שתף קטע נבחר

המדגמים: 59 מנדטים לגוש הימין, יתרון גדול לליכוד

נתניהו קרוב להקמת קואליציה, אך על פי עדכוני מדגמי הטלוויזיה גוש הימין ירד במנדט לעומת המדגמים הראשוניים, ל-59. יתרון של לפחות 3 מנדטים לליכוד על כחול לבן. נתניהו שוחח עם כל ראשי גוש הימין: "סיכמו על הקמת ממשלה בהקדם"

 

 

יתרון גדול לליכוד - אבל לפחות לפי עדכוני המדגמים אין לגוש הימין 61 מנדטים: ראש הממשלה בנימין נתניהו הוביל את הליכוד לניצחון גדול על כחול לבן, אבל לפחות לפי עדכוני המדגמים עדיין אין לו קואליציה. על פי המדגמים מקבל גוש הימין 59 מנדטים, לעומת 54 עד 55 מנדטים שמקבל גוש המרכז-שמאל. יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מקבל במדגמים 6 עד 8 מנדטים. ynet העביר משדר מיוחד לאורך כל ליל הבחירות הדרמטי.

 

בכל המדגמים הוענקו תחילה 60 מנדטים לגוש הימין, אך כולם עדכנו זאת ל-59 במהלך הלילה. ברשת כחול לבן עלתה לפי המדגם ל-34 מנדטים על חשבון ישראל ביתנו שירדה לשישה מנדטים. במקביל יהדות התורה ירדה במנדט אחד לשבעה והעבודה עלתה באחד, לשבעה. גם קשת עדכנה את המדגם, וגם שם גוש הימין ירד ל-59 מנדטים לעומת ל-54 לגוש היריב. כחול לבן אמנם ירדה במנדט, אבל הרשימה המשותפת התחזקה ל-15 מנדטים ובמקביל ימינה ירדה במנדט וישראל ביתנו עלתה במנדט. לפי העדכון הלילי בכאן, ישראל ביתנו עלתה במנדט לשבעה וימינה ירדה באחד לשישה.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

 


 

 
 

בנימין נתניהו שרה פרסום תוצאות מדגם מדגמים בחירות 2020 ניצחון ליכוד הליכוד  ()
תמונת הניצחון: רה"מ נתניהו עם בני משפחתו ויועציו

ביבי ושרה לאחר תוצאות המדגמים ()
בני הזוג נתניהו לאחר פרסום המדגמים

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
שמחה במטה הליכוד בעקבות פרסום המדגמים(צילום: טל שחר)

אמיר אוחנה (צילום: גדי קבלו )
שר המשפטים אמיר אוחנה במטה הליכוד(צילום: גדי קבלו )

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: AP)
(צילום: AP)

הליכוד  (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

חגיגות הליכוד  (צילום:  AFP)
(צילום: AFP)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

הליכוד  (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הליכוד  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הליכוד  (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

 

הציוץ של בנימין נתניהו לאחר תוצאות המדגמים ()
"תודה". הציוץ של נתניהו אחרי פרסום המדגמים

 

 

שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים (צילום: דנה קופל)
שמחה גם אצל תומכי ימינה(צילום: דנה קופל)

שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים (צילום: דנה קופל)
שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים(צילום: דנה קופל)

אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים (צילום: אחיה ראב
האכזבה במטה כחול לבן(צילום: אחיה ראב"ד)

אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים (צילום: אחיה ראב
(צילום: אחיה ראב"ד)

אכזבה אצל תומכי כחול לבן לאחר פרסום המדגמים (צילום: קובי ריכטר, TPS)
(צילום: קובי ריכטר, TPS)

מטה הבחירות של העבודה גשר מרצ (צילום: יאיר שגיא )
שממה במטה הבחירות של העבודה-גשר-מרצ(צילום: יאיר שגיא )

מטה הבחירות של העבודה גשר מרצ (צילום: יאיר שגיא )
מטה הבחירות של העבודה גשר מרצ(צילום: יאיר שגיא )

ראש הממשלה נתניהו צייץ בעקבות פרסום המדגמים שחוזים למפלגתו בין 36 ל-37 מנדטים את המילה "תודה" לצד לב אדום ואף פרסם "תמונת ניצחון" עם בני משפחתו ויועציו הקרובים. מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי וסיכם עמם להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם".

 

נתניהו צפה במדגמים בחיק משפחתו המצומצמת בלבד. עם פרסום המדגמים פרצו יועציו לחדרו בשירה "שבחי ירושלים". נתניהו ימתין במעונו ברחוב בלפור בירושלים עד לקבלת אינדיקציות לתוצאות האמת ויגיע בהמשך הלילה למטה הליכוד בתל אביב.

 

 

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, בירך את ראש הממשלה ואמר לו כי הוא "מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה שתפעל למען עם ישראל". דרעי אמר: "תודה רבה מכל הלב לכל מאות אלפי מצביעי ומצביעות ש"ס שהביעו היום פעם נוספת אמון בתנועת ש"ס. אני מתחייב שנציגי ש"ס ימשיכו לעבוד בשביל עם ישראל באמונה שלמה. אני אוהב את כולכם".

 

יו"ר ימינה השר נפתלי בנט, שאף הוא שוחח עם נתניהו, אמר: "הימין ניצח, אנחנו נדאג שגם דרך הימין תנצח. כפי שהבטחנו לפני הבחירות, נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצורך הקמת ממשלת ימין לאומית. סיעת ימינה תישאר מאוחדת, וכבר מחר נקיים ישיבת סיעה ראשונה".

 

בנט הוסיף: "אנו מחויבים לבלוק הימין בראשות נתניהו כדי להקים ממשלה שבה נמשיך לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, נמשיך להעניק גיבוי לחיילי צה"ל ונשמור על ארץ ישראל ועל ערכי הימין".

 

שלח: "כישלון של כחול לבן" 

מנגד, בכיר כחול לבן ח"כ עפר שלח אמר בעקבות תוצאות המדגמים שחוזים למפלגה בין 32 ל-33 מנדטים: "צריך להגיד את האמת. כישלון של כחול לבן". יו"ר המפלגה בני גנץ אמר: "‏תודה לאלפי הפעילים וללמעלה ממיליון המצביעים שבחרו כחול לבן. אמשיך להיאבק על הדרך למענכם".

 

יו"ר גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס אמרה: "ראיתי אתכם היום - הולכים עד הסוף עם האמת שלכם. ‏הוכחתם שאכפת לכם, שאתם מוכנים לפעול לטובת הנושאים שחשובים לכם. לנו. כחברה חזקה שכמהה לשינוי אמיתי.

"תודה שבחרתם בנו. תודה שאתם בוטחים בי שאייצג אתכם נאמנה. ‏כולי תקווה שנקום מחר לעידן חדש של עשייה, בזכותכם".

 

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אמר ברקע המדגמים שצופים למפלגתו בין 14 ל-15 מנדטים: "יום שחור היה לנו. כישלון גדול של כחול לבן והיא צריכה להבין שהדיבורים הגזעניים כלפי הציבור הערבי זאת לא הדרך הנכונה אלא להפך. נעשה כל מאמץ כדי לבלום את הרכבת הממשלה עם נתניהו, אף אחד לא יתקרב אליו.

 

ח"כ טיבי מסר: "אנחנו עבדנו קשה יום ולילה והגענו לכל מקום ותודה לכל מי שתמך בנו, אנו גאים בהם. נמשיך לתמוך גם בחברה הערבית וניאבק למענה".

אביגדור ליברמן (צילום: עמית שאבי )
יו"ר ישראל ביתנו ליברמן(צילום: עמית שאבי )

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר: "המדגמים שונים ולא תהיה ברירה אלא לחכות לתוצאות האמת, ורק אחר כך לעשות הערכת מצב. כשאחד הגושים כל כך קרוב ל-61, צריך לחכות על מנת להסיק תוצאות סופיות".

 

לדבריו, "אנחנו מפלגה עם משנה סדורה, עם עקרונות, אנחנו לא מתכוונים לזוז מילימטר מכל מה שהבטחנו לבוחרים שלנו. מבחינת העמדה העקרונית הבסיסית שלנו, לא יהיה שום שינוי". הוא הדגיש: "אני חוזר ואומר, לא יהיו בחירות נוספות".

בחירות 2020 רגע ההכרעה בנימין נתניהו בני גנץ ()


 

נכון לשעת סיום הקלפיות בשעה 22:00 עמד שיעור ההצבעה על 71% - הגבוה ביותר מאז 2015. בכל המפלגות עשו מאמץ עילאי כדי לשנע כמה שיותר מצביעים עד לסגירת הקלפיות על מנת להגיע לתוצאה מיטבית.

 

אינפו גרפיקה אחוזי הצבעה אחוזים לפי שנים בחירות 2020 מרץ הצבעות לפי שעה ()

און ודר מנירים עוטף עזה (צילום: בראל אפרים)
(צילום: בראל אפרים)

בחירות 2020 מצביעים קלפי ירושלים (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בחירות 2020 מצביעים קלפי תל אביבה (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

בחירות 2020 מצביעים קלפי שגב שלום בדואים בדואי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בחירות 2020 מצביעים קלפי קלפיות קורונה נתניה (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

בחירות 2020 מצביעים קלפי ביתר עילית חרדים חרדי (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בחירות 2020 מצביעים קלפי בני ברק חרדים חרדי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בחירות 2020 מצביעים קלפי טמרה ערבים ערבי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בחירות 2020 מצביעים קלפי טמרה ערבים ערבי (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

ב-16 ערים ברחבי הארץ הופעלו 18 קלפיות ייעודיות עבור המבודדים מחשש להידבקות בנגיף הקורונה. בסך הכול הגיעו לבחור באותן קלפיות 4,073 מצביעים. בשל העומסים בחלק מאותן קלפיות הוחלט בוועדת הבחירות המרכזית להאריך את ההצבעה בהן בשעתיים.

 

עופר הילל, תושב הרצליה שנמצא בבידוד בית מיום חמישי, אז חזר מאיטליה לישראל, הגיע לקלפי המיוחדת בכפר סבא ונאלץ לחכות זמן רב כדי להיכנס לקלפי. "אין פה תור מסודר, אנשים מתווכחים מי הגיע קודם וכל אדם שנכנס לוקח לו עשר דקות להצביע, אז אנחנו ממתינים כבר יותר משעתיים", סיפר.

 

לדבריו, אנשים רבים ויתרו על זכות ההצבעה בשל ההמתנה הארוכה וחזרו לביתם מבלי שהצביעו. "אם זה היה תלוי בי כבר הייתי הולך הביתה", אמר. "אני פה רק כי אשתי מתעקשת וחשוב לה להישאר ולהצביע".

 

עד מחר בערב צפויות להתפרסם התוצאות המלאות בקלפיות הרגילות, שמהוות כ-95% מהקולות. עד ליום רביעי בערב, או בשעות הלילה, אמורות להתפרסם התוצאות הסופיות, כולל הקלפיות שבהן הצביעו במעטפות כפולות - בין היתר הקלפיות הנגישות, קלפיות בצה"ל, בבתי החולים, בתי הסוהר והמעצר, נציגויות ישראל בחו"ל - ואלו המיועדות עבור השוהים בבידוד ביתי.

 

צוות ynet בסיקור ליל הבחירות

כתבים:

מורן אזולאי, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, יואב זיתון, אדיר ינקו, אליאור לוי, יובל קרני, אחיה ראב"ד, חסן שעלאן, איתי בלומנטל, אסף זגריזק, סיון חילאי, רועי רובינשטיין, קובי נחשוני, אלישע בן קימון, נינה פוקס, רענן בן צור, אסף קמר, אמיר אלון, יעל פרידסון.

 

מפיקי שטח:

מיכאלה חזני, משה אבוטבול, רז גרוס, קטיה אגינוב, טלי שימשוביץ, אלכס נסטר

 

צלמי וידאו:

שמיר אלבז, ניצן דרור, אורי דוידוביץ, משי בן עמי, בראל אפרים, אלכס גמבורג, אלי מנדלבאום, נדב אבס, שמוליק דודפור, ירון שרון, משה מזרחי, ירון ברנר.

 

צלמי סטילס:

מוטי קמחי, יריב כץ, יובל חן, גדי קבלו, טל שחר, גיל נחושתן, יאיר שגיא, דנה קופל, עמית שאבי, אבי מועלם, יואב דודקוביץ', אלכס קולומויסקי.

 

צוות אולפן:

עידן ארבל, ניסו עזרן, שרון שדה, אלי סגל, גידי ישראלי, אביחי ניסן, עידן ברכה, משי אייד, דולב ג'ולי, אורטל כהן, גיל סגל, מאיה קוריאל.


פורסם לראשונה 02/03/2020 21:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:AFP
חגיגות במטה הליכוד
צילום:AFP
מומלצים