שתף קטע נבחר

מנהיג הכנסייה ירד על הברכיים: "סליחה שהדבקנו בקורונה"

בדרום קוריאה זועמים על לי מאן-הי, בן 88 שטוען שהוא המשיח. הכנסייה שלו קשורה לרוב מקרי ההידבקות במדינה. סיאול רוצה להעמיד אותו לדין על רצח בגלל שלא שיתף פעולה עם הניסיון לעצור את התפשטות הנגיף

מנהיג הכנסייה הדרום קוריאנית, שעומדת במוקד התפרצות נגיף הקורונה במדינה, התנצל היום (ב') על הפצת הנגיף. לי מאן-הי, ראש כנסיית שינצ'ואנג'י, אמר בקול רועד: "בשם החברים שלנו הייתי רוצה להביע את התנצלותי הכנה בפני העם". במסיבת עיתונאים מנהיג הכנסייה ירד פעמיים על הברכיים לאות התנצלות.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

"למרות שזה לא היה מכוון הרבה אנשים נדבקו", אמר לי מאן-הי. "השקענו את מרב המאמצים שלנו אבל לא הצלחנו למנוע את זה לגמרי. אני מבקש סליחה מהעם. אני אסיר תודה לממשלה על המאמצים שלה, והייתי רוצה לבקש סליחה גם ממנה".

נגיף קורונה דרום קוריאה מנהיג כנסייה מתנצל שהפיץ את הנגיף (צילום: AFP)
לי מאן-הי. "מבקש סליחה מהעם ומהממשלה"(צילום: AFP)

נגיף קורונה דרום קוריאה מנהיג כנסייה מתנצל שהפיץ את הנגיף (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

השלטון המקומי בסיאול דורש להעמיד לדין את לי מאן-הי, עם עוד 11 בכירים בכנסייה, על שלל אישומים – כולל רצח. בסיאול טוענים שאנשי הכנסייה לא שיתפו פעולה עם הרשויות בניסיונות לעצור את התפשטות הנגיף. בסיאול אמרו שלי ייחקר. התובעים טוענים שהוא לא מסר את שמותיהם של חלק מאנשי הכנסייה, בזמן שהרשויות ניסו לאתר נדבקים פוטנציאליים.

 

בניגוד לטענות התעקש לי שהוא ואנשי הכנסייה "משתפים פעולה עם הממשלה באופן אקטיבי". במהלך ההצהרה לתקשורת הוא מחה דמעות מעיניו, כשברקע נשמעו קריאות של דרום קוריאנים שזועמים עליו ועל אנשי הכנסייה.

נגיף קורונה דרום קוריאה מנהיג כנסייה מתנצל שהפיץ את הנגיף (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

נגיף קורונה דרום קוריאה מנהיג כנסייה מתנצל שהפיץ את הנגיף (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

"בכנסיות מנהיג הכנסייה הוא כמו הורה וחברי הכנסייה הם הילדים. איזה הורה יעמוד מנגד כשיש מחלה מסוכנת שעלולה גם לגרום למוות? הוא לא ינסה לתקן את זה?", שאל לי. מנהיג הכנסייה הוסיף שבבדיקות נשללה אפשרות שהוא נדבק בנגיף הקורונה, וכינה את הנגיף "אסון גדול".

 

רוב מקרי ההידבקות בדרום קוריאה קשורים לחברי הזרם הדתי שהקים לי מאן-הי ב-1984. מדובר בכנסייה שנוצרים רבים בדרום קוריאה רואים בה כת. לי הכריז על עצמו כמשיח. חברי הכנסייה מאמינים שהוא ממשיכו של ישו, וייקח ביום הדין 144 אלף מאמינים ביחד איתו לגן עדן. ב"גרדיאן" נכתב כי "מכיוון שיש יותר חברי כנסייה ממקומות בגן עדן, הם לכאורה נלחמים על מקומות פנויים ומנסים להמיר חברי דת אחרים".

צוותי חיטוי בעיר דגו ב דרום קוריאה ליד מרכז כנסיית שינצ'אונג'י חשש מ נגיף וירוס קורונה  (צילום: AFP)
צוותי חיטוי בעיר דגו, ליד כנסיית שינצ'אונג'י(צילום: AFP)

צוותי חיטוי בעיר דגו ב דרום קוריאה ליד מרכז כנסיית שינצ'אונג'י חשש מ נגיף וירוס קורונה  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

550 (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

לפי החשד חברי הכנסייה הדביקו אחד את השני בעיר דגו שבדרום קוריאה. זוהי העיר הרביעית בגודלה במדינה, עם 2.5 מיליון תושבים. משם התפשט הנגיף לאזורים אחרים. הרשויות חושדות כי כמה מחברי הכנסייה חזרו בחודש ינואר מביקור בעיר ווהאן בסין – שם התפרץ לראשונה הנגיף.

 

ההערכות הן שאישה בת 61 – שלא נסעה לחו"ל – הייתה מבין הראשונים שנדבקו והפיצו את הנגיף בטקסים של הכנסייה. היא חשבה שסבלה רק מהצטננות, והגיעה בכל זאת לארבעה טקסים לפחות. הרשויות בדרום קוריאה ערכו בדיקות ליותר מ-260 אלף תושבים שבאו במגע עם אנשי הכנסייה.

 

הבוקר דיווחה דרום קוריאה על 123 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. 4,335 נדבקו עד כה ו-21 מתו במדינה מהנגיף. בעקבות התפשטות הקורונה תדחה דרום קוריאה החזרה ללימודים בשבועיים, והם ייפתחו רק ב-23 במרץ. שרת החינוך של דרום קוריאה, יו און-היי, אמרה כי "שבועיים הכרחיים להקלה בהתפשטות הנגיף". היא הוסיפה שכדי להשלים פערים משרד החינוך יספק לתלמידים חוברות לימוד דיגיטליות ויעביר שיעורים באינטרנט.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מנהיג הכנסייה ירד על הברכיים: "סליחה שהדבקנו בקורונה"
צילום: AFP
מומלצים