שתף קטע נבחר

טיבי: "וירוס הגזענות וההסתה נמצא בבלפור"

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת אמר באולפן ynet כי אם יצליחו להגדיל את אחוזי ההצבעה במגזר מ-59% ל-65% זה יהיה הישג"

 

 

 

 

 

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר הבוקר (יום א') באולפן ynet כי פרישה של עוצמה יהודית ואיתמר בן גביר רק תדרבן את הציבור הערבי לצאת ולהצביע כדי למנוע ניצחון אפשרי של נתניהו. "אם נצליח להגדיל את אחוזי ההצבעה במגזר מ-59% ל-65% זה יהיה הישג", הוסיף טיבי.

 

הוא תקף את נתניהו: "אני יכול לדבר על שני סוגים של וירוסים. אחד זה וירוס הגזענות וההסתה – יש אחד בבלפור, והשני זה וירוס הקורונה".

 

-קראת לראש הממשלה וירוס?

"אמרתי שהוא משתמש בווירוס ההסתה שנמצא בבלפור".

 

אחמד טיבי  (צילום: אבי מועלם)
אחמד טיבי באולפן ynet(צילום: אבי מועלם)

טיבי התייחס למותה של סרין עבד אלחפיד ג'בארה, אם לחמישה ילדים בת 36 מטייבה, שנורתה למוות הלילה בעיר ואמר: "אנחנו רוצים שהרשימה המשותפת תשפיע יותר בנושאים שחשובים לנו – החלטת ממשלה לטיפול ומאבק בפשיעה - רק היום בבוקר התבשרנו בשורה רעה על אישה שנרצחה בעיר שלי בטייבה. דבר נורא ואיום. המשטרה צריכה לעשות יותר, גם לאסוף נשק, גם למנוע רציחות".

 

-הציבור הערבי רוצה להיות חלק מהקואליציה? יכול להיות שזה מה שאתם צריכים לעשות?

"אנחנו נעשה הכל כדי שתהיה לנו השפעה. אבל הכל לא כולל חברות בקואליציה או בממשלה".

 

-אבל תמיכה? אי תמיכה? הימנעות? היעדרות?

"הרשימה המשותפת תכריע באופן דמוקרטי לאחר הבחירות על פי התוצאות מה טוב לציבור שלנו".

 

-ואם נתניהו יבוא ויציע יותר תקציבים, פעילות משטרתית יותר רחבה, מה אז?

"התשובה תהיה 'לא תודה'. מדובר במנהיג ובפוליטיקאי שהסית נגדנו הכי הרבה. הוא מעכיר את האווירה אפילו בתוך היהודים עצמם. יש להביא שינוי לארץ הזאת ולמדינה הזאת על ידי הסרתו של נתניהו. אם נקבל 16-15 מנדטים בנימין נתניהו לא יוכל להיות ראש ממשלה, אין לו בלוק של 61".

 

הוא רמז לגבי כחול לבן: "מי שדיבר על רוב יהוד  אמר דבר בעל קונוטציה גזענית והוא עלול לפגוש את עצמו עם ממליצים יהודים בלבד בפני הנשיא".

 

-ישב פה איימן עודה ואמר 'אם גנץ יזגזג שוב אין לנו בעיה אחרי זה לתמוך בו'.

"אנחנו לא בונים על שום זיגזג של אף אחד, עמדות הרשימה המשותפת הן עמדות ברורות, כל אחד ועמדותיו הפוליטיות. כאשר הרשימה המשותפת תשב להכריע באופן דמוקרטי, כל העמדות יילקחו בחשבון".

 

-יכול להיות שהבנתם שהנרטיב הקיצוני שלכם נגד חיילי צה"ל רק גרם לכם נזק, וככל שאתם מדברים יותר פנימה זה הפך אתכם יותר פופולריים?

נמשיך להציף את הבעיות האזרחיות-חברתיות, נמשיך לדבר בעד סיום הכיבוש ובעד שתי מדינות. הרשימה המשותפת, גם אם תישאר הרשימה היחידה שתדבר נגד הכיבוש תעשה את זה בזקיפות קומה. חשוב שהקול הזה יהיה נציג השמאל".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
אחמד טיבי
צילום: אבי מועלם
מומלצים