שתף קטע נבחר

ארדן: "דברי אשל דוחים. הסתה? גנץ קורא לנתניהו ארדואן"

השר לביטחון פנים טען באולפן ynet כי מקורבו של רה"מ אינו מייצג את הליכוד: "דבריו חמורים ומקוממים". ארדן תקף באולפן ynet: "אנחנו קוראים להסתה? גנץ קורא לנתניהו דוצ'ה וארדואן". על האפשרות לממשלת אחדות: "לא ויתרנו, אם גנץ יסכים לכהן תחת נתניהו זה עדיף על בחירות רביעיות"

 

 

 

השר לביטחון פנים גלעד ארדן (ליכוד) התייחס הבוקר (ראשון) באולפן ynet להקלטות מקורבו של ראש הממשלה נתן אשל שאמר בין היתר כי "השנאה מאחדת את מחנה הימין", וטען כי אשל אינו מייצג את הליכוד.

 

-יכול להיות שההתבטאויות של נתן אשל משנות את המומנטום?

"ממש לא, אני חושב שנתן אשל אמר דברים מאוד חמורים אפילו דוחים ולכן רה"מ לא הסתפק בלגנות אותם אלא גם התקשר אליו והבהיר את עמדתו".

 

-נתניהו לא מתכחש לעובדה שהוא מייעץ לו, שהוא קרוב אליו בקמפיין הזה

"דווקא אני שמעתי אותו מבהיר אחרת, נתן אשל הוא לא חבר ליכוד, אין לו שום תפקיד בקמפיין הליכוד".

 

גלעד ארדן (צילום: אבי מועלם)
גלעד ארדן באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

בחירות 2020 - כל העדכונים במתחם הבחירות של ynet

 

-זו היתממות, מדובר באדם הכי קרוב לראש הממשלה

"זאת דעתך, אני לא יודע את זה, אני יודע שהוא לא איש ליכוד, אנחנו כולנו אומרים שהדברים שלו דוחים ומקוממים וזה שונה מאוד מזה שהיועץ הקרוב של בני גנץ שנשכר לקמפיין אומר את דעתו המקצועית על בני גנץ כמועמד".

 

-יכול שזה מה שנאמר בחדרי חדרים ובכחול לבן הצליחו לשכנע את הקהל

"זה לא נכון. הרי כולם יודעים שכחול לבן היא זו שמייצגת אולי את השכבות השבעות יותר שממוקמות באזורים המסודרים יותר, מפלגת הליכוד היא מפלגת העם, השורשים שלנו הם בפריפריה, אפשר לראות בכנסים".

 

-הטענות כלפיכם הם על קמפיינים של שנאה, פילוג והסתה

"הסתה ושנאה? בני גנץ קרא אתמול לרה"מ בראיונות שלו דוצ'ה ובשלטים ארדואן. אלה מנהיגים אנטישמים שמבצעים רצח בעמם ואולי תבקש ממנו להתנצל או מיאיר לפיד ביום שישי קרא לנו חארות ומגעילים".

 

-להגיד שבני גנץ לא כשיר ומגמגם זה עדיף?

"אף אחד לא טוען בקמפיין שלנו שבגלל שבני גנץ מתבלבל בלשונו הוא לא כשיר להיות ראש ממשלה. זאת הבעיה הכי קטנה, הבעיה שלו זה עמדות השמאל שלו, זה שאין לו דרך להקים ממשלה בישראל אלא אם הוא יתבסס על המפלגות הערביות, טיבי ועודה וההימנעות שלהם וזה יפגע בכל היכולת שלו להיות ראש ממשלה".

 

-ויתרתם על ממשלת אחדות?

"לא, לא ויתרנו עליה ואם בני גנץ יסכים לכהן תחת רה"מ, זה ודאי עדיף על אופציה של בחירות רביעיות, אבל בני גנץ וחבריו שקוראים לנו בכינויי גנאי מעל לכל במה, הם החליטו להחרים את ראש הממשלה למרות שהנשיא הציע זאת. הנה עכשיו גם בהם דבק רבב כי יש חקירה פלילית של המימד החמישי".

 

-אתה משווה כתב אישום וחקירה?

"בחוק כתוב שרק בית המשפט קובע שמישהו לא יכול לכהן כראש ממשלה. עד אז יש לאדם חזקת חפות, לבני גנץ יש את חזקת החפות ולרה"מ יש. אם לרה"מ אין אז גם לבני גנץ אין".

 

 

-אומרים שההתנהלות שלך בפרשת המימד החמישי חמורה מאוד

"זה נאמר ממניעים פוליטיים. כשיוצא דוח מבקר מדינה כל כך חריף נגד הרכש המשטרתי, ואני מנסה לקיים דיונים איך לתקן ליקויים ואומרים לי לא נעביר לך מסמכים כי אולי הם יהפכו למסמכי חקירה אז אני פונה פעם אחר פעם ליועץ המשפטי לממשלה והקש שיחליט: או שאין חקירה אז שיתנו לנו לראות את המסמכים לתקן את הרכש במשטרה, או שתחליט שיש חקירה. אנחנו נמצאים כבר שנה במערכת בחירות, מתי שלא הייתה מתקבלת ההחלטה הזאת היה אפשר לטעון שלוח הזמנים הוא פוליטי. זה לא פוליטי, זה מקצועי".

 

על הטענות כי יועצו של גנץ ישראל בכר, שאמר כי "גנץ חושש לתקוף באיראן" הוקלט במהלך שיחה עם רב שעמו בא להתייעץ אמר ארדן: "אני לא יודע מה הדרך שבה ההקלטה הזו הגיעה לתקשורת. העניין המהותי זה מה אמר ישראל בכר".

 

-אתה יושב בקבינט כבר כמה שנים, רה"מ הוא רה"מ 11 שנים, לא תקפתם באיראן.

"ישראל תוקפת כמעט כל שבוע כוחות איראניים בסוריה, ורה"מ היה אחראי על פעולת המוסד בתוך איראן, וגם אני אגיד לך שזה לא האינטרס של מדינת ישראל להוביל מתקפה צבאית באיראן".

 

-אוקיי, אז מה אתם רוצים מבני גנץ?

"אני לא יודע אם יש על זה צנזורה או לא, אבל היה בזמנו רצון של רה"מ יחד עם אהוד ברק בנושא הזה. מה היה בחדרי חדרים, אני לא חושב שתפקידי לפרט כאן, אבל אני יכול להגיד על בני גנץ כיוון שראיתי אותו בקבינט, הוא לא אדם שידחוף. אבל זו לא הבעיה המרכזית, הבעיה המרכזית היא שעל כל פעולה שהוא ירצה לעשות, בין אם זה לתקוף בעזה לא באיראן הוא יהיה תלוי באחמד טיבי ועיימן עודה. זו הבעיה המרכזית של כחול לבן ובני גנץ, וזה לא בממד האישי, זה בממד התלות הפוליטית שלהם ולכן אנחנו רוצים לראות ממשלת ימין בראשות הליכוד".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ארדן באולפן ynet
צילום: אבי מועלם
מומלצים