שתף קטע נבחר

נתן אשל מגיב לסערה: "אני סבא גאה לנכדים מרוקאים, דבריי הוצאו מהקשרם"

מקורבו של ראש הממשלה, שהוקלט מתאר כיצד "קמפיין השנאה" של הליכוד עובד אצל "הציבור הלא-אשכנזי", טען כי הוא "מתבייש בהתנהגות של השבט הלבן ופגיעתם במורשת הנפלאה של בני עדות המזרח". בתגובתו אשל לא התנצל ולא התייחס לשרה מירי רגב שאותה כינה "בהמה"

לא מתנצל, וטוען כי דבריו הוצאו מהקשרם: יום לאחר פרסום ההקלטה שבה נשמע מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתאר כיצד "קמפיין השנאה" של הליכוד עובד אצל "הציבור הלא-אשכנזי", פרסם הבוקר (יום א') נתן אשל הודעת הבהרה. "אני סבא גאה לנכדים מרוקאים", ציין אשל בדבריו. 

 

בחירות 2020: כל העדכונים במתחם הבחירות של ynet

 

אשל הוסיף כי "אני מתבייש בהתנהגות של שנים רבות של השבט הלבן ופגיעתם במורשת הנפלאה של בני עדות המזרח. בני עדות המזרח צודקים בכעסם והראשון לזהות זאת ולהודות בטעות היה מנחם בגין. הוצאו קטעים ומילים מהקשרם רק כדי לפגוע בליכוד". עם זאת, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו לא התייחס בתגובתו לשרת התרבות והספורט מירי רגב, שאותה כינה בהקלטה "בהמה".

נתן אשל בנימין נתניהו אבנר נתניהו (צילום: טל שחר)
נתן אשל וראש הממשלה נתניהו(צילום: טל שחר)

ההקלטה שבה נשמע אשל היא מתוך שיחה שקיים לפני בחירות ספטמבר 2019 עם "גורם מקצועי שאותו ביקש לשכור כיועץ פוליטי ומשפטי" לראש הממשלה. אשל דיבר על קמפיין הליכוד: "הציבור הזה - אני קורא לו אפילו הלא-אשכנזי הזה, כן - מה מחמם אותו? הרי הוא אומר: מה? הם? נראה להם. למה הם שונאים את התקשורת? למה הם צעקו 'הוא הא מה קרה נוני אכל אותה' אחרי הבחירות? הם שונאים הכול. הצלחנו להטריף את ה... השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו. אנחנו צריכים ללכת על הכאסח הזה".

 

אשל התייחס כאמור בשיחה לשרה רגב ולהשפעה שלה על הקמפיין: "מירי רגב עושה עבודה מצוינת. זאת אומרת, זה שהיא בהמה בכלל, עזוב. אבל היא עושה עבודה מצוינת. היא מלהיבה את הקהל, וזה מצליח. זה כמו ההוא בכדורגל שעומד ועושה לקהל ככה עם הידיים. זה מה שהיא עושה. וזה מצליח".

מירי רגב (צילום: אבי מועלם)
השרה רגב. כונתה על ידי אשל "בהמה"(צילום: אבי מועלם)

ראש הממשלה נתניהו מסר אמש כי מקורבו התנצל על דבריו, אולם ההודעה שפרסם הבוקר אשל לא כוללת התנצלות. "התקשרתי והבהרתי לנתן אשל שדבריו אינם ראויים ואינם מקובלים עליי", ציין נתניהו. "הוא התנצל על דבריו מיד, גם בפני השרה מירי רגב. הליכוד הוא הבית של כל חלקי החברה הישראלית וכזה יישאר תמיד".

 

בליכוד אמרו אמש בתגובה כי "אי אפשר להשוות את הקלטת דעותיו הפרטיות השגויות של נתן אשל שלא נושא שום תפקיד בקמפיין הליכוד, לבין עדותו המטלטלת של יועץ הבחירות הבכיר של גנץ, ישראל בכר, שאומר כי גנץ מסוכן לישראל ולא ראוי להיות ראש ממשלה".

 

בסביבתו של אשל אמרו אמש כי "השיחה שהוקלטה נערכה עם יועץ התקשורת של בני גנץ, רונן צור". ‏צור מסר בתגובה: "שנתן אשל יבדוק אם החוקרים הפרטיים ששלח אליי אחראים לקלטות".

 

יו"ר כחול לבן גנץ אמר בתגובה לפרסום ההקלטה של אשל: "זו הרוח של נתניהו שמרעיל את ישראל. בעוד יומיים זה ייגמר. ‏יש בנו אהבה למדינה - והיא תנצח".

 

ח"כ גבי אשכנזי, מספר 4 בכחול לבן, אמר: "שמעתי את האדם הקרוב ביותר לנתניהו אומר שעל המזרחים עובדת רק שנאה! אני מזרחי, ואני עומד פה בשם התקווה, אהבת ישראל, החברות, הרעות. אנחנו בכחול לבן לא ניתן לשנאה לנצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן
רה"מ נתניהו ומקורבו נתן אשל
צילום: אוהד צויגנברג, גיל יוחנן
מומלצים