שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

חולה הקורונה השביעי: "לא יכולתי לזכור כל מקום שבו הייתי"

רוני ברגיל שחשף שנדבק בקורונה אמר ל-ynet שחש שלא נותרה לו ברירה: "זה היה הדבר הנכון לעשות. הרגשתי שיש פה משהו לא פייר כלפי האנשים". על השהות בבידוד: "חושב על המשפחה ורואה טלוויזיה"

רוני ברגיל, תושב מגדל העמק שחשף בפייסבוק כי הוא חולה הקורונה השביעי בישראל, הסביר הערב (שבת) ל-ynet למה החליט להיחשף, ואמר כי הוא חש הקלה לאחר שנודע לו כי רעייתו ובנו לא נדבקו בנגיף. אף שלא נדבקו, הם יישארו בבידוד בית למשך 14 יום. "לא יכולתי לזכור כל מקום שבו הייתי. אנשים יוכלו לזהות אם נפגשו איתי", הוא אמר. 

 

רוני ברגיל ()
"החלטתי שאני חושף את עצמי, שאנשים יוכלו לדעת אם נפגשו איתי". ברגיל

"עכשיו אני מרגיש יותר טוב. זו הקלה גדולה. מבחינה פיזית אני מרגיש טוב יחסית, בעיקר יש לי שיעול קל, אבל זה שיעול שעוד היה לי לפני הטיול", הוא אמר.

 

ברגיל שב מטיול משפחתי בנאפולי בשבת שעברה. רק ביום חמישי הורה לו משרד הבריאות להיכנס לבידוד בביתו ואתמול לפנות בוקר אובחן כנשא הנגיף. כעת הוא מאושפז בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר.

 

"אני די משוכנע שההדבקה הייתה בשדה התעופה או במטוס בדרך חזרה, אני כמעט בטוח בזה, כי אף אחד לא חזר מנפולי עם הנגיף. אז קצת מוזר שזה בא משם", אמר ברגיל. "הביאו אותי לשיבא אתמול בלילה ואני פה בבידוד. בלי קשר עם החולים האחרים".

רוני ברגיל ()
"ההדבקה הייתה בשדה התעופה או במטוס". ברגיל
על השהות בבידוד הוא סיפר: "מה עושים? עושה הרבה חשבון נפש, חושב על המשפחה, חברים. רואה טלוויזיה, מדבר עם בני המשפחה. מתייחסים אלינו מצוין. יש פה צוות מקצועי, מאוד חם. אמנם אין מגע, הקשר הוא באמצעות טלוויזיה במעגל סגור ועזרים טכניים, היחס באמת מלבב. מתייחסים, שואלים, מתקשרים. כל מה שצריך".

 

על החלטתו להיחשף אמר ברגיל כי חש שלא נותרה לו ברירה. "זה היה הדבר הנכון לעשות. לא יכולתי לזכור, אחרי כל כך הרבה ימים מאז שחזרתי לארץ, והייתי מחוץ לבית, איפה כל המקומות שהייתי", הוא אמר.

 


רוני ברגיל  ()
יישאר בבידוד לפחות 14 יום. ברגיל

"כשנתתי את הפרטים איפה הייתי, פתאום קפץ לי עוד מקום, ועוד מקום. הרגשתי שיש פה משהו לא פייר, לא ישר, כלפי האנשים. אז החלטתי שאני חושף את עצמי בצורה הכי ברורה. שאנשים גם יוכלו לראות אותי ולדעת, ולזהות אם נפגשו איתי בסיטואציה כזו או אחרת", הוסיף ברגיל. "לא יכולתי לזכור כל מקום וכל רגע שהייתי בו. זו הייתה הדרך שלי לעזור".

 

לדבריו, הוא צפוי להישאר בבידוד בשיבא לפחות 14 יום. "ניתן למי שצריך לעשות את העבודה, לעשות אותה כמי שצריך. טוב שאני כאן".

 

קורונה בעולם - עדכונים אחרונים:

מקרה מוות ראשון בארה"ב: חולה קורונה מת במדינת וושינגטון

באיטליה עלה ל-29 מניין המתים. יותר מ-1,000 נדבקו

באיראן הודיעו הרשויות על תשעה מתים נוספים. בכך עלה מניין המתים ל-43. 593 בני אדם נדבקו

בצרפת נדבקו עד כה 73 בני אדם. הממשלה אוסרת על התקהלויות שיכללו יותר מ-5,000 איש

לבנון אישרה שלושה מקרים חדשים של הידבקות - ושבעה סך הכול במדינה

 

קורונה בישראל ()

בשעות הצהריים פרסם משרד הבריאות את המחקר האפידמיולוגי העדכני בעניינו של ברגיל, והמקומות שבהם שהה מאז חזרתו לארץ.

 

טיסת איזיג'ט 4849 U2 שנחתה בתאריך 22.2.2020 בשעה 18:00 בישראל.

1. בתאריך 25.2.20 בין השעות 10:00-9:00 היה ב"מקלות וניל" בעפולה

2. בתאריך 25.2.2020 - שופרסל אזור תעשייה מגדל העמק בין השעות 18:00-17:00

3. בתאריך 25.2.20 בין 20:00-18:00 היה בחדר כושר אתנה במגדל העמק

4. בתאריך 20 .27.2 בין 9:30-8:30 שהה בבנק דיסקונט, במגדל העמק

5. בתאריך 27.2.2020 בין השעות 15:30-14:00 היה במסעדת "אחוזה" בעפולה

 

על פי הנחיות משרד הבריאות, על כל מי שהיה בטיסה הנ"ל וכן בזמן ובמקומות שצוינו למשך 15 דקות או יותר, להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים