שתף קטע נבחר

בנט: "היום קמה ממשלת ריבונות לישראל"

"מחנה הימין ניצח, ואנחנו נדאג שגם דרך הימין תנצח", אמר יו"ר ימינה שהודה לשותפיו וכינה את שקד "מלכה". בן גביר נשאר בחוץ: "תקעו לנו סכין בגב, רק בנט מנע ממשלת ימין"

 

 

גוש הימין על סף 61 מנדטים, ובימינה חוגגים: הרשימה בראשות שר הביטחון נפתלי בנט אמנם לא התחזקה לפי המדגמים, אבל 60 המנדטים שהם ניבאו לגוש הימין (לפני העדכון הלילי ל-59) הובילו לחגיגות במטה. "בעזרת השם היום קמה ממשלת ריבונות לישראל", אמר בנט בנאום שבו הודה לכל שותפיו למפלגה.

 

"שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. מחנה הימין ניצח! ואנחנו נדאג שגם דרך הימין תנצח", אמר בנט בנאומו. "ראש הממשלה נתניהו התקשר אליי דקות אחרי המדגם ובירכנו אחד את השני, ואני גאה שהבאנו ניצחון לימין מבלי שירינו בתוך הנגמ"ש".

נפתלי בנט אחרי תוצאות מדגמים בחירות 2020 בכפר המכביה (צילום: דנה קופל)
חברי ימינה על הבמה(צילום: דנה קופל)

נפתלי בנט אחרי תוצאות מדגמים בחירות 2020 בכפר המכביה (צילום: דנה קופל)
בנט בנאומו(צילום: דנה קופל)

 

 


 


 

"היום ברור לכולנו שזו הייתה החלטה נכונה", אמר בנט על האיחוד בין המפלגות השונות - הימין החדש, האיחוד הלאומי והבית היהודי. "אני רוצה לומר בקול גדול - ימינה נשארת מאוחדת. אנשי הבית היהודי, אנשי האיחוד הלאומי, אנשי הימין החדש - אני אוהב אתכם. יש ימינה אחת גדולה. אנחנו נפעל כסיעה משותפת בכנסת הקרובה וכמו שהבטחנו אנחנו נעשה הכל כדי להיפתח למפלגה אחת גדולה. כפו שהבטחנו, אנחנו נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת הממשלה".

 

שקד, שאותה בנט כינה בנאומו "מלכה", אמרה באולפן ynet: "לשמור על שבעה מנדטים במצב שבו הערבים נוסקים והליכוד נוסק זה הישג יפה. אנחנו מקויים שבבוקר נראה בתוצאות האמת שיש 61 מנדטים". כמו בנט, גם היא הבהירה שהפעם ימינה לא תתפלג: "כן, אנחנו בהחלט נשארים יחד. אני חשבתי אז שבכלל לא נכון להתפצל ואני שמחה שכולם הסכימו שממשיכים יחד".


 

 

 

מי שנשארו בחוץ בימין הם אנשי עוצמה יהודית והיו"ר שלהם, איתמר בן גביר. "כולכם יודעים שביקשנו לעשות איחודים שייביאו ניצחחון לימין ולצערנו תקעו לנו סכין בגב", אמר בן גביר, בין היחידים בימין שלא חגג בליל הבחירות. "בשבועות האחרונים נתקלנו בקמפיינים נגדנו. הם עשו את זה כי הם רוצים למחוק את הדרך של עוצמה יהודית, הם לא רוצים מפלגה שתחייב אותם למדיניות ימין בכנסת. פרץ תקע לנו סכין בגב ובנט זרק אותנו. אם המדגמים נכונים רק בנט מנע ממשלת ימין".

 


שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים (צילום: דנה קופל)
חגיגות במטה ימינה בכפר המכבייה(צילום: דנה קופל)

שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים (צילום: דנה קופל)
שמחת תומכי ימינה לאחר פרסום המדגמים(צילום: דנה קופל)

  ()
 

ימינה רצה באותה מתכונת כמו בבחירות הקודמות, אז השיגה המפלגה שבעה מנדטים, אבל זה קרה רק לאחר התפלגויות, איחודים, עימותים סוערים ושינויים משמעותיים בצמרת. בנט ושקד, מנהיגי הימין החדש שלא הצליחה לעבור את אחוז החסימה בבחירות 2019 מועד א', הצהירו בדצמבר - חודש לאחר מינוי בנט לשר הביטחון - כי ירוצו בנפרד בבחירות הנוכחיות.

 

לאחר מכן הם התאחדו עם האיחוד הלאומי בראשות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ורגע לפני סגירת הרשימות לכנסת הצטרפה לרשימה גם הבית היהודי בראשות שר החינוך רפי פרץ, שעמד בראש איחוד מפלגות הימין במועד א'. בנט, מספר 4 בימינה בחירות הקודמות, הוקפץ למקום הראשון, פרץ נשאר שני ושקד - מספר 1 במועד ב' - שלישית.

 

 

כתבים ומגישים: מורן אזולאי, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, יובל קרני, יואב זיתון, אליאור לוי, אמיר אלון, איתי בלומנטל, רועי רובינשטיין, אדיר ינקו, קובי נחשוני, אחיה ראב"ד, חסן שעלאן, יעל פרידסון, אסף זגריזק, סיון חילאי, אלישע בן קימון, נינה פוקס, רענן בן צור, אסף קמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
בנט בנאומו
צילום: דנה קופל
מומלצים