לחברות בוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה. ואולם, בחודש נובמבר נודע כי שר החינוך רפי פרץ, המשמש גם יו"ר מל"ג החליט שלא למנותה לתפקיד הנחשב. החלטתו של פרץ גררה ביקורת חריפה בטענה שההחלטה נובעת ממניעים פוליטיים, בין היתר על רקע גישתה כלפי תנועת 'אם תרצו' בזמן ששימשה נשיאת בן גוריון. פרופ' כרמי נהנתה מתמיכת ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה). יש לציין כי אין זו הסערה הראשונה שהתחוללה בות"ת לאחרונה. קודם לכן סירב פרץ להאריך את כהונתו של פרופ' יוסי שיין מאוניברסיטת תל אביב. גם במקרה זה נטען נגד פרץ כי המניע להחלטה הוא פוליטי.

 

פרץ טען בשעתו שאינו יכול לפרט מהן הסיבות לדחיית המינוי של כרמי "מטעמי צנעת הפרט".

 

פרופ' כרמי תיארה את השתלשלות סיכול מועמדותה לות"ת של המועצה להשכלה גבוהה, וטענה שמניעים זרים עמדו בבסיס ההחלטה: "קיבלתי תשובה מהיועץ המשפטי של משרד החינוך שאומרת שמותר לשר החינוך להחליט החלטות. הוא לא צריך להסביר ולהגיד. ולראיה, הוא מאוד מעריך את רבקה כרמי, ומינה אותה כחברה בוועדה לפרס ישראל לרפואה. נו... ביג דיל. הייתי חברת פרס לרפואה בעבר. עשיתי עבודה בנושא הזה. ממש בא לי לומר - קח את הכבוד הזה". 

 

בהתייחסות לבחירות הקרובות, הביעה פרופ' כרמי חשש מפני הטיית התוצאות בגלל הפצת פייק ניוז בעניין נגיף הקורונה. היא נתנה כדוגמה אפשרות שתופץ ידיעה כוזבת שלפיה התגלה חולה קורונה בקלפי ברמת השרון למשל, ואנשים לא יבואו להצביע.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון
פרופ' רבקה כרמי
דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון
מומלצים