שתף קטע נבחר

ליברמן: "לא אצטרף לממשלה בראשות נתניהו עם החרדים"

יו"ר ישראל ביתנו, שקיבלה לפי המדגמים 7-6 מנדטים, הבהיר ש"לא יהיו בחירות נוספות" וחזר על הבטחתו: "לא נצטרף לשום ממשלה בראשות נתניהו ובהשתתפות ש"ס ויהדות התורה". מספר 2, פורר: "אפשר לשרת את העם גם מהאופוזיציה, זו לא בושה"

ישראל ביתנו נחלשה במעט לפי המדגמים, והפעם קיימת אפשרות שהיא כבר לא תהיה לשון המאזניים. לאחר מדגמי הטלוויזיה, שניבאו לגוש הימין 59 מנדטים, לא בטוח שמפלגתו של אביגדור ליברמן - שקיבלה לפיהם שישה עד שבעה מנדטים, תהיה בעמדה שבה ניצבה בשתי מערכות הבחירות הקודמות.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

אביגדור ליברמן (צילום: עמית שאבי )
"לא נזוז מילימטר מההבטחות". אביגדור ליברמן(צילום: עמית שאבי )

יו"ר המפלגה ליברמן, הראשון לנאום מבין ראשי המפלגות לאחר המדגמים, אמר: "המדגמים שונים ולא תהיה ברירה אלא לחכות לתוצאות האמת, ורק אחר כך לעשות הערכת מצב. כשאחד הגושים כל כך קרוב ל-61, צריך לחכות על מנת להסיק תוצאות סופיות".

 

לדבריו, "אנחנו מפלגה עם משנה סדורה, עם עקרונות, אנחנו לא מתכוונים לזוז מילימטר מכל מה שהבטחנו לבוחרים שלנו. מבחינת העמדה העקרונית הבסיסית שלנו, לא יהיה שום שינוי". הוא הדגיש: "אני חוזר ואומר, לא יהיו בחירות נוספות". בציוץ לאחר מכן הבהיר: "לא נצטרף לשום ממשלה בראשות נתניהו ובהשתתפות ש"ס ויהדות התורה".

     


אביגדור ליברמן בני גנץ ביבי נתניהו  (צילום: רויטרס, AFP, אבי מועלם)
כבר לא לשון המאזניים? נתניהו ליברמן וגנץ(צילום: רויטרס, AFP, אבי מועלם)

 

  


 

מספר 2 במפלגה, ח"כ עודד פורר, אמר ל-ynet לאחר פרסום המדגמים: "מה שמספק זה שאם הצלחנו לשמור על כוחנו אז האמון בנו נשמר, בוודאי על ידי הציבור שבחר בנו. צריך לחכות לתוצאות האמת, אנחנו נכריע כך שתהיה ממשלה".

 

פורר ציין כי הם יעמדו בהבטחתם ובקווי היסוד עליהם דיברו לפני הבחירות. "היינו באופוזיציה ואנחנו עכשיו באופוזיציה. אפשר לשרת את העם משם וזו לא בושה. נאפשר ונדרוש הקמת ממשלה, השאיפה שלנו שתהיה ממשלה לאומית וליברלית, כזו שרוב הציבור רוצה. לא נזניח את קווי היסוד שדיברנו עליהם, נעמוד עליהם".

 


 

"לא אצטרף לממשלת נתניהו עם החרדים". דרעי, ליצמן וגפני (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)
"לא אצטרף לממשלת נתניהו עם החרדים". דרעי, ליצמן וגפני(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי, גיל יוחנן)

ועדת הכספים  (צילום: שלו שלום)
"כבר היינו באופוזיציה". ח"כ פורר(צילום: שלו שלום)
 

 בשלהי 2018 התפטר ליברמן מתפקיד שר הביטחון, וישראל ביתנו פרשה מקואליציית ראש הממשלה בנימין נתניהו, מה שלמעשה סלל את הדרך לבחירות 2019 סבב א', אי אז באפריל שעבר. ישראל ביתנו זכתה אז לחמישה מנדטים.

 

במועד ב' בספטמבר 2019 המפלגה הגדילה משמעותית את כוחה לשמונה מנדטים (מ-170 אלף קולות ל-310 אלף). לאחר הבחירות הקודמות סירב ליברמן להצטרף לבלוק הימין של נתניהו או לקואליציית מרכז-שמאל בראשות כחול לבן, וקרא לנתניהו ולגנץ להקים ממשלת אחדות.


פורסם לראשונה 02/03/2020 22:59

 

כתבים ומגישים: מורן אזולאי, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, יובל קרני, יואב זיתון, אליאור לוי, אמיר אלון, איתי בלומנטל, רועי רובינשטיין, אדיר ינקו, קובי נחשוני, אחיה ראב"ד, חסן שעלאן, יעל פרידסון, אסף זגריזק, סיון חילאי, אלישע בן קימון, נינה פוקס, רענן בן צור, אסף קמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים